Samsung Fame voor een supervoordelige prijs! 50 Bestel nu op: hollands nieuwe. 30 MENINGEN brieven hollandsnieuwe.nl/pzc Marinierskazerne Wethouder Bos Kamers Checkpoint Slavenhandel Saeftinghe Pakketbezorgers Spaarders In de krant van 27 juni las ik dat Defensie nog niet weet op welke manier de VÏissingse marinierska zerne zal worden aanbesteed. Vol gens het bericht kan het zo zijn 'dat de aanbesteding meer op de klassieke manier, alles in parten, gaat'. Als Defensie van plan is de realisatie van de marinierskazer ne in diverse losse opdrachten in de markt te zetten, is de kans aan wezig dat er in strijd met de Euro pese aanbestedingsregels wordt gehandeld. De rechtspraak met be trekking tot de vraag wat als 'werk' moet worden beschouwd, is op dit moment erg in beweging en neigt er naar dat hele projec ten als werk moeten worden be schouwd. De functionele, econo mische en technische samenhang is bepalend. Dit wil echter niet zeggen dat het Zeeuws bedrijfsle ven geen kans heeft. Als Defensie het Zeeuwse mkb een kans wil ge ven, zonder in strijd met de aan bestedingsregels te handelen, kan ze gebruikmaken van de 'percelen- regeling'. Dan wordt er werk aan besteed, maar kunnen partijen op een of meer onderdelen daarvoor inschrijven. Ik hoop van ganser harte dat Defensie verstandige be sluiten neemt waarbij ook Zeeuw se bedrijven een eerlijke kans krij gen. De aanbestedingsregelgeving biedt daarvoor in elk geval vol doende mogelijkheden. Ik had het begrijpelijker gevon den als de wethouder van cul tuur, de heer Bos, zijn portefeuil le had aangeboden op het mo ment dat hij hoorde dat hij vijf bi bliotheken in zijn gemeente moest sluiten. Verhouding Eerste en Tweede Ka mer: Na de verkiezingen voor de Tweede Kamer volgt een kabinets formatie die steunt op een meer derheid in de Tweede Kamer. Af hankelijk van de kwaliteit van de oppositie worden wetsvoorstellen aangenomen of gewijzigd vastge steld. De Eerste Kamer, die niet rechtstreeks door het volk is geko zen, corrigeert soms wetsvoorstel len op werkbaarheid. De niet rechtstreeks verkozen Eerste Ka mer, bijna uitsluitend bestaande uit politici in ruste, bepaalt nu de koers van het kabinet. De Eerste Kamerleden voelen zich kennelijk Tweede Kamerlid en reageren ook zo. Zij bepalen de politieke koers en maken het kabinet, dat steunt op de meerderheidskeus van de kiezer, onmogelijk. Of u nu voor, of tegen de huidige kabinetspar tijen bent, het kiessysteem deugt niet meer als de meerderheid van de Tweede Kamer niet meer kan regeren. Oplossing? Schaf de Eer ste Kamer af, haar meerwaarde is in de huidige verhoudingen scha delijk voor de politiek en een mooie bezuiniging wordt gereali seerd. Na vif jaar juridische strijd is er geen duidelijkheid over het feit of de eigenaar en medewerkers van voormalig Checkpoint strafbaar handelden of legaal bezig waren. Hoe kan het Openbaar Ministerie een ondernemer en personeel ver wijten dat zij strafbaar handelden als na vijfjaar juridische strijd het nog steeds niet duidelijk is of er überhaupt wat fout is gegaan. Als je als ondernemer werkzaamhe den uitvoert met medeweten van de gemeente en met hulp van de gemeente en personeel krijgt toe gewezen vanuit het UWV dan kan er toch geen sprake meer van zijn dat je strafbaar handelt want alles was gecommuniceerd met al le instanties. Een mens kan voor of tegen drugs zijn dat staat ieder een vrij maar het gaat hier om vrijheid van het ondernemer schap en de vervolging die volgt op goed ondernemerschap want dat er geld verdiend is dat is dui delijk. Wat was ik ontroerd toen Bouter- se meedeelde dat hij Nederland vergeven heeft voor de slavenhan del die mijn voorouders 400 jaar geleden verricht hebben. Uitgere kend de vergeving van Bouterse, de grootste drugscrimineel, massa moordenaar en dictator van Suri name, uit deze tijd heeft mij echt goed gedaan. Uit de omschrijving van verdron ken land Saeftinghe en Omer Giel- liet, uit het goede hout gesneden, kan men lezen dat er jarenlang in dustrieel afvalwater met giftige stoffen werd geloosd op de Schel de, van zowel Nederland als Bel gië. Men zou kunnen verwachten dat deze giftige stoffen naar zee zouden verdwijnen maar helaas het is anders, ze zijn neergeslagen op de oevers van de Schelde en Westerschelde. Deze giftige stof fen zijn zware metalen en door het weghalen van de Scheldedijk zullen deze giftige zware metalen in het nieuwe ontpolderde na tuurgebied terechtkomen. Derge lijk ontwerp kan men verwach ten van een hobbyclub maar niet van een provinciebestuur, die se rieus geacht moet worden. Reactie op bericht: pakketbezor gers zijn boos. Als ik deze men sen vergelijk met de huishoudelij ke hulpen is er weinig verschil. Eerst gewoon in dienst, opbouw van pensioen, ziektewet, alles ge woon geregeld. Soms uit de alfa hulp binnen gehaald. Nu wordt na drie jaar het contract niet meer verlengd. Terug naar de alfahulp. Waarom zijn er in Nederland geen gelijke rechten meer voor werknemers? Waarom banen afbreken als ze zo dringend nodig zijn? Word je wer keloos, kun je zeker ook nog ge dwongen worden zo'n baan aan te nemen? Mantelzorger worden is natuurlijk nog goedkoper. Wel verdwijnt dan de menselijke maaatschappij. Respect voor ieder een. Bij zorgen toch samen delen. Geen hoogbetaalde banen en sla venarbeid. Vorige week besloot Dijsselbloem c.s.als vervolg op de maatregelen in Cyprus, dat bij een volgende reddingsoperatie bij een bank naast aandeelhouders, obligatie houders, ook spaarders zouden worden aangesproken, echter wel met behoud van een garantie tot 100.000 euro. Met de eerste twee groepen kan ik meegaan; als aan deelhouder kies je ervoor om risi co te nemen evenals de kopers van obligaties. Maar als spaarder heb je niets te kiezen; je hebt geen enkele invloed op het bij die bank gevoerde beleid. Waarom dit onredelijke besluit om spaar ders ook te straffen? Het overgro te deel van de spaarders heeft dit met hard werken verdiend. Je zult maar net je huis of je zaak hebben verkocht of je levensverzekering laten uitkeren en de volgende dag Voordeel voor lezers vari de PZC De Samsung Galaxy Fame is nog steeds fantastisch! En nu ook nog eens extra scherp geprijsd. Met deze superdeal bel, sms en internet je maandelijks voor slechts €17,50. Je krijgt elke maand 275 belminuten, sms'jes of MB internet inclusief de Samsung Galaxy Fame (t.w.v. €200,-). Bovendien doen we er een extra 500 MB internetbundel bij (t.w.v. €10,- per maand). En als je wilt, krijg je voor maar €1.- per maand ook nog een bundel van 1000 sms'jes (normaal €10,- per maand). De bezorgkosten zijn eenmalig €30,- en de aansluitkosten (€10,-) krijg je van ons cadeau Je totale voordeel kan oplopen tot meer dan €282,-. Voordeliger kan niet! Met hollandsnieuwe bel, sms en internet je altijd voor één vast laag tarief. Ook buiten je bundel. Bovendien is je beltegoed altijd 3 maanden geldig. Uniek: beltegoed 3 maanden 9eldig je betaalt slechts per maand! Samsung GaJaxy Fame t.w.v. €200,- - Compact en trendy vormgegeven - 3,5 inch touchscreen - 5 megapixel camera En iedere maand - 275 belminuten, sms'jes of MB - Extra 500 MB - Optioneel: 1000 sms voor €1,- p/m Zakelijk abonnement? Ga naar hollandsnieuwe.nl/zakelijk Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Marjo Meeuwsen Dek Park Veldzigt 2, Middelburg Johan Dobbelaar Couwestraat 42, Terneuzen Wim Bartels Kerkring 16, Crijpskerke Abko Paauwe 's-Heer-Hendrikskinderenstraat 63, Goes Corrie Akkermans Opaal 6, 4337 MA Middelburg L. J. Bensink Burg. Gerritsenstraat 20, Breskens M. J. de Graaf Adriaen Lauwereyszstraat 63, Middelburg ChatON Camera Samsung Play Store Adds €17, Bezorgkosten eenmalig €30.-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30