ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Niet alleen de enthousiaste verhalen, maar ook alle lichtverbrande gezicht jes verraden dit eigenlijk al direct bij binnenkomst. De regenbui van vrijdag zijn ze allang weer vergeten. Werkelijk niets dan lof over het festival en over Ginsterveld; daar doen we het toch met z'n allen voor. De avond verloopt verder rustig. Om 22.00 uur loop ik de sluitronde en zit de dag er weer op. Maandag 's Ochtends begin ik met het betalen van de ingekomen facturen. Aan het eind van de ochtend ontvang ik de nieuwe eigenaar van een stacaravan. Namens de oude eigenaren hebben wij bemiddeld in verkoop van de stacara van op de plaats. Ook de betaling loopt via ons. Zodra we een definitief ak koord hebben van de nieuwe eigenaar maken wij de koopsom over naar de verkoper. Aan het begin van de middag voeren we een gesprek over de derde fase van de renovatie van de infrastructuur op het terrein. De afgelopen jaren hebben we al flink geïnvesteerd om de infra structuur op het juiste niveau te krij gen. Denk daarbij aan de elektriciteits voorziening, de aanleg van het pro- paangasnet, aanpassingen in de water voorziening, internet/wifi, televisie, maar bijvoorbeeld ook aan de verhar ding van wegen. Stukje bij beetje ko men we op het niveau waar we moe ten zijn. Onze vaste gasten zien dat er hard aan gewerkt wordt en dat waarde ren ze enorm. We zien dit ook terug in de vraag naar beschikbare plaatsen. Dinsdag 's Ochtends werk ik wat administratie bij. Voor het einde van deze maand moet de aangifte omzetbelasting weer verstuurd worden. Halverwege de ochtend komt mijn (jeugd)vriend Marcel langs om af scheid te nemen. Hij is van baan gewis seld; werkte voorheen ruim 3 jaar voor een hotel in Peking en begint vanaf nu een nieuw avontuur in Singapore. Voor mij een mooi excuus om nog eens een reis die kant op te boeken! We drinken nog een kop koffie en ik wens hem natuurlijk veel succes toe met zijn nieuwe baan. Vervolgens druk ik alle benodigde lijs ten en etiketten af om de voorbereidin gen voor de aankomsten van volgende week klaar te zetten. De receptionistes zorgen er vervolgens voor dat alles weer netjes klaarstaat als de gasten arri veren. Ondertussen heb ik een akkoord gekre gen van de meneer die gisteren de nieuwe stacaravan heeft gekocht. De verkopers hebben alles netjes volgens afspraak opgeleverd, dus ik maak di rect de koopsom naar hen over. Verder krijgen we vandaag van twee afzonder lijke geïnteresseerden te horen dat ze een nieuw chalet hebben uitgezocht. Ze hadden beiden al een optie geno men op een beschikbaar gekomen plaats. Altijd leuk om te horen als alles weer definitief rond is. Omdat het hoogseizoen al begonnen is, willen ze er natuurlijk zo snel mogelijk gebruik van kunnen maken. Ze worden dan ook beide volgende week al geplaatst, 's Avonds staat er een bijeenkomst ge pland in het mooie Grand Hotel Ter Duin. We bespreken samen met een aantal andere enthousiaste onderne mers welke mogelijkheden er zijn om de Ondernemersvereniging Burgh-Haamstede wat nieuw leven in te blazen. Ik zou er graag een bijdrage aan willen leveren. Woensdag De woensdag is mijn vrije dag. Ik slaap dus lekker uit en maak een goed ont bijtje voor mezelf. Om 11.00 uur ga ik naar de kapper. Op de terugweg doe ik wat boodschappen en koop ik gelijk de ingrediënten voor het bereiden van een kreeftenbisque. In de vriezer heb ik hiervoor namelijk speciaal nog wat kreeftenschalen bewaard. Ik heb het nog nooit eerder gemaakt, maar het is goed gelukt, al zeg ik het zelf. Aan het eind van de middag ga ik met een vriend nog wat drinken bij het nieuwe strandpaviljoen 'De Haven van Renesse'. Dit geeft ons gelijk de gele genheid om ook het recentelijk geo pende 'Museum aan Zee' (boven het strandpaviljoen) te bekijken. Hier wordt een mooi verhaal verteld over o.a. mammoets en zeehonden. Als je vervolgens naar buiten kijkt zie je de echte zeehonden liggen op de zand plaat voor de kust. Van het paviljoen krijgen we een verrekijker, zodat we ze nóg beter kunnen bekijken. Zelfs in Zeeland is dit echt uniek. 's Avonds kijk ik naar de jubileumwed strijd van en documentaires over Sjaak Swart. Mooi om te zien dat deze man met zijn 75 jaar nog steeds actiefis op het voetbalveld. Donderdag Ik begin vandaag met het lezen en ver werken van mijn ontvangen e-mails van gisteren. Ook ligt er nog een stapel tje brievenbuspost op me te wachten. Daarna maak ik een eerste aanzet voor de tarieven in 2014. Het streven is om ze definitief te hebben voordat de bouwvak begint, zodat we deze samen met de brochure 2014 (welke op dit moment al gedrukt wordt) mee te kun nen geven aan de vertrekkende gasten. Om 16.00 uur bezoek ik een bijeen komst over de SchouwenDuiveland- Pas. Tijdens deze ontmoeting wordt de digitale versie van deze pas officieel in gebruik genomen. Ginsterveld is en thousiast deelnemer van de Schouwen- DuivelandPas. Deze biedt namelijk tal van voordelen en kortingen voor de re creanten op Schouwen-Duiveland. Daarnaast geeft de pas ook gratis toe gang tot het openbaar vervoer. Echt een toegevoegde waarde voor de gas ten dus. Van 18.30 uur tot 19.30 uur is de recep tie nog een uurtje geopend. Ik neem te lefonisch nog wat boekingen aan en help wat gasten aan de balie. Om 22.00 uur doe ik de sluitronde en dan zit de dag er weer op. ZATERDAG 6 JULI 2013 I Jan-Kees van der Graaf foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 101