Niet, wel, niet en toch wel: Mosseldag gaat door jSSST 'Ongeluk menselijke fout' BEVELANDEN en THOLEN 29 Wemeldinge Compleet diner €100,- Het gedoe over Mosseldag - wat komt er allemaal en wie betaalt dat - is inmiddels bijna net zo'n traditie als het mosselfeest zelf. Begin dit jaar leek het er even op dat Yerseke het in 2013 zonder Mosseldag moest stellen. De Visserijvereniging in Yerseke, die de Mosseldag al een paar jaar organiseerde, liet in februari we ten er geen heil meer in te zien: het organiseren van het mossel- feest kost veel tijd, tijd die mossel vissers beter kunnen gebruiken met vissen en vrijwilligers zijn lastig te vinden, is de redenering. Burgemeester Jan Huisman zegt in een raadsvergadering dat de ge meente in overleg is met onderne mers om Mosseldag te redden. In Yerseke wordt met ongeloof ge reageerd: Yerseke kan niet zonder Mosseldag, vindt men. Er worden acties gevoerd op sociale media als Facebook en Twitter en de poli tiek komt ook in beweging. De Stichting Promotie Yerseke blijkt bereid om de organisatie van de Mosseldag op zich te ne men, maar wil zekerheid over de vergunningen want de gemeente scherpt de eisen voor evenemen ten als Mosseldag steeds verder aan. De stichting vraagt boven dien financiële steun aan de ge meente, een verzoek dat door bur gemeester Huisman meteen en re soluut wordt afgewezen; opnieuw lijkt Mosseldag 2013 op losse schroeven te staan. De Stichting Promotie Yerseke gaat echter door. Bovendien wordt voor de komende jaren een nieuwe stichting opgericht, de stichting Mosseldag Yerseke. De gemeenteraad van Reimerswaal vindt net als de burgemeester dat de gemeente niet bij hoeft te dra gen aan Mosseldag, maar dat blijkt niets uit te maken. Zoals het er nu naar uit ziet, is het in au gustus gewoon Mosseldag. WEMELDINGE - Het Karma Cen trum voor Zelfontwikkeling in Wemeldinge begint in september met de succesvolle transitietrai ning. Volgens de cursusleidsters een 'groei-training' waarbij oefe ningen, informatie en handreikin gen worden geboden om je eigen levenscoach te zijn. De training omvat zes dinsdagavonden, vanaf 17 september om de week vanaf 19.00 uur. Tevens is er 13 augustus een open avond familie- /systeemopstellingen, vanaf 19.00 uur en zijn er het hele jaar rei- ki-cursussen. Info en aanmelden: De man wilde bouwmaterialen onder de glijbaan plaatsen en kwam daarmee feitelijk buiten het bouwterrein. „Want het was goed afgezet", zegt de Goese bur gemeester René Verhulst. Hij spreekt van een 'menselijke fout'. „Omdat duidelijk is wat er is ge beurd, is er geen aanleiding om de boel stil te leggen." De gemeen te is enig aandeelhouder en dus ei- genaaar van Sportpunt Zeeland en houdt ook toezicht op de bouw. De toezichthouder was woensdag, toen een graafmachine de glijbaan raakte, niet ter plekke. Er ontstond een flink gat in de glijbaan, waardoor bezoekers van het zwembad gewond raakten. Sportpunt Zeeland-directeur Dies van de Velde zei woensdag dat er geen sprake is van een structureel onveilige situatie en ook de pro vincie, het bevoegd gezag ten aan zien van de veiligheid in zwemba den, spreekt van een 'relatief klein incident'. „Er is gesproken met de hoofd- en onderaannemer en we gaan in gesprek met het zwembad of er mogelijk extra vei ligheidsmaatregelen nodig zijn", zegt Verhulst. „Maar ik ben eer lijk gezegd banger geweest voor een ongeluk met vrachtwagens die af en aan rijden tussen de fiet sers." De glijbaan wordt gerepareerd en zo snel mogelijk weer openge steld, liet Van de Velde woensdag al weten. Op internet wordt kritisch gerea geerd op het ongeluk, de teneur is dat veel mensen niet begrijpen waarom de glijbaan niet wordt ge sloten tijdens de werkzaamhe den. Het Sportpunt wordt ingrij pend verbouwd en uitgebreid, ko mend Voorjaar is het gereed. voor 2 personen Restaurant Expositie 'Contact' in galerie Baarland G Achttien 88 houdt van 6 juli tot en met 28 juli een expositie waarbij 'Contact' het sleutel woord is. Marian van Zome ren-van Heesewijk tekent en schildert diverse dingen. Vera Zegerman schildert, maakt in stallaties en doet kunstprojec ten. Wilna Snoek maakt siera den. De galerie is open op zater dag en zondag van 12.00 uur tot 17.00 uur en op afspraak. Expositie in gemeentehuis De kunstenaars Kees van de Wetering uit Burgh-Haam- stede en Hanny Mallekote uit Middelburg exposeren met schilderijen, hoeden en tassen in het gemeentehuis van Tholen. De expositie duurt nog tot en met 16 au gustus, tijdens de reguliere openingstijden. Hutten bouwen in park Rilland Kinderen gaan van maandag 8 juli tot vrijdag 12 juli weer hutten bouwen, schilderen, stofferen en knutselen in Rilland bij Huize de Vlied berg in het park. Van 9.30 uur tot 15.00 uur zijn kinderen welkom om mee te bouwen aan hutten en om knutselen. Op dins dag worden er om 12.00 uur broodjes gebakken. Proef Zomercircus op Molenplein Op het Molenplein komt de ze zomer een circus. De ge meente wil tegemoetkomen aan klachten van exploitan ten dat locaties buiten de stad ten koste gaat van het aantal bezoekers. Het gaat om een proef, want er kan sprake zijn van geluidsover last voor omwonenden. Het circus dat komt is mogelijk Belly Wien. Toezicht apotheek is opgeheven De Inspectie voor de Volks gezondheid heeft het ver scherpt toezicht op de Me- diq apotheek in het Stations park in Goes opgeheven. De apotheek werd onder toe zicht gesteld omdat recep ten niet juist werden ver werkt en de bewaking van medicatiegebruik niet zou deugen. Inmiddels is dat vol gens de inspectie in orde. VRIJDAG 5 JULI 2013 Mosseldag in 2000. archieffoto Willem Mieras www.karmaacentrum.nl door Luc Oggel GOES - Het ongeluk met de glij baan van het Goese zwembad kon gebeuren doordat een onderaanne mer van bouwbedrijf Fraanje de hekken waarmee het bouwterrein is afgezet, opzij zette. Ontvangst met aperitief en amuses 4 gangenmenu met Keuzes Fles bijpassende wijn en tafelwater Koffie of thee met friandises Fnrfl 0164-23-3196ofSpuihuis.nl BAARLAND THOLEN RILLAND GOES GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65