26 ZEEUWS-VLAANDEREN DAGBOEK VAN JAN-KEES VAN DER GRAAF Concert at Sea betekent topdrukte voor recreatie-ondernemers op Schouwen-Duiveland. Jan-Kees van der Graaf, beheerder camping Ginsterveld, hield er een dagboek over bij. 5 J Vrijdag Om 7.05 uur gaat mijn wekker. Nog lx snoozen en vervolgens tijd om op te staan. Opstaan kost geen moeite, want dit is toch wel één van de leukere week enden van het jaar: dat van Concert at Sea. jaarlijks hebben we samen met een aantal andere Schouwse vakantie parken het voorrecht om een deel van de festivalbezoekers te mogen huisves ten. Het belooft een drukke dag te wor den; de receptie blijft doorlopend geo pend totdat iedereen is gearriveerd. Naast Concert at Sea beginnen er dit weekend ook diverse andere arrange menten. Het hoogseizoen zal vandaag dus echt beginnen. Mijn collega's van de buitendienst werken vandaag het laatste snoeiwerk af, maaien nog wat gras en zemen de ramen van het zwem bad en de sanitairgebouwen. Ze heb ben de afgelopen week keihard ge werkt om (na het vertrek van onze voorseizoengasten) het terrein op orde te brengen. En het resultaat mag er zijn: keurig schoon sanitair en een prachtig verzorgd terrein met een gras mat waar menig voetbalvereniging ja loers op zou zijn. Laat onze gasten maar komen, wij zijn er klaar voor! Aan het eind van de middag krijgen we min of meer onverwachts bezoek van het waterschap. Vorige week is er tijdens een plotselinge onweersbui in een hele korte tijd extreem veel regen gevallen. Zo veel, dat de gemalen de grote toestroom niet snel genoeg weg konden pompen. Het gevolg was dat een aantal sloten letterlijk overstroom den. Goed om te zien dat het water schap de situatie ter plaatse komt bekij ken om vervolgens de juiste maatrege len te kunnen nemen. Om 17.00 uur neem ik een half uurtje pauze om te dineren. Ondertussen zor gen mijn collega's dat het ontvangst van onze gasten netjes voort gaat. Om 21.30 uur zijn alle aankomsten van die dag gearriveerd. We sluiten de receptie en blijven vervolgens via een intercom bereikbaar voor onze gasten. Om 21.45 arriveert het animatieteam. Gedurende de hele zomer huren we een professioneel team in, dat dagelijks zorgt voor het vermaak van onze gas ten. Iedere week is er een ander thema. Daarnaast hebben we een aantal popu laire vaste waarden welke wekelijks te rugkeren, zoals sport en theater. Niet al leen onze kleinste gasten worden door het animateam vermaakt; ook voor de tieners en volwassenen worden steeds meer activiteiten en creatieve work shops georganiseerd. Niemand hoeft zich dus een moment te vervelen. Om 22.15 uur belt een gast me via de in tercom met het verzoek om een fiets te huren. Ik woon hemelsbreed nog geen 100 meter van de receptie vandaan, dus ik ben er binnen een minuut. Hoewel het op dat moment redelijk hard re gent, is de betreffende jongen vastbe sloten om op de fiets naar Concert at Sea te gaan. Ondertussen vragen drie andere mensen of ik een taxi wil bel len. Ik vraag of ze toevallig naar ook naar Concert at Sea willen en zo ja, of ze misschien de taxi willen delen met de betreffende jongen. Dat is het geval dus ik regel direct een taxi voor ze. Vervolgens begin ik aan mijn sluitron- de. Dan loop ik onder meer de sanitair gebouwen nog even na. Uiteindelijk draag ik om 23.30 uur het stokje over aan mijn collega die de komende nacht alles in de gaten zal houden. Zaterdag Vandaag begint mijn werkdag om 9.00 uur in de receptie. Onze mede-beheer der heeft vandaag de dienst en dit bete kent dat hij 's ochtends opent, 's avonds de telefoondienst op zich neemt en 's avonds ook weer afsluit. Voor mij vandaag dus een iets minder lange werkdag dan gisteren. Ook van daag hebben we weer een hoop aan komsten. Het zijn veel jaarlijks terugke rende gasten. Heel leuk om ze allemaal weer te mogen ontvangen. Het is vandaag gelukkig een stuk zonni ger dan gisteren. We besluiten om ook het buitenzwembad te openen en zet ten een extra springkussen neer. Dat valt onmiddellijk in de smaak bij de kinderen. Thssendoor kijk ik nog even bij het ani matieteam en ook daar loopt alles op rolletjes. Om 17.30 uur zit mijn werk dag er op. Ik ben uitgenodigd om te di neren bij mijn ouders die mijn 1,5 jaar oude nichtje te logeren hebben, 's Avonds kijk ik live naar de optredens van Racoon en Blof via de livestream op internet. Zondag Mijn werkdag begint vandaag om 8.00 uur en ook vandaag schijnt de zon weer volop. Na mijn openingsronde druk ik de aankomst- en vertreklijsten van die dag af. De meeste Concert at Sea gasten vertrekken vandaag weer. Stuk voor stuk vertellen ze dat ze een fantastisch weekend hebben gehad. Tevreden gezichten bij de gclStGF, daar gaat het om ter burgerlijke s"at S Ardoercamp«n6 V »l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 100