Bond van ouderen wil 'eigen agent' Pakje sigaretten steekt uit schap: boete voor verboden reclame 'Oude kolencentrales snel hun deuren' Gratis J BINNENLAND 5 Bij Alles-in-1 van Ziggo. Een pakje dat boven de rij uit steekt of een slof sigaretten die even op de grond staat, is een vorm van verboden reclame. De branche-organisatie van zelf standige pomphouders BETA heeft hierover de laatste weken meerdere klachten ontvangen van leden. Zo kreeg een pomp houder in Tilburg 5.000 euro boe te omdat hij een reclameposter in zijn privéruimte had hangen en pakjes naast het schap had liggen om dat later te kunnen vullen. „Ie mand kreeg zelfs een boete van 450 euro omdat hij een slof achter de balie op de grond had staan, om op een rustig moment daaruit het schap aan te vullen", zegt Li- sanne Henneveld van de BETA. Het betreft vaak eenmansbedrij ven waar de ondernemers wegens de veiligheid niet even naar het magazijn kunnen lopen, stelt Hen neveld. „Ze moeten daarom hun voorraad wel achter de balie neer zetten. Het gaat ver om daarvoor boetes uit te schrijven."Henne- veld vermoedt dat controleurs nu strenger optreden tegen verboden tabaksreclame. Volgens de NVWA is hiervan geen sprake. „We verrichten reguliere contro les, steekproefsgewijs per branche. De afgelopen tijd waren de zelfstandige tankstationonder nemers aan de beurt", zegt een woordvoerder van de NVWA. Voor verkooppunten van tabak geldt dat rookwaar alleen in het rek tegen de achterwand zicht baar mag zijn. Alle afwijkingen worden beschouwd als verboden reclame, omdat het bewuste merk dan extra aandacht trekt. DEN BOSCH - De politiekorpsen moeten speciale ouderenagenten aanstellen, vindt de UnieKBO. Volgens de katholieke ouderen bond kan dit helpen bij het be strijden van ouderenmishande- ling. Woordvoerder Arno Hetzel van UnieKBO: „We maken ons ern stig zorgen over de positie van de meest kwetsbare ouderen, de 80-plussers, in onze samenle ving." Volgens de bond zou de ouderenagent zich met name be zig moeten houden met aanpak van mishandeling, criminaliteit en verkeer. Het pleidooi volgt op een eerder voorstel van de senio renclub om een speciale korps chef voor senioren aan te stellen. Woordvoerder Bernard Jens van de Nationale Politie noemt het 'ondoenlijk' om voor elke doel groep een apart type agent in het leven te roepen. Jens: „Waarom zou een wijkagent dat niet kun nen? Het is tenslotte ook de be doeling dat de politie verder door dringt in de haarvaten van de wij ken." Ook woordvoerders van de andere ouderenbonden plaatsen vraagtekens bij het voorstel. „Wat ons betreft, moet eerst de nood zaak worden aangetoond", zegt Jo- han Bakker van het protes tants-christelijke PCOB. De ANBO vindt bewustwordings campagnes, zoals momenteel door de overheid op radio en tele visie worden uitgezonden, zinvol ler. „Als samenleving zijn we alle maal verantwoordelijk om mis handeling te signaleren en er mel ding van te maken", aldus Renée de Vries. „Het instellen van specia le ouderenpolitie kan ook leiden tot een soort luiheid", zegt ze. staat nog verschil van inzicht. Een aantal deelnemers verbaast zich erover dat Kamp een conceptak koord voorgelegd krijgt. De deel nemers hebben dat stuk nog niet gezien en zijn nog volop in over leg aan de verschillende 'deelta- fels'. Ze hekelen de communicatie binnen het SER-traject. „Ik ben het spoor inmiddels helemaal bijs ter", zegt een van hen. Mochten de deelnemers ,er toch uitkomen, dan moet het kabinet ook nog kunnen leven met het ak koord. Volgens de NOS toonde mi nister Kamp zich gisteren kritisch na het overleg met de SER-verte- genwoordiging. Het kabinet wil niet dat er te veel getornd wordt aan het regeerakkoord. Bij de SER onderhandelen veertig partijen, waaronder energiebedrij ven, milieubewegingen en minis teries, al maanden over een Ener gieakkoord. Dat had eigenlijk de ze week moeten zijn afgerond, maar omdat de onderhandelingen stroef verlopen, is de deadline op geschoven naar 12 juli. Hoewel op punten overeenstem ming bestaat, is het nog aller minst zeker dat er een akkoord komt. De veertig deelnemende partijen hebben nog nergens voor getekend. Op veel gebieden be- Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) 1 VRIJDAG 5 JULI 2013 door Hub Dohmen door Niek Opten ROTTERDAM - Benzinepomphou- ders en supermarkten die hun siga retten niet helemaal netjes in het rek hebben staan, kunnen rekenen op forse boetes van de Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Volgens bond zou ouderen- agent zich vooral bezig moe ten houden met aanpak van mishandeling door Sander van Mersbergen DEN HAAG - Oude kolencentrales gaan voor 2015 dicht. De kolenbe- lasting wordt in 2016 afgeschaft. En consumenten die samen ener gie willen opwekken, krijgen een fiscaal voordeel. Dat staat volgens de NOS in een concept van het Na tionaal Energieakkoord, dat giste ren aan minister Kamp (Economi sche Zaken) is voorgelegd. Van een Energieakkoord is nog steeds geen sprake. Over veel punten bestaat nog discussie Mooi. 6AUUVTa»200 Ii*v«n i?:45T-i« SAMSUNG Wil je ook in en om je huis tv-kijken op een tablet en smartphone? Eenvoudig films en series bestellen, supersnel internetten, voordelig bellen en nog veel meer? Neem dan nu Alles-in-1 en ontvang een gratis Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)*. Of kies een van de andere aanbiedingen. Ga naar ziggo.nl/allesinl of bel 0900-0730 «okaai tarief). De aanbiedingen zijn alleen geldig voor nieuwe Alles-in-1 klanten die de afgelopen 6 maanden geen Alles-in-1 hebben afgenomen en een jaarcontract afsluiten. altijd iets voor jou

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5