10 Verbazing bij bewoners over halve sanering Expositie in Simnia Joosse Hofpleinkerk open OPRUIMING! 24 WALCHEREN 'Computer voor gezin duurzaam gebruiksgoed' VLISSINGEN Realisatie van nieuwbouw HZ aan Boulevard Bankert Vlissingen komt dichterbij door toestroom studenten. VLISSINGEN - De belangstelling om te studeren aan de HZ in Vlissin gen neemt weer toe. Volgens aca demiedirecteur Edwin Torn Broers ligt het aantal aanmeldin gen momenteel tien procent bo ven dat van een jaar geleden. Hij tekent daar direct bij aan dat het aantal inschrijvingen nog niets zegt over de definitieve aan meldingen. „Want overmorgen kan het weer anders zijn." De HZ heeft al jaren te maken met een groei. In 2007 volgden 3700 studenten les aan de hoge school, het afgelopen studiejaar 4300. Maart dit jaar presenteerde de HZ University of Applied Sciences een plan om aan de Boulevard Bankert in Vlissingen een nieuw onderwijsgebouw neer te zetten, een toren van zes tot zeven verdie pingen. Om dat plan te kunnen uitvoeren, moet wel het aantal studenten toenemen^en de finan ciering geregeld worden. Nu het aantal studerenden lijkt toe te ne men, komt de realisatie van die nieuwbouw dichterbij. Een defini tief besluit is er nog niet. Een woordvoerder geeft aan dat het nog maanden kan duren tot dat valt. De nieuwbouwplannen van de HZ hebben voor flink wat reuring gezorgd in Vlissingen. Want het monumentale gebouw van de zee vaartschool, nummer 156, wordt afgestoten. Het is verkocht en wordt een zorgcentrum. Nummer 154, het bijgebouw van de zeevaartschool, zal plaats moe ten maken voor die studietoren. Tot die toren gereed is, krijgen studenten die kiezen voor nau tisch onderwijs vooral les in het HZ-hoofdgebouw aan de Edison- weg. Torn Broers hoort van vooral oud-leerlingen van de zeevaart school dat ze bang zijn dat die tij delijke verhuizing wel eens slecht uit kan pakken voor het nautisch onderwijs in Vlissingen. Ze vre zen minder belangstelling als de studenten niet meer aan de boule vard kunnen studeren. De directeur is niet bang voor een terugloop. Hij benadrukt dat de nautische studenten, tot de nieuwbouw gereed is, op de hoog ste etage van de HZ aan de Edison- weg komen te zitten, 'en daar ook over water kunnen uitkijken'. Hij stelt ook dat de nautische oplei ding het hart vormt van de De Ruyter Academy van de HZ. Daar onder vallen ook Energie- Pro cestechnologie, International Maintenance Management en Lo gistics Management. Door die stu dies bij elkaar te zetten, eerst op de bovenste verdieping aan de Edisonweg, later bij elkaar in de studietoren, verwacht hij veel synergie, waardoor de afzonderlij ke opleidingen een meerwaarde krijgen. Hij stelt tot slot dat de ma ritieme opleiding voor de HZ een belangrijke is. „Dat is een van on ze groeipijiers." VLISSINGEN - Net als een wasma chine of een fiets zou voor ieder gezin een computer of laptop als een duurzaam gebruiksgoed moe ten worden aangemerkt in de re geling voor bijzondere bijstand. Dat pleidooi houdt de Stichting Leergeld Walcheren in haar jaar verslag over 2012. De stichting heeft als doel om kinderen uit kansarme gezinnen de middelen te verstrekken om mee te kunnen doen op school en in de samenle ving. Voor school is het ter beschikking hebben van een computer thuis praktisch onontbeerlijk gewor den. De stichting pleit verder voor een OV-jaarkaart voor leer lingen van het mbo zodat reiskos ten geen gat slaan in een gezins budget. Vorig jaar kregen 561 kinderen uit 261 gezinnen (waarvan 191 eenou dergezinnen) een bijdrage. Daar bij ging het om kosten voor een schoolreisje of -kamp, schoolkos ten, ouderbijdrage of contributie voor de sportclub. Het aantal was vergelijkbaar met 2011. In totaal werd er voor 32.357 euro aan bij dragen verstrekt. Wim Schout is één van de omwo nenden. Hij woont vlak bij het pand en heeft veel last van de werkzaamheden. „Ik begrijp niet dat de gemeente, die gedeeltelijk eigenaar is, niet wil meebetalen om het dak in zijn geheel te sane ren. Straks komt er een nieuwe ei genaar in en dan hebben we dat gedoe opnieuw." Het gedeelte van de gemeente staat al een tijd leeg. Eerst zat daar de postduivenvereniging in, maar die is naar Middelburg ver huisd. Het pand staat daardoor al een tijd leeg. De gemeente wil het pand verkopen en geen geld steken in een nieuw dak. Volgens haar is het aan de nieuwe eige naar om te beslissen wat ze met het dak doet. Wel is er overleg ge weest tussen de tafeltennisvereni ging en de gemeente over het dak, benadrukt voorzitter Ger van Leeuwen. „De gemeente wil het pand verkopen en ziet het nut er niet van in om, samen met ons, het volledige dak te vervangen. Wij betalen het nieuwe dak nu zelf. Straks zien we dus een nieuw en oud dak op één pand en dat is gek." Het dak is inmiddels geplaatst. De gemeente is nog in overleg met partijen om haar ge deelte over te nemen. DOMBURG - Ada Vos, Paula Hage naars, Fotoclub Valkenisse en Ton Langeler exposeren in juli, augus tus en september in zorgcentrum Simnia in Domburg. Ada Vos toont portretten, Paula Hagenaars gedichten met foto en Ton Lange ler modelbouw-figuen. De wer ken zijn te zien in de gangen van Simnia tussen 9.30 en 17.30 uur. E.Vetermanstraat 2 Middelburg Koopsom 148.500,- k.k. op alle banken, fauteuils en stoelen MIDDELBURG - De Hofpleinkerk in Middelburg houdt in juli en au gustus op zaterdagmiddag Open Kerk van 13.30 uur tot en met 16.00 uur. Er is dan eveneens een kleine expositie met schilderijen van Margaret van Dijken uit Veer en een oude bijbels, psalm en ge zang boeken van gemeenteleden. In de kerk is een stiltehoek. Garden Life Style Pres. Rooseveltlaan 745 Naast Albert Heijn XL ZONDAG OPEN 10.00-17.00 uur studie HZ neemt toe Interesse door Emile Calon Volgens academiedirecteur Edwin Torn Broers ligt de belangstelling van studenten voor een opleiding aan de de HZ tien procent hoger dan een jaar geleden. door Jelle Kempe VLISSINGEN - Omwonenden aan de Van Doornlaan in Vlissingen zagen deze week dat de mannen in de be kende witte pakken het golfplaten- dak van het clubhuis van de tafel tennisvereniging saneerden. Maar tot hun verbazing werd niet het ge hele dak verbouwd. „We zijn ge woon verontwaardigd." Het dak van het pand aan de Van Doornlaan wordt gedeeltelijk vervangen door een gespecialiseerd bedrijf. Dit zorgt voor verbazing bij de omwonenden, foto Ruben Oreel Op vrijdag 12 juli a.s. organiseren wij een kijkdag bij E. Veiermanitraat 2 te Midcefourg.Tijdens deze 4 kijkdag kunt u geheel vrijWgvend en zonder afept-aak deze woning bezichtigen van 16.30 uur tot 17:30 uur. Uiteraard zullen wij de lijst met inschrijvingen respecteren Kijk voor meer informatie www.jesteiui KIJKDAG 12 JULI A.S. funda 40% INTERIEURS Langstraat 2, Arnemuiden T 0118-60 12 73 www.joosseinterieurs.nl TUINMEUBELEN www.gardenlifestyle.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24