avfw ZEEUWS-VLAANDEREN PLflMECQ- Opzoeken Kleurige tunnelvisie oo 0®#©Ó Individuele Sluiskillenaren en dorpsraad vinden dat dorp opslagplaats voor baggerspecie er niet meer bij kan hebben. |\VnW almanak Daryl Impey gaat vandaag genieten van elke minuut VOLKSKUNST VRIJDAG 5 juli 2013 NIEUWSTIP? redactie@pzc.nl of 0118-434010 Op het gebied van veiligheid was er heel veel mis bij Thermpos SLUISKIL - Voor Sluiskillenaar Jan Prince is de maat vol. De komst van een baggerdepot van het wa terschap aan de overzijde van het Kanaal Gent-Terneuzen, 350 me ter van zijn huis, is voor hem de druppel die de emmer doet over lopen. „Wij hebben al veel last van fijnstof en geluid. Het moet stoppen." De vergunningaanvraag voor het depot is woensdag officieel gepu bliceerd door de gemeente Ter- neuzen. Prince heeft een bezwaar schrift al klaarliggen. Hij is niet de enige. Ook Bennie Martens, die vlakbij Prince woont, is van plan in het geweer te komen. „We kunnen toch niet alles blij ven pikken." Sluiskil is een dorp dat groot is ge worden dankzij de industrie, dankzij de in 1999 gesloten Cokes- fabriek en kunstmestfabriek Com pagnie Neérlandaise de l'Azote (nu Yara). De bewoners zijn wel wat overlast gewend. Een aantal leeft bovendien nogal altijd van de industrie. „Maar", tekent Prin ce aan, „zo'n baggerdepot levert helemaal niks op, alleen maar overlast." Volgens het waterschap zal dat wel meevallen. De Oostkade, waaraan het depot is gepland, ligt 'vrij afgelegen, wat het mogelijk maakt aan wettelijke eisen voor geluid, geur, verkeer en stof te vol doen'. „Ja, ja", reageert Prince, „al leen het kanaal zit maar tussen dat depot en Sluiskil. Mijn vrouw doet om de twee weken de ra men. Nou, die zien nu al zwart van de stof" Prince en achterbuurman Mar tens staan niet alleen in hun ver zet, ook de dorpsraad tekent be zwaar aan, laat voorzitter Adri de Bruijne weten. „Het depot komt veel te kort bij het dorp. Ze moe ten extra maatregelen nemen." De Bruijne herkent zich overi gens niet in het beeld dat Sluiskil al veel hinder zou ondervinden. „Van recyclingbedrijf Heros (op de plek van de vroegere Cokesfa- briek) hadden we twee jaar gele den veel last. Hopen as lagen daar. Dat stoof, een ramp. Na klachten zijn installaties gebouwd om de boel nat te houden. We zitten er bovenop." De zesjarige Soraya uit Vlissingen wilde laatst wel eens weten hoe dat precies allemaal werkt in de hemel. Dus vroeg te haar moeder de oren van het hoofd. Hoe kom je daar? Hoe ziet het er uit? Wat kan je er al lemaal doen? Krijg je dan vleugels en is het waar dat je dan op een wolk zweeft? Haar moeder probeer de uit te leggen dat niemand eigen lijk weet of er een hemel is, maar dat sommige mensen het een prettig idee vinden. Soraya was niet tevre den met de antwoorden en zei tegen haar moeder: „Ga het eerst maar even op internet opzoeken, hoe dat allemaal in elkaar zit." Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 -27 00 00 SPORT ZEELAND Sluiskil in verzet tegen depot door Harmen van der Werf Tip? redactie@pzc.nl PLAFONDS OOSTBURC - Tientallen Zeeuws-Vlamingen, van jong (10) tot minder jong (84) hielpen deze week mee met het be schilderen van het voorheen zo saaie voetgangers- en fietstunneltje tussen Oostburg en Zuidzande. Het heet of ficieel een Community Art Project, maar gewoon 'volks kunst' mag ook. Initiatiefnemer is Stichting Welzijn West-Zeeuwsch-Vlaanderen. „Met hulp van kunstenaar Willem Behr en heel wat sponsors zijn de muurschilderin gen gemaakt; van stadsgezichten tot een eenhoorn", zegt Lola Oostdam (foto, midden) van Stichting Welzijn. „Het is geweldig te zien hoe je met samenwerking zoiets moois kunt maken!" foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69