vrede mee als het nu stopt' SPORT 35- Kijkoperatie voor Van den Broeck De onfortuinlijke Belgische wielrenner lurgen Van den Broeck ondergaat volgende week een kijkoperatie om te zien hoe ernstig zijn knie blessure is. Volgens de eer ste diagnose zijn de achter ste kruisband en de mediale band van zijn rechterknie in gescheurd. Ook zou Van den Broeck kraakbeenletsel heb ben opgelopen-bij zijn val partij in de slotfase van de vijfde etappe in de Tour. Anderlecht huurt De Zeeuw opnieuw Demy de Zeeuw speelt ook komend seizoen voor Ander lecht. De dertigjarige mid denvelder wordt voor een jaar gehuurd van Spartak Moskou. De Zeeuw speelde het afge lopen halfjaar ook al op huurbasis voor de Belgische landskampioen. In het verleden speelde De Zeeuw onder meer voor Go Ahead Eagles, AZ en Ajax. Ronaldo: ik blijf bij Real Madrid Cristiano Ronaldo heeft geen concrete plannen om Real Madrid deze zomer te verlaten. Dat zei de Portuge se superster vrijdag in een interview met de Franse krant Nice Matin, dat enkele uitspraken van de 28-jarige aanvaller op de website pu bliceerde. „Mijn toekomst ligt bij Real Madrid", verze kerde Ronaldo. Hij werd in de afgelopen weken nadruk kelijk in verband gebracht met Manchester United en Paris Saint-Germain. Romeo Castelen naar RKC Waalwijk Romeo Castelen staat op het punt een tweejarig contract bij RKC Waalwijk te teke nen. De aanvaller maakte de afgelopen weken een goede indruk op trainer Erwin Koeman. Hij kwam, ook door blessureleed, de afgelo pen seizoenen weinig in ac tie voor Hamburger SV en het Russische Volga Nizhniy Novgorod. Voordien kwam de aanvaller onder meer uit voor Feyenoord. Weer tijdverlies voor Vos bergop Wielrenster Mara Abbott heeft vrijdag haar tweede s ritzege op rij geboekt in de Giro Rosa. De Amerikaanse klassementsleidster kwam na 121 kilometer als eerste boven in San Domenico. Ma rianne Vos verloor voor de tweede dag op rij tijd op een beklimming. Zij eindigde als zevende op één minuut en 39 seconden. Claudia Haussier uit Duitsland ein digde op de tweede plaats op 24 seconden. over de lange partij. „Ik heb wel eens zes uur op de baan gestaan. Ik ben klaar voor een nieuw ge vecht." Dat gevecht zal de Serviër moet le veren met Andy Murray. De Schotse tennisser versloeg de Pool Jerzy Janowicz in vier sets: 6-7 (2) 6-4 6-4 6-3. Hij plaatste zich hiermee voör het tweede op eenvolgende jaar voor de finale. Met Djokovic en Murray staan toch nog de nummers 1 en 2 van de plaatsingslijst in de eindstrijd van het grandslamtoernooi. Door de snelle uitschakeling van de grootmeesters Rafael Nadal en Ro ger Federer leek het mannentoer- nooi even sensationeel te verlopen als bij de vrouwen in Londen. Dankzij Djokovic en Mur ray krijgt het tennispubliek zon dag toch nog een finale te zien tussen de beste spelers van de we reld. De partij tussen Murray en Janowicz werd na de derde set voor twintig minuten onderbro ken. De 22-jarige Pool had al diver se keren gevraagd aan de arbiter of het dak dicht mocht in ver band met de invallende duister nis. Tot grote woede van de vier jaar oudere Schot stemde de wed strijdleiding uiteindelijk in met het verzoek van Janowicz, waar door beide spelers terug naar de catacomben moesten. Murray voelde zich door de ge dwongen rustpauze in zijn spel en ritme gehinderd. Maar na de hervatting maakte de publiekslie veling, opgepept door zijn doorge winterde coach Ivan Lendl, een herboren indruk. Hij brak meteen de eerste service van Janowicz waarna Murray de partij professio neel uitspeelde. „Allerlei scenario's natuurlijk. Stel dat we niks vinden. Stopt het dan? Of moeten we een jaar zien te overleven op een lager niveau en als pro-continentale ploeg vooruit kijken naar 2015. Er lopen verschillende dingen en we zou den een mooie ploeg kunnen op zetten, maar het is niet de manier die ik eigenlijk zou willen. We willen minstens op dit niveau blij ven zitten. Met het scenario pro-continentaal zijn we nog niet bezig. Ook al zeggen sommige mensen: Daan, waarom doe je dat niet gewoon." Kun je ook denken: het waren in ie der geval vijf mooie jaren? „Zelf zou ik me er bij neer kun nen leggen als het na dit jaar stopt. Ik heb het ooit een keer wil len proberen om een profploeg van de grond te krijgen. Na twee jaar zaten we al in de World Tour en dat niveau hebben we drie jaar gehandhaafd. Als het daarmee zou ophouden, heb ik daar vrede mee. Aan de andere kant ben ik redelijk ambitieus. Het is de doel stelling om vanaf 2014 de volgen de stap te maken. We hebben ja ren gewerkt met een budget van acht a negen miljoen euro. Dat is een van de kleinste in de World Tour. Ik wil graag naar twaalf a dertien miljoen euro toe. Daar mee zouden we in de midden moot zitten." Wat is het gevoel bij de mensen om je heen in de ploeg? „Er zijn best veel mensen die bij deze ploeg begonnen zijn. Ren ners ook als Johnny Hoogerland, Wout Poels en Lieuwe Westra. Zij hebben bij ons de kans gekre gen om prof te worden en willen het liefst ook bij ons verder gaan. Op het moment dat Johnny op de eerste dag van de Tour mij een kampioensshirt geeft met een spe ciale tekst erop doet me dat toch wel iets." Voel jij je moreel verplicht de ploeg te redden? „Iedereen zegt: het gaat je wel luk ken. Ieder personeelslid komt wel een keertje bij me langs om te vra gen of ze kunnen blijven als het lukt. Ze voegen er aan toe dat ie dereen zegt dat het me gaat luk ken. En natuurlijk wil ik de ba nen van al die mensen veiligstel len. Dat geeft enorm veel druk. Zelf wil ik niet op basis van emo ties beslissingen nemen. Ik heb al tijd op twee paarden gewed. Naast de ploeg heb ik ook nog al tijd mijn accountantsbureau. De reden dat Vacansoleil met ons in zee ging, was omdat ik accoun tant ben. Het draait er uiteinde lijk allemaal om of de cijfertjes kloppen. Vanuit mijn andere werk kan ik van een afstand bekij ken of die goed zijn. Mensen zeg gen me vaak: je bent zo rustig. Dat is omdat ik kan afwachten." TVM wil terugkeren in de wieler sport? „Ik heb met Arjan Bos gesproken. Hij heeft me verteld dat Frank van der Wall Bake gaat onderzoe ken wat TVM na 2014 gaat doen. Het is een totale heroriëntatie, maar het is ook zeker nog geen de finitief afscheid van de schaats sport. Echter, het gaat pas spelen vanaf 2015. Wij moeten eerst 2014 zien te overleven." Hoeveel ijzers heb je momenteel nog in het vuur? „Drie echte. Elke week komt er wel eentje bij. Het is een door gaand proces en daar helpt vooral de Tour aan mee." ZATERDAG 6 JULI 2013 HERENTALS BRUSSEL NICE WAALWIJK SAN DOMENICO Novak Djokovic schreeuwt het uit na zijn zege op Juan Martin del Potro in de halve finale van Wimbledon, foto Kerim Okten/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35