Een boekje, alléén voor echte vrienden SP Zeeland waarschuwt voor onveiligheid op buurtbussen FAILLIET 22 ZEELAND Advocatenkantoor failliet, deken van de orde waarschuwt voor de gevolgen van nog meer korten op rechtshulp. middelburg - Driehonderd vrien den op Facebook is leuk, maar je échte vrienden zijn op de vingers van twee handen te tellen. Rens- ke Lorier (26) uit Middelburg heeft daarom een vriendenboekje voor volwassenen uitgegeven, met de naam My Persons. 'I like you and I fucking mean it'. Die zin in het boekje, geïllus treerd met de bekende duim in de lucht, maakt «en knipoog naar het populaire vriendennetwerk op internet. „Het lijkt er de laatste tijd vooral om te gaan hoeveel vrienden en contacten je hebt, maar als je écht kijkt naar de men sen die het belangrijkst voor je zijn: wie zijn dan je vrienden? In dit boekje heb je ze bij elkaar." foto Ruben Oreel Renske kwam op het idee voor het vriendenboekje toen ze op zoek was naar een origineel ca deau voor haar beste vriendin. „Ze- zat een beetje in de put en ik wilde haar écht iets leuks geven. Toen dacht ik aan de vrienden boekjes van vroeger, maar daar staan van die kinderachtige stan daardvragen in. Ik ben graag be zig met grafische vormgeving, dus ik besloot zelf iets te maken." Haar vriendin was geroerd door het persoonlijke cadeau en Rens ke kreeg ook enthousiaste reacties van anderen. Ze besloot het boek je uit te geven. In het boekje kunnen negen vrien den en vriendinnen vragen beant woorden over zichzelf, over de ei genaar van het boekje en over de vriendschap. Naast hobby's, mu ziek, reizen en (jeugdherinnerin gen komen ook serieuzere zaken aan bod, zoals dingen waarover de vrienden het eens of oneens zijn en de reden waarom ze close geworden zijn en wat ze aan el kaar gehad hebben. Het boekje is geschreven in het Engels, zodat ook internationale vrienden erin kunnen schrijven. „Het is leuk voor jezelf, maar ook om als cadeau te geven. Daarnaast moet je door het boekje gaan na denken waarom je zo speciaal bent voor elkaar. Wat je normaal voor lief neemt, moet je nu in woorden uitdrukken. Dat doe je niet zo vaak." My Persons van Renske Lorier, uitge geven door Boekscout.nl, is verkrijg baar via www.mypersons.org. Prijs: 13,9s euro. MIDDELBURG - De Zeeuwse Staten fractie van de SP vreest voor het ontstaan van onveilige situaties bij buurtbussen. De partij ziet dat als gevolg van het 'verdringen' van reguliere, betaalde chauffeurs door vrijwilligers en vraagt Gede puteerde Staten om uitleg van dit beleid. Een meerderheid van het provin ciebestuur heeft eind juni het nieuwe beleidsplan openbaar ver voer aangenomen. Daarin staat ook opgenomen dat onrendabele dorpslijnen worden ingeruild voor een netwerk van buurtbus sen. Volgens de SP pakt de uitwer king van dit beleid in de praktijk niet goed uit. De inzet van vrijwil ligers gaat ten koste van reguliere banen. De fractie is bang dat zo met steun van de provincie in de toekomst vaker en veel te makke lijk buslijnen zullen worden gesa neerd. Zeker wanneer de nieuwe buurtbussen 'gedeeltelijk of hele maal dezelfde routes volgen als de bestaande buslijnen', aldus de SP. De fractie vindt in elk geval dat een buurtbus niet concurrend mag zijn. GOI wil pla! jeuj gen De teri gek 414 teri lam In wei België blijft boeien. Ze hebben er vier regerin gen, twee koningen en drie koninginnen, van af 21 juli dan toch. Hoe dat kan? Ze hebben een federale, een Vlaamse, een Franstalige en een Duitstalige regering en in tegenstelling tot Nederland wordt een Belgische koning of koningin niet opnieuw prins of prinses na de abdicactie. Ko ning Albert blijft na de troons afstand op 21 juli dus gewoon koning, terwijl dan ook prins Flip de titel koning zal krijgen. Bij de koninginnen is het nog leuker. Omdat de weduwe van voormalig koning Boudewijn, koningin Fabiola, nog steeds leeft, zijn er nu al twee konin ginnen. Behalve koningin Fabio la en de huidige koningin Paola komt daar ook nog eens konin gin Mathilde bij. Je zou verwachten dat je in een land maar één koning of konin gin kan hebben, maar niet in België. Niet dat ze er zo dol op zijn, althans niet op prins Filip, meer dan de helft van de Bel gen ziet het in hem niet zitten als nieuwe koning. Ik had ook het idee dat er woensdag op de Belgische televisie veel minder aandacht voor de troonsopvol ging was dan destijds op de Ne derlandse tv. Ik was woensdag avond even bang dat de uitzen ding van 'Vive le Velo', het dage lijkse avondprogramma van de VRT over de Tour de France niet door zou gaan, maar de koers was toch belangrijker dan het koningshuis. Het uitstappen van de Bel gische klassementsrenner Jur- gen van den Broeck leek er ver volgens harder aan te komen dan het aftreden van de ko ning. Al verzuchtte een Bel gische kameraad van me wel dat hij voortdurend werd 'ge condoleerd'. En dan nog wel steeds twee maal. Een keer voor het aftreden van Albert én een keer voor het aantreden van Filip. Ook hij heeft trouwens weinig vertrouwen in Filip: „Seffens bakt-ie er niets van en moet-ie vervangen worden door z'n broer, dan hebben we drie ko ningen. ,Dat kunnen ze in de bijbel nooit zo bedoeld hebben, dat de drie koningen drie Bel gen waren." MIDDELBURG - Köller Advocaten kantoor in Middelburg is deze week failliet verklaard. Deken Emilie van Empel van de Orde van Advocaten Zee land-West-Brabant geeft aan dat het niet het eerste kantoor is dat om financiële redenen moet slui ten. De afgelopen drie jaar maak te ze mee dat twee andere kanto ren in Zuidwest-Nederland fail liet gingen. Om als advocaat te overleven is, 'zeker nu', een goede bedrijfsvoering nodig, zegt ze. Maar ze geeft ook aan dat advoca ten die veel werken met toevoe gingen het momenteel moeilijker krijgen, omdat de overheid fors aan het bezuinigen is op de gefi nancierde rechtsbijstand. Die raadslieden staan cliënten bij die onvoldoende verdienen om zelf een advocaat te kunnen betalen. Volgens Van Empel is 'door actie- zaterdag I zu st< Een scheiding voor 1 door Cornelleke Blok I Renske Lorier (26) uit Middelburg. Het kantoor van Köller Advocaten in de Middelburgse binnenstad staat binnenkort leeg omdat het bedrijf failliet is. door Marcel Modde om Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Emile Calon Maikel Harte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22