Verdediger Eugène Fagg speelt Martin Jol uit de wedstrijd SPORT 39" Reuzensprong in LAUSANNE - Hoogspringer Bogdan Banda ra O renko bedwong donderdag bij de Diamond Lausanne League in Lausanne een hoogte van 2,41 me ter. Daarmee bracht de 23-jarige atleet uit SPORTFOTO VAN DE WEEK DE ZOMER VAN In de rubriek 'De zomer van...' blikt de PZC weke lijks terug op memorabele Zeeuwse sportmomenten in zomers van weleer. Vandaag in deel 5: het Zeeuws elftal verslaat FC Den Haag. 'Het Zeeuws elftal is vergelijkbaar met een redelijke eerste-divisie- ploeg.' Trainer/coach Jo de Waal was in 1975 overtuigd van de kracht van zijn selectie en nam in de aanloop naar de oefenwed strijd tegen bekerwinnaar FC Den Haag dan ook geen blad voor de mond. Zijn manschappen stelden hem op die mooie zaterdagavond in mei uiteindelijk niet teleur. Voor 3000 enthousiaste toeschouwers schreef het Zeeuws elftal op sport park Nadorst in Middelburg histo rie door de eredivisionist FC Den Haag met 4-2 te kloppen. Trainer Vujadin Boskov was na af loop ziedend en sprak van een bla- mage. Aanvoerder Aad Mansveld nam zijn medespelers nog enigs zins in bescherming en had het er over dat de ploeg na een lang en zwaar seizoen toe was aan vakan tie. „Maar", zo voegde hij eraan toe, „dit Zeeuwse elftal speelde een goede wedstrijd. Vooral die keeper (Adrie van Huizen) vond ik uitstekend." Niet alleen de goalie kwam lof toe. De gehele Zeeuwse selectie verdiende een pluim. Vleugelver dediger Eugéne Fagg speelde Mar tin Jol uit de wedstrijd, de defen sie met mannen als Daaf Faasse (De Meeuwen), Max Wijs (Mid delburg), Wim de Waal en Fagg stond als een huis; op het midden veld excelleerden spelers als Hen- ny Wijs, Wim Dekker, Kees van der Sluis, terwijl voorin Lieven van Belzen (Arnemuiden) en Leo van Ast (hij speelde voor vierde klasser Yerseke) vaak ongrijpbaar waren. En hoewel FC Den Haag met spelers als Ton Thie, Aad Mansveld, Joop Koorevaar, Henk van Leeuwen, Aad Kila, en Martin Jol aantrad, het Zeeuws elftal was volgens de PZC in speltechnisch en tactisch opzicht de betere. En dan was er die avond nog een opvallende man. Scheidsrechter van dienst was Piet Koster, de hui dige voorzitter van de stichting Zeeuws elftal. De arbiter uit Kou- dekerke floot een uitstekende wedstrijd, zo viel in de PZC van 2 juni 1975 te lezen. Koster marchandeerde niet en gaf het Zeeuws elftal na een handsbal van Koorevaar en een overtreding van Mansveld zeer terecht twee strafschoppen. Henny Wijs en Kees van der Sluis benutten de penalty's en bezorgden het Zeeuws elftal na 30 minuten een 2-o-voorsprong. „Ik kreeg na af loop veel complimenten", zegt Koster anno 2013. „De enige die een beetje moeilijk deed was Aad Mansveld." Toen Mansveld voor rust de 2-1 liet aantekenen, dacht iedereen dat FC Den Haag orde op zaken zou stellen. Zo ver kwam het niet. Na de pauze stuurde het Zeeuws elftal de opponent soms van het kastje naar de muur. Simon Ha- rinck zorgde voor 3-1 uit een vrije trap, Rob Ouwehand verkleinde de marge, maar het slotakkoord was voor het Zeeuws elftal. Vijf minuten voor het einde maakte Van der Sluis de 4-2. „Zo doen we het bij Middelburg ook altijd, counteren met vier man vanaf het middenveld", zei de schutter na derhand nuchter. Vanmiddag om 14.00 uur ont vangt het Zeeuws elftal op sport park Veersepoort in Middelburg eredivisionist FC Twente, vorig seizoen subtopper in de eredivi sie. De Enschedese ploeg is ge waarschuwd. Jan Dagevos ZATERDAG 6 JULI 2013 Oekraïne de beste prestatie in negentien jaar op zijn naam. Het is de op vier na hoogste sprong ooit in de atletiekhistorie. De ambitieuze Bondarenko liet de lat in Lau sanne ook nog op de wereldrecordhoogte van 2,46 meter leggen. De twintig jaar oude topprestatie van de Cubaan Javier Sotomayor (2,45) kon hij niet overtreffen. foto EPA (IfttKtiBf h Ctil Het Zeeuws elftal kraakt op 31 mei 1975 FC Den Haag. foto PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39