Pirelli verrast door dreigende boycot in Formule 1 door banden Mike van der Hoorn is bijna van Ajax 38 SPORT Laudrup niet blij' met advertentie Ajax in dagblad Onderzoek Roosevelt Universiteit en JVOZ toont aan dat er draagvlak is voor een Betaald Voetbal Organisatie. te hebben voor een avontuur in het profVoetbal. Dit in tegenstel ling tot clubs als Kloetinge en Hoek die ook op hoofdklasseni veau spelen. Cruciaal bij de realisatie is wel dat er voldoende geld opgebracht kan worden door sponsoren, dat een team het niveau van de Jupiler League aankan en dat er in samen werking met overheden en spon soren een stadion gerealiseerd kan worden. Dat laatste vormt volgens de on derzoekers de grootste onzekere factor. Er moet immers in Goes of Middelburg een nieuw stadion worden gebouwd dat aan alle ei sen moet voldoen. Wat het bud get van de op te richten profclub zou moeten worden, is niet be kend. In de huidige Jupiler Lea gue variëren de begrotingen van de clubs van twee tot zes miljoen euro. Zeeland had van 1990 tot en met 1992 al eens profvoetbal (VC Vlis singen en later VCV Zeeland), maar dat was geen succes. Na twee seizoenen waren de finan ciële problemen dusdanig groot dat de KNVB de licentie introk. Het voorbije seizoen gingen AG- OW en Veendam failliet. Daar om stelt de KNVB bij de verstrek king van een licentie strenge (fi nanciële) eisen. Wel is het vanaf dit seizoen moge lijk om via de topklasse van het amateurvoetbal te promoveren naar de Jupiler League, de eerste divisie. Kampioen Achilles'29 uit Groesbeek heeft dit jaar van die mogelijkheid gebruikgemaakt. Goes speelt nu nog één niveau on der die hoogste klasse, in de hoofdklasse A van het zondagvoet bal. Dat is de uitkomst van een onder zoek dat op verzoek van de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ) door Bastiaan Dillmann van de Roosevelt Universiteit is uitgevoerd. De onderzoeksresulta ten worden vandaag (zaterdag) tij dens een bijeenkomst van de JVOZ voor de wedstrijd Zeeuws elftal-FC Twente in Middelburg officieel naar buiten gebracht. Vrijdag werd in een persbericht van de JVOZ - de opleiding van de gebroeders Dennis en Gérard de Nooijer alsmede Dolf Roks - al een tipje van de sluier opgelicht. Volgens Dillman, die onder bege leiding van dr. Joris Meijaard, on derzoek heeft gedaan naar de haal baarheid van een betaald voetbal organisatie in Zeeland, zou bin nen vijf a tien jaar een profclub op het niveau van de Jupiler Lea gue mogelijk moeten zijn. Goes of Middelburg zou de speelstad moeten worden. Volgens het onderzoek zou hier voor een samenwerking tussen de JVOZ en de voetbalvereniging Goes gerealiseerd moeten wor den. Op die manier ontstaat er een nieuwe club met een echte Zeeuwse identiteit, aldus de on derzoekers. De JVOZ heeft zich de laatste jaren op sportief vlak sterk ontwikkeld en kan zich me ten met de regionale opleidingen van de profclubs in Nederland. Goes, dat nu in de hoofdklasse van het zondagvoetbal uitkomt, heeft in het verleden al meerdere keren aangegeven belangstelling „Dit was toch wel een verrassing voor ons", aldus directeur motor sport Paul Hembery. „Maar voor ons gaat het er nu vooral om dat de gebeurtenissen zich niet meer herhalen." Hij nam ook de verantwoordelijk heid voor de reeks ontplofte ban den. „We hebben de teams de ge legenheid gegeven om achterban den van kant te wisselen. Dat heeft tot problemen geleid. Er speelden ook nog wat andere za ken. Maar ik wil er zeker niet voor weglopen dat de verantwoorde lijkheid toch bij ons ligt. Het be langrijkste is dat we het oplossen. We zijn een professioneel bedrijf. We doen ons werk met passie en zijn daar ook goed in." De Italiaanse fabrikant kwam on langs ook al in opspraak door de geheime bandentest met Merce des. Toch wil Pirelli door in de Formule 1. „Volgend seizoen wil len we er ook zeker weer bij zijn. We lopen zeker niet weg in moei lijke tijden. We moeten harder werken en er voor zorgen dat we het beter doen", stelt Hembery. Sebastian Vettel noteerde vrijdag voor eigen publiek de snelste tijd in de tweede vrije training van de Grand Prix van Duitsland. De regerend wereldkampioen reed in zijn bolide van Red Buil op de Nürburgring naar een tijd van 1.30,416. Nico Rosberg werd net tweede. De coureurs kenden overigens geen problemen met hun banden. DEN HAAG - Michael Laudrup heeft weinig begrip voor de adver tentie die Ajax onlangs in de krant zette om hem op te sporen voor een nahefïing van de belas tingdienst. In de advertentie stond ook vermeld dat Laudrup zonder bekende woon- of verblijf plaats was. „Ik ben dan ook slechts manager in de grootste voetbalcompetitie van de wereld. Misschien wisten ze dat niet", zegt de Deense mana ger van Swansea City vrijdag in De Telegraaf. De oud-speler van Ajax overlegt nog met zijn advocaat, of hij op 29 augustus gehoor geeft aan de op roep om voor de rechtbank te ver schijnen. „Het is ongelooflijk. Een zaak van twaalf jaar geleden. Ajax heeft in ieder geval enorm veel publiciteit gehad. Maar ze hadden me ook ge woon even kunnen bellen. Op het moment dat je met zoiets gecon fronteerd wordt, irriteert het", al dus de Deen. Het akkoord is onder voorbehoud van de medische keuring en de vervulling van een aantal admini stratieve voorwaarden, zo meldde Ajax. Van der Hoorn heeft een sterk seizoen achter de rug bij FC Utrecht, waarmee hij zich kwalifi ceerde voor Europees voetbal. De verdediger uit Almere zat al in de voorselectie van het Neder lands elftal en ging vorige maand met Jong Oranje naar het EK. Van der Hoorn maakte in Israël echter geen al te beste indruk. Hij leidde in de halve finale tegen het Italië het enige doelpünt van de wed strijd in, waardoor Jong Oranje werd uitgeschakeld (0-1). De verdediger had toen echter al de aandacht getrokken van onder meer PSV en Ajax. De club uit Eindhoven koos echter voor Jef frey Bruma. Ajax wachtte het mo gelijke vertrek van Toby Alderwei- reld niet af en hapte deze week wel toe. De Amsterdammers beta len zo'n vier miljoen euro om het tot medio 2016 lopende contract van Van der Hoorn bij Utrecht af te kopen. „Ajax is voor mij een nieuwe uitdaging en een nieuwe ervaring", zei Van der Hoorn vrij dag. „Ik besef dat ik alles wat ik tot op dit moment als voetballer heb mogen meemaken, te danken heb aan FC Utrecht." Gianni Zuiverloon heeft zijn contract bij Real Mallorca laten ontbinden na degradatie van de club uit de Primera Division. „Gianni heeft niet voor het geld van nog één seizoen Mallorca ge kozen", zegt zijn zaakwaarnemer Winny Haatrecht. Zuiverloon kwam afgelopen seizoen op huur- basis uit voor Heerenveen. J— 'Profvoetbal haalbaar in Zeeland' Begin jaren negentig werd er voor het laatst profvoetbal gespeeld in Zeeland. Eerst door VC Vlissingen, later door VCV Zeeland, foto Lex de Meester door Jan Dagevos MIDDELBURG - Het moet op termijn mogelijk zijn om wederom prof voetbal in Zeeland te realiseren. De nieuwe betaald voetbal organi satie (bvo), die uit samenwerking tussen de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ) en voetbalvereni ging Goes zou moeten voortko men, zou een stadion in Middel burg of Goes moeten krijgen. NEURENBERG - Bandenleverancier Pirelli is verrast door de dreigende boycot van de autocoureurs in de Formule 1. De rijders maakten don derdag bekend de strijd te staken als er bij de Grote Prijs van Duits land opnieuw achterbanden ont ploffen. AMSTERDAM - Ajax heeft verdedi ger Mike van der Hoorn bijna bin nen. De landskampioen bereikte vrijdag in hoofdlijnen overeenstem ming met FC Utrecht over een transfer van de twintigjarige jeugd- international. Voor Van der Hoorn ligt in Amsterdam een contract voor vier jaar klaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38