Woede om 'ponypletten' BINNENLAND 7 De zonneauto die studenten van de TU Eindhoven gisterea onthulde kost geen stroom, maar levert energie op. EINDHOVEN - Na Delft en Twente heeft nu ook de Technische Uni versiteit Eindhoven haar eigen zonneauto. Hebben de eerste twee hun vehikel gebouwd op snelheid, de dertig studenten van het Solarteam Eindhoven zijn uit gegaan van een gezinsauto. „Waar om zouden we geen praktische auto bouwen die geheel op zon- ne-energie rijdt?", zegt Wouter van Loon, een van de studenten. Hij claimt dat Stella, zoals ze de Eindhovense zonneauto hebben genoemd, de eerste ter wereld is die bij gemiddeld gebruik elektri citeit oplevert in plaats van Jcost. Het dak van Stella bevat zes vier kante meter zonnecellen. Het ont werp is erop gericht zoveel moge lijk licht te vergaren, ook als het voertuig stilstaat. Als de auto rijdt gaat de opgewekte stroom naar de motoren en als hij stilstaat naar de accu's. Die slaan genoeg stroom op om 430 kilometer te rij den zonder zon. Op een zonnige dag in de zomer is de combinatie van accu en zon goed voor 680 ki lometer. Volgens Van Loon zijn er in Nederland genoeg zonne-uren om gemiddeld 70 kilometer per dag te rijden. „In januari zul je te kort komen en in juli heb je een overschot. Daarom hebben we de mogelijkheid om bij een tekort de accu's bij te laden en bij een over schot terug te leveren aan het elektriciteitsnet. Omdat een auto in Nederland gemiddeld 37 kilo meter per dag aflegt, is er dus sprake van een overschot. Als je dat teruglevert, is Stella energie- positief." Net als collega-studen ten in Delft en Twente gaan leden van het Solar Team Eindhoven in oktober naar de World Solar Chal lenge in Australië. Ze doen niet mee aan de race waarbij een tra ject van 3.000 kilometer zo snel mogelijk moet worden afgelegd, maar rijden in de Cruiser klasse. Zo kunnen ze bewijzen dat het concept van een zelfstandige ge zinsauto op zonne-energie werkt. Maar eerst moeten ze in Eindho ven de werking van Stella bewij zen. Dan slaat de 'Wet van Mur phy' toe: filmpjes weigeren af te spelen, beschermfolie waait los van de auto en een veegwagen blokkeert het parcours. Maar Stel la doet alles wat de studenten be loven. Vier lange studenten kun nen er redelijk comfortabel in zit ten. Als een deel van het dak om hoog gaat, is ook nog een riante bagageruimte te zien. Een echte gezinsauto dus, met nog wat kin derziektes, zoals een verkeerd om draaiend stuur. Die worden er de komende tijd uitgehaald. Want de Rijksdienst voor het Wegver keer moet de auto goedkeuren voor de openbare weg. Na Austra lië willen de studenten ermee naar middelbare scholen om tech niek te promoten, zegt Van Loon. Informatie van het waterschap De twee verdachten komen uit Lochem en meldden zich gisteren zelf op het bureau. Een dag eerder hield de politie al een 57-jarige verdachte uit Alkmaar aan. Hij zou de eigenaar zijn van een videoproductiebedrijf. De politie heeft drie pony's van hem in be slag genomen. In het filmpje is te zien hoe een zwaarlijvige vrouw met een zweep op een kleine shet- landpony zit. Onder het gewicht van de in het zwart geklede vrouw zakt het dier door de hoe ven. De dame rookt daarop vol daan een sigaret. De aanhouding van de drie vond plaats nadat op sociale media een storm van pro test losbarstte: bijna 25.000 ver wensingen op één enkele Face- bookpagina, filmpjes die meer dan 100.000 keer zijn doorge stuurd, oproepen tot wraak en pu blicatie van namen en adressen van mogelijke daders. Het leidde ertoe dat het huis van de video producent werd bekogeld met eie ren en 's nacht bezoek kreeg van twee jongens met honkbalknup pels. Het gezin van de Alkmaar der is inmiddels ondergedoken na een spervuur aan 'zeer ernstige bedreigingen'. Ook de schepper van de 'ponyplet'-website waarop deze en soortgelijke filmpjes te zien waren werd mikpunt van pu blieke woede. „Wij verafschuwen het filmpje", zegt hij. „Ik heb al leen een stukje techniek ge bouwd, waarna de klant zelf de website heeft gevuld." Inmiddels heeft hij de website uit de lucht gehaald. Maar het volksgericht lijkt nog niet klaar. Op Facebook is een tweede filmpje van het Alk- maarse bedrijf opgedoken. Dit keer rijdt een slankere vrouw op een kleine, maar stevige pony ter wijl ze aanwijzingen krijgt welke erotische poses ze moet aanne men. Er is een oproep aan gekoppeld om het filmpje zo veel mogelijk te delen, in de hoop ook deze vrouw te pakken te krijgen. WWW VRIJDAG 5 JULI 2013 i i i _i Stella moet energie opleveren Studenten van de Technische Universiteit Eindhoven onthulden gisteren hun zonneauto. Die moet volgens hun be rekeningen bij gemiddeld gebruik stroom opleveren, foto Jurriaan Balke LOCHEM - De politie heeft gisteren een 57-jarige man en een 58-jarige vrouw aangehouden als verdachten van het maken van een negen jaar oude video waarin een pony ern stig wordt mishandeld. 1 Het ontwerp voorstel tot wijziging van de Kosten- toedelingsverordening watersysteembeheer en wegenbeheer ligt gedurende zes weken (8 juli t/m 19 augustus 2013) ter inzage op de kantoren van het waterschap in Middelburg (Kanaalweg 1) en Terneuzen (Kennedylaan 1). Schriftelijke ziens wijzen kunnen gedurende deze periode worden ingediend bij het waterschap (postbus 1000. 4330 ZW Middelburg). 1 Het waterschap heeft op 28 juni 2013 een water vergunning verleend aan NV Nederlandse Gasunie voor het onttrekken en infiltreren van grondwater voor de aanleg van een aardgastransportleiding tussen afsluiterlocatie Westerschelde - West bij Emmadorp en afsluiterlocatie Cambron nabij Luntershoek. 1 Donderdag 22 augustus a.s. is om 17.00 uur een openbare algemene vergadering in het waterschapskantoor in Middelburg. De openbare commissievergaderingen van Waterkeringen en Wegen. Waterbeheer en Bestuurlijke en Economische Zaken die voor deze algemene vergadering worden gehouden op 13 en 14 augustus te Middelburg, komen te vervallen. 1 Het waterschap heeft de volgende verkeersbesluiten genomen die van 8 juli t/m 19 aug. 2013 ter inzage liggen op de hoofdkantoren van het waterschap in Middelburg (Kanaalweg 1) en Terneuzen (Kennedy laan 1). Tijdens deze periode kan bezwaar worden gemaakt bij het waterschap (postbus 1000, 4330 ZW Middelburg): - Instellen van een geslotenverklaring voor alle motorvoertuigen (C12 RVV 1990) op de Dankerseweg. tussen de Kanaalweg en de Reeweg te Hansweert; - Instellen van een parkeerverbod (E01 RVV 1990 met onderbord) aan de zuidzijde van de Zeedijk, tussen de Jacobspolderweg en de Landingsweg te Baarland. - Instellen van een snelheidslimiet van 60 km per uur op de Sandberghlaan en de Leliëndaalseweg tussen Middelburg en Sint Laurens, door deze wegen volledig op te nemen binnen de bestaande zone 60 km per uur (A01-60 zb/ze). Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/waterschapsblad. I Beeld uit het filmpje waarin een vrouw een shetlandpony 'plet'. waterschot Scheklestromen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1,4538 AE Terneuzen 088 2461000 info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7