Broers Schleck: we blijven samen rijden Belangrijk weekeinde Slowaaks supertalent bekroont aanval door zijn ploeg van meer dan honderd kilometer. bel kin 32 SPORT TOUR DE FRANCE de Tour van Johnny Vandevelde stapt af in laatste Tour P inde iwP T IT" fSU Wat Cannon- dale vrijdag presteerde, heb ik nog niet vaak mee gemaakt. De koers met nog dik honderd kilometer te gaan hard maken en niet meer ingehaald worden. Peter Sagan maakte het natuurlijk keurig af. Ik zat in een groep achter het leidende pelo ton. Drie ploegen reden volle bak om het gat te dichten, maar dit lukte niet. Grote klasse van die jongens van Cannondale. In de rit naar Marseille had ik goe de benen. De dagen daarna was het iets minder. Ik heb me dan ook maar gedeisd gehouden. In de sprint heb ik toch niks te zoe ken. Daar hebben we bij Vacanso- leil-DCM jongens zoals Kris Boeckmans en de broers Boy en Danny van Poppel voor. Er gebeu ren door dat geduw en getrek bijna altijd valpartijen. Dan kun je beter maar niet in de buurt zijn. En dan kun je nog pech heb ben. Kijk maar naar Jürgen Van den Broeck. Heel zuur dat zo'n jongen met kansen op een mooi klassement voor de tweede keer de strijd moet staken vanwege een valpartij. Ik zat er vlak voor toen het gebeurde. Voor hetzelfde geld lig je er ook weer tussen. Maar met veel kunst- en vlieg werk kon ik op m'n fiets blijven zitten. Met de Pyreneeën in aantocht zijn we voorlopig van veel ner veus gedoe af. Ik verheug me er op. De route van vandaag ken ik als m'n broekzak. Samen met Juan Antonio Flecha heb ik er veel getraind. De Col de Pailhères en de klim met finish bergop naar Aix 3 Domaines zijn zeker niet de minste. Mijn verwachting is dat de klassementsrenners er een strak tempo op zullen nahouden, waardoor er minder ruimte zal zijn voor ontsnappingen. Zondag staan er vier cols van de eerste ca tegorie op het programma. Het zijn niet al te lange klimmen. Dit is zo'n rit waarin een grote groep kan wegrijden en kan wegblijven. Ik ga niet zeggen dat ik er dan bij hoor te zitten, maar uitgesloten is het zeker niet Tot nu toe heb ik nog weinig kunnen laten zien. En dat wil ik wel graag. Verder ben ik heel benieuwd naar m'n ploegmakker Wout Poels. Tot nu toe rijdt hij zeer attent voorin mee en lijkt het hem eenvoudig af te gaan. Na alle ellende in de vo rige Tour, toen Woutje zwaar on deruitging, hoop ik echt uit de grond van m'n hart dat hij stand houdt Dit maakt de Tour voor de ploeg dan helemaal anders. Want we hebben dan iemand voor wie we ons vanwege zijn klassering volledig dienen op te offeren. Daar gaan we ook voor. Het zit echt goed in de ploeg. De sfeer, de onderlinge samenwerking, noem maar op. Donderdag kregen we nog allemaal een Tourpresentje omdat we in de zesde etappe het dagklassement hadden gewon nen. Een knuffelbeertje. Heel grappig. We kregen 'm bij het te kenen voor de wedstrijd. Toch leuk dat daar de aandacht op wordt gevestigd. montpellier - De Amerikaanse wielrenner Christian Vandevelde heeft de strijd in de Ronde van Frankrijk gestaakt. De coureur van Garmin-Sharp kwam vrijdag in de zevende etappe van Mont pellier naar Albi al na elf kilome ter ten val en besloot niet meer op te stappen. De ervaren klimmer (37) was al eerder in de ronde hard gevallen. Vandevelde was bezig aan zijn laatste Tour. Hij stopt na dit sei zoen met wielrennen. Volgens ploegdokter Prentice Stef- fen liep Vandevelde, in 2008 nog vierde in het eindklassement, meerdere kneuzingen op. ALBI - Peter Sagan is een stoere gast. Hij zet filmpjes op Youtube waarbij hij al rijdend zijn fiets op het dak van een volgauto parkeert en hij komt na een overwinning rustig op één wiel over de eind streep. Maar liever nog dan dat juicht Sagan. En daar ontbrak het deze Tour tot gisteren aan voor de 23-jarige Slo- waak. Sagan finishte al drie keer als tweede en één keer als derde, maar een etappe winnen was er nog niet bij voor de groenetruidra- ger. Het supertalent van Cannon dale hield zich groot door qua si-nonchalant te zeggen dat 'ande ren ook wel eens mochten win nen', maar van binnen moet het bij hem gekriebeld hebben. Daar kwam ook nog eens een do sis kritiek op internet bij. Sagan zou geen sprinterstrein 'hebben zoals Mark Cavendish, Marcel Kit tel of Andre Greipel, luidde het. Die kritiek trok Sagan zich zwaar aan. „Vooral omdat het over mijn ploegmaats ging. Als het puur op mij gericht geweest was, had ik het wel kunnen hebben", zei hij nadat hij gisteren in Albi de ze vende etappe van de Ronde van Frankrijk op zijn naam geschre ven had. Het staaltje hardrijden waarmee zijn Cannondale-ploeg de weg naar de winst voor Sagan had ge plaveid, was van uitzonderlijke klasse. De Slowaak kwam woor den te kort om zijn ploeggenoten te prijzen. „Mijn sprinterstrein heeft hier meer dan honderd kilo meter lang de spurt voor me aan getrokken", zei hij. Sagan doelde op de aanval van zijn team op de zwaarste beklim ming van de dag, de Col de la Croix de Mounis van de tweede categorie, waarvan de top op 111 ki lometer van de eindstreep lag. Door de tempoversnelling van de Italiaanse formatie gingen Caven dish, Kittel en Greipel al snel over boord. Danny van Poppel kon het hoge tempo bergop evenmin vol gen. „Eigenlijk wilden mijn ploeggeno ten de concurrentie alleen los rij den voor de tussensprint. Maar toen ze zagen hoe groot het gat was, vroegen ze of ze door moch- De oudste van de broertjes Schleck werd vorig jaar in de Tour betrapt op het gebruik van het vochtafdrijvende middel xipami- de. Dat medicijn staat op de zwar te lijst omdat het dopinggebruik kan maskeren. Op 14 juli loopt zijn schorsing van een jaar af, maar nu heeft Schleck te horen ge kregen dat hij niet meer hoeft te rug te keren bij RadioShack. „Hoe verklaar je dat ik elf maan den wacht op het einde van mijn schorsing en dat ik tien dagen van tevoren niet meer deel uitmaak van de ploeg?", reageert de 33-jari- ge wielrenner. „Ik begrijp de be slissing niet, maar ik moet dit ac cepteren." Zijn vijf jaar jongere broertje An dy Schleck rijdt momenteel de Ronde van Frankrijk. De Tourwin naar van 2010 zei vrijdag boos en teleurgesteld te zijn door het plot selinge afscheid van Frank. Hij voegde daar aan toe nooit zonder zijn broer in een team te willen rijden. Frank en Andy Schleck zijn al ja renlang onafscheidelijk. Samen met hun vader trekken ze al jaren lang van koers naar koers. Bij welke ploeg de broers zullen gaan rijden is onbekend. Supertrein leidt Sagan naar winst door Jan Martens 4 Peter Sagan heeft tot dusverre vier etappes gewonnen in de Tour de Fran ce. Vorig jaar schreef hij drie ritten op zijn naam. Ook veroverde hij toen de groene trui (puntenklassement). Bauke Mollema (links) en Robert Gesink zijn klaar voor de eerste bergetap pe. foto Bas Czerwinski/ANP MONTPELLIER - Het gedwongen ver trek van Frank Schleck bij RadioS- hack-leopard-Trek betekent waar schijnlijk dat Andy Schleck ook weggaat bij de ploeg, die volgend jaar als Team Trek verdergaat. De Luxemburgse broers willen vol gend seizoen weer samen in één team zitten. „Mijn loopbaan zal nu niet eindigen, in 2014 rijd ik in het peloton aan de zijde van Andy", zei Frank vrijdag in de Luxemburgse krant Wort. Achter elke cryptische omschrijving schuilt de achternaam van een renner in combinatie met Y de naam van zijn ploeg. De oplossing 1 - 7. Communicatie met oude revolutionair Oplossing vrijdag 5 juli: Schijnheilige spreekt Amsterdams Froome Sky (vrome met A'dams accent froome, sky klinkt als skai, nep(leer), nep-vrome)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32