Van der Meet pakt op tijd haar strijdplan op Kerkhove onderuit in curieuze wedstrijd Het klaroengeschal is verdwenen bij PSV -JI 36 SPORT CHALLENGER ZEELAND Fraai balletje door de benen Amsterdammer mept matig tennissende Middelkoop van de baan in Middelburg. Van der Meet won haar kwartfina le met 3-6 6-1 6-2. Op het snik hete centercourt - midden op de dag was het speelterrein een bak oven - had de 22-jarige inwoon ster van 's-Heer Abtskerke de langste adem. De Zweedse die een dag eerder Arantxa Rus uit het toernooi kegelde, moest zich beetje bij beetje gewonnen geven. Het toeval wil dat Roma deze week bij de familie Van der Meet in huis zit. Beide kwartfinalistes trainden de afgelopen dagen ook al meermaals samen. Maar Van der Meet had haar tactiek niet aan de hand van die enkele sessies be paald. „Ik kende haar al uit het cir cuit." „Angelique had een heel mooi plan uitgedacht", zei Gillis van de Gruiter, haar coach. „Ze is tegen woordig zo volwassen dat ze dat helemaal zelf doet. Ik ben slechts een klankbord." Het was de bedoeling om Roma te bestrijden met lastig te verwer ken, maar niet te risicovolle bal len. „De rally hoefde niet binnen twee of drie punten gespeeld te zijn", zei Van de Gruiter. In de derde game van de eerste set sloeg Angelique van der Meet misschien wel de mooiste bal van het toernooi tot nu toe. Na een volley van de Bevelandse, produ ceerde Sandra Roma een lobje. De bal stuiterde pal voor de achter lijn. Maar Van der Meet had een antwoord klaar: ze sloeg de bal door haar benen strak langs de lijn. Net voor de achterlijn viel die binnen. Voor Kerkhove zag het er heel snel heel somber uit. Ze had in het begin totaal geen vat op het spel van haar opponente en ver loor de eerste set kansloos. Vervol gens kwam ze in de tweede met 4-0 en 5-1 achter. Pavlovic leek het snel af te kunnen maken. Maar opeens kreeg zij de kriebels. Ze stapelde fout op fout en daar door kon de Schouwse helemaal terugkomen in de partij. Ze won zes games op rij en sleepte er een derde set uit. In die derde set was Pavlovic, die eerder Bernice van de Velde uit Kapelle naar huis stuurde, weer bij de les. De nummer zes van de plaatsingslijst brak Kerkhove me teen en stoomde door naar 6-1. Maar in de eerste set nam de Beve landse juist wel veel risico. Ze ging te snel voor de winner en sloeg daarbij te vaak in het net of buiten de lijnen. Roma profiteer de daarvan en won het eerste be drijf met 6-3. „Wat zij heel knap deed", zei Van der Meet, „was dat ze geen twee ballen hetzelfde sloeg. Ze sloeg sliceballen, drop shots, van alles." Van der Meet ergerde zich in die eerste set niet alleen aan haar spel, maar ook aan de putten in de baan. Sommige ballen stuitten nauwelijks op. „Het was een sa menkomst van frustraties", zei ze fraai. „Het was alleen jammer dat ik er een hele set over deed om al les van me af te zetten." "Rissen de eerste en de twee set raapte de nummer 271 van de we reld zichzelf bij elkaar en nam ze zich voor het strijdplan écht op te pakken. Dat lukte. Ze brak snel de service van de Zweedse en kreeg steeds meer vertrouwen. Met haar prachtige powertennis sloeg ze zich vervolgens in hoog tempo richting de halve finales. Daarin treft ze vandaag rond 13.00 uur de Letse Diana Marcinkevica. PROGRAMMA MIDDELBURG - Thomas Schoorel is bijna weer de Thomas Schoorel van twee jaar geleden, toen hij in de top honderd stond. „Ik durf weer aan te vallen zoals ik altijd gewend was", zei de 24-jarige Am sterdammer. „Ik durf weer op de baseline te staan en het initiatief te nemen." Schoorel zat na het succesjaar 2011 lange tijd in de lappenmand. In de tweede helft van het vorige jaar was hij geblesseerd aan zijn el leboog. Begin 2013 werd hij eraan geopereerd. Sinds een paar maan den beweegt hij zich weer in het ITF-circuit en reist hij langs chal lengers en futures. Hij moet weer onderaan beginnen. „In de eerste drie weken durfde ik nog niet zoveel. Ik stond drie me ter achter de baseline op ballen te wachten. Nu ben ik weer bijna de oude. Ik word nog steeds wel eens in de verdediging gedwon gen, maar dan ben ik met een paar lastige ballen in staat toch weer het voortouw in de rally te nemen." Dat was goed zichtbaar in zijn kwartfinale van de Challenger Zeeland, waarin hij Matwé Middelkoop er ongenadig van langs gaf. De eindstand op het centercourt van MLTC was 6-0 6-1. Schoorels service was onge kend goed en al zijn slagen waren hard en geplaatst. De Noord-Hol- lander was bijna niet op een fout te betrappen. „Ik was misschien wel bijna foutloos, maar Matwé was ook slecht", zei hij zonder er doekjes om te winnen. „Zondag in de finale van het futuretoer- nooi in Breda stonden we ook te genover elkaar. Toen zag je een an dere Matwé. Vandaag sloeg hij veel ballen uit." De lange Amsterdammer - hij is De ambities zijn niet weg, het woord 'titel' of 'kampioenschap' klonk echter niet een keer. Vorig seizoen leek de ploeg soms ver lamd door de (achteraf bezien) te hoog gelegde lat. „We blijven PSV, we blijven een topclub. Vol op meedoen in de competitie en de beker is wat we willen. De si tuatie voor mezelf is nu totaal an ders dan vorig jaar. Ik heb nu voor vier jaar getekend en doe het niet als interimmer voor zes of acht weken." Cocu heeft de afgelopen weken zijn greep op PSV versterkt. In de technische staf vonden wijzigin gen plaats. De inmiddels bij FC Kopenhagen in dienst getreden keeperstrainer Anton Scheutjens moest wijken voor Ruud Hesp. Fy siotherapeut Arno Philips en in spanningsfysioloog Luc van Agt keerden terug. Daarnaast zijn de eerste stappen van een grondige reorganisatie van het elftal gezet. Van tien spelers is al afscheid ge nomen, bij PSV mogen ook de 27-jarige Ola Toivonen en Stanis- lav Manolev snel weg. Daarnaast is het de wens van Co cu om de verdediging op twee of drie plekken te versterken, op het middenveld en in de aanval wil hij ook een speler erbij. Dat heeft vooral te maken met de blessure van Luciano Narsingh, die vorig jaar in december een kapotte kruisband overhield aan NAC-PSV. Inmiddels wordt er se rieus rekening mee gehouden dat Phillip Cocu Narsingh pas rond of net voor de winterstop weer fit is. Op namen wil Cocu niet ingaan. „Het moet haalbaar zijn, we gaan niet met be lachelijke bedragen gooien. In dit soort processen gaat tijd zitten, ik had ook liever gehad dat we drie weken geleden al duidelijkheid ge had. Liever de juiste speler en een beetje geduld uitoefenen dan de verkeerde speler halen." PSV was toe aan verversing, vindt de nieuwe coach. „Sommige trai ners zeggen dat het fijn is dat een groep bij elkaar blijft. Bij PSV was de tijd voor een aantal spelers rijp om de volgende stap te maken." Over de manier van spelen dit sei zoen werd Cocu nog niet zo con creet. „Spelers moeten elkaar aan vullen, er moet een idee achter zitten. Patronen en looplijnen moeten duidelijk zijn, maar ik wil het ook niet helemaal vastleggen. Ie kunt niet op de automatische piloot voetballen. Een vleugje op portunisme is nodig." Een van de spelers die dat heeft, is bijvoorbeeld Memphis Depay (19), het talent dat door het ver trek van Mertens meer speeltijd krijgt. Cocu denkt dat Toivonen kan blijven, eerder is al gezegd dat hij dan wel moet bijtekenen. Een transfer naar Norwich is ech ter nog niet van de baan. „Hij is er mee bezig. Ik heb ook niet gezegd dat hij moet vertrekken of dat hij meteen naar Jong PSV moet. Het is zijn laatste contractjaar. Hij en zijn management zijn bezig, ze praten op dit moment. Dat wil ik even afwachten." In zijn achterhoofd houdt hij reke ning met een vertrek van Kevin Strootman de komende weken. „Ik ben graag realistisch en kan me best voorstellen dat hij voor grote clubs interessant is. We heb ben het er pas nog over gehad, ik ken zijn uitgangspunten." PSV hanteert naar verluidt een bedrag tussen de vijftien en twintig mil joen euro als ondergrens voor een eventuele transfer van Strootman. Schoorel is door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Angelique van der Meet had een mooi plan bedacht voor haar partij tegen de Zweedse Sandra Roma. „Maar helaas ben ik daar in de eerste set honderd pro cent van afgeweken. Nogal stom van me", zei ze. „Maar ik ben blij dat ik uiteindelijk de wedstrijd *och nog helemaal heb kunnen om draaien." door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Lesley Kerkhove sneuvelde vrijdagavond laat in de kwartfinales van de Challenger Zee land. De 21-jarige Zierikzeese speelde een vreemde wedstrijd te gen de Fran^aise Irena Pavlovic. Ze verloor met 6-1 5-7 6-1. Zaterdag (op centercourt) Circa 12.00 uur halve finale man nen tussen Wesley Koolhof en Niels Desein Circa 15.00 uur halve finale man nen tussen Alexis Musialek en Tho- •mas Schoorel Circa 16.30 uur finale vrouwen- dubbel Circa 18.00 uur halve finale vrou wen tussen Angelique van der Meet en Diana Marcinkevica Circa 20.00 uur finale mannendub- bel Zondag (op centercourt) Circa 11.00 uur finale rolstoelten- nis mannen Circa 13.00 uur finale vrouwen Circa 15.00 uur finale mannen door Roeland van Vliet door Rik Elfrink EINDHOVEN - Bedachtzaam, rustig en zonder overdreven klaroenge schal stond Phillip Cocu gisteren voor het eerst in zijn nieuwe hoeda nigheid de pers te woord. „PSV moet herkenbaar en verzorgd voet bal spelen", zei hij welbewust over de doelstelling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36