Van de Zande maatje te groot voor concurrentie Onverstoorbare volleyballers staan op drempel World Leaguefinale SPORT 37 -JL- boven de twee meter - had.liever een opponent in goede vorm ge had. Hij heeft sterke mannen aan de andere kant van het net nodig om zijn niveau te verbeteren en klaargestoomd te worden voor de grotere toernooien. „Kijk, bij futu res zoals in Middelburg en Breda tref je met geluk twee of drie jon gens die je het lastig kunnen ma ken. Maar ik speel liever alleen maar wedstrijden waarin ik echt getest word." De nummer 418 van de wereld speelt vandaag in de halve eind strijd tegen de Fransman Alexis Musialek. Als hij die partij wint, staat hij zondag in de finale te genover Wesley Koolhof of de Belg Niels Desein. Na vrijdag is Schoorel in elk geval de huizenho ge favoriet voor de titel. „Maar ei genlijk schiet het nog niet echt op om een futuretoernooi te win nen", gaf hij aan. „Ik moet weer terug naar de grotere toernooien." Volgende week komt Schoorel in actie tijdens de challenger van Scheveningen, waar 75.000 dollar aan prijzengeld te verdienen is. „Dat is wat anders dan 15.000 dol lar hier. Daar is Robin Haase ook als eerste geplaatst. Hier was dat Jurgen Zopp uit Estland. Ook een goede speler, maar toch van een ander niveau." Ciolek sprint naar ritzege Oostenrijk De Duitse wielrenner Ge rald Ciolek heeft vrijdag de zesde etappe in de Ronde van Oostenrijk gewonnen. De coureur van MTN-Qhube- ka klopte in Poysdorf na 182 kilometer de Italiaan Simo- ne Ponzi en de Australiër Jo nathan Cantwell in de sprint. Kevin Seeldraeyers behoudt de leiding in het klasse ment. De Belg kwam in slot fase wel ten val, maar kreeg dezelfde tijd als het peloton toebedeeld. De Ronde van Oostenrijk eindigt op zon dag. Doelman Sinouh naar Sparta Doelman Khalid Sinouh zet zijn lange loopbaan in het betaalde voetbal voort bij Sparta. De ervaren keeper ondertekent een tweejarig contract bij de Rotterdamse ,A eerstedivisieclub. Hij stond vorig seizoen op de loonlijst van NEC. Eerder kwam de 38-jarige sluitpost uit voor onder meer PSV, FC Utrecht, AZ, RKC Waalwijk, sc Heeren veen en Haarlem. Sinouh moet het vertrek opvangen van Nico Pel- latz, die vertrekt naar Duits land. f* Hellas Verona legt Luca Toni vast Luca Toni zet zijn carrière voort bij Hellas Verona. De inmiddels 36-jarige Italiaan se spits heeft een contract voor één seizoen getekend bij de club die afgelopen sei zoen naar de Serie A promo veerde. De 47-voudig international stond vorig seizoen onder contract bij Fiorentina. De boomlange spits speelde in het verleden ook voor clubs als Bayern München en Ju- ventus. Zeilers uit alle verschillende klas sen gingen van start in de Veroni carace, een wedstrijd van dertig mijl over de Noordzee. De race is van oudsher een van de pu bliekstrekkers tijdens de Delta- week. In de beginjaren voer de vloot tot aan het schip van Radio Veronica en weer terug; goed voor 150 mijl. Tegenwoordig vaart de vloot in een baan op zee, met vertrek en eindpunt vlakbij Neel- tje Jans. Veel zeilers die doordeweeks ver stek lieten gaan, verschenen nu wel aan de start. Het niveau van de wedstrijden werd daarom om hoog getild. In de ORC2-klasse was dat duide lijk te merken. Evert van de Zan de, die vorig jaar als tweede ein digde in het overall-klasement, was een maatje te groot voor de andere zeilers. Rinus de Jonge uit Wemeldinge werd derde, Arjan Overbeeke kwam niet verder dan de zevende plaats. De Veronicarace is onderdeel van het ORC Klassenkampioenschap Zuid, waarvoor enkel de ORC-zei- lers in aanmerking komen. Van daag en morgen worden in nog meer wedstrijden om dat kam pioenschap gestreden. Zondag wordt de balans'opgemaakt en is duidelijk welke zeiler kampioen wordt in district zuid. De setstanden konden niet krap per, met vier keer een 25-23-uit- slag, waarvan dus drie keer in het voordeel van Nederland. Nog een dergelijke zege vanavond en Oran je staat in de finale van deze pres tigieuze mondiale competitie. Bondscoach Edwin Benne was na afloop bijzonder trots op zijn manschappen. „Dit team zakt niet weg, dat is zo cool om mee te maken. Ik ben zo blij dat we we ten: het komt goed. Die overtui ging, dat voel je ook echt." Niet afhankelijk zijn van wat de enig overgebleven concurrent in de groep, Canada, dit weekend nog doet in en tegen Japan. Dat was de enige opdracht die Benne zijn manschappen in Tampere meegaf. En die opdracht werd uit gevoerd door zijn mannen in een wedstrijd die onderhand een ste reotype patroon begint te krijgen. In vrijwel elke gewonnen duel in de World League tot nu toe, is de ploeg pakweg anderhalve set se rieus in de problemen. Gisteren was het de eerste ander halve set. De Finnen zijn in de loop der jaren altijd een lastig te bespelen ploeg geweest voor Ne derland. En dat was ook nu lange tijd het geval. Oranje kwam in de eerste set op een kleine achter- stand en kreeg dat gaatje nooit meer dicht: 25-23. Ook de tweede set leek het die kant op te gaan. Maar bij een 16-13-achterstand kwam er iets onverzettelijks over de ploeg. Een paar punten achter elkaar bjachten ineens het geloof terug, Finland stribbelde boven de twintig nog wel tegen maar Oranje liet zijn prooi niet meer gaan. Vooral door toedoen van de emo tie die de kleinste aanvaller van het veld, Jelte Maan, op de vloer bracht. Het was dan ook niet meer dan passend dat juist hij, na twee met 25-23 gewonnen sets, ook de vierde set besliste. Met een geslaagd blok nog wel. Het zal Oranje het extra beetje zelfver trouwen hebben gegeven om het karwei vanavond definitief af te maken, zodat de tickets naar Ar-^. gentinië besteld kunnen worden. Nederland kan alle onzekerheid een einde maken door de Finnen opnieuw met minimaal twee sets verschil te verslaan. ZATERDAG 6 JULI 2013 weer bijna de oude Thomas Schoorel maakt zich op voor weer een verwoestende uithaal, foto Lex de Meester POYSDORF ROTTERDAM VERONA door Bob Maes ZIERIKZEE - Arjan Overbeeke werd vrijdag duidelijk op zijn plaats ge zet in de achtste etappe van de Del- taweek. De zeiler uit Veere, die de afgelopen dagen domineerde in de ORC2-klasse, werd zevende in de Veronicarace. De zege ging naar Evert van de Zande uit Zierikzee. door René Banierink TAMPERE - Met de hardnekkigheid én koelbloedigheid die de Neder landse volieybalploeg onderhand kenmerkt in de World League, werd vrijdagavond ook Finland aan de zegekar gebonden:3-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37