Tientallen ballonnen in kleuren van regenboog Windpark roept vragen op SL SCHOUWEN-DUIVELAND 29 op werkbezoek zierikzee - Qnder tromgeroffel en een flink applaus lieten de bewo ners van het appartementencom plex in de Regenboogstraat don derdagmiddag tientallen ballon nen in de kleuren van de regen boog op. Daarmee werd het complex voor mensen met een verstandelijke beperking officieel geopend. Het was een gemoedelijke bijeen komst, waar de bewoners centraal stonden. De toespraken waren kort, er waren cadeautjes, maar desondanks werd het geduld van verschillende bewoners nog da nig op de proef gesteld. Ze wilden niets liever dan de gasten rondlei den in het complex en daarna bar becuen. Het officiële gedeelte was echter nauwelijks afgelopen of het auto matisch brandalarm ging af. Minu tenlang piepten de brandmelders voor het lukte om het alarm af te zetten. Bewoners kwamen wel naar bene den maar reageerden bijzonder nuchter. „Dit is het brandalarm", legt de een uit. Een ander wist te melden wie het knopje had inge drukt en haalde zijn schouders er over op. In de Regenboogstraat zijn door woningbouwvereniging Zeeuw- land achttien appartementen ge bouwd achter vijf kleine gevel tjes. De woningen zijn in de plaats gekomen van verouderde duplexwoningen. De bewoners van het complex worden begeleid door Gors. De fractie van het CDA wilde donderdagavond van wethouder Gilles Houtekamer weten of het college inmiddels een standpunt heeft ingenomen over deze kwes tie en of de gevolgen voor de re creatie in kaart zijn gebracht. Wethouder Houtekamer liet we ten dat er nog geen formeel stand punt is ingenomen. Momenteel wordt er zowel ambtelijk als be stuurlijk naar gekeken. „Maar dat doen we niet alleen." Ook de Re- cron bekijkt de aanwijzing met ar gusogen. „De Recron is tegen windmolens", zegt Ed Troost van de Recron. Het Rijk heeft vijf locaties aange wezen in de Noordzee die nader onderzocht worden op de moge lijkheid om een groot windpark te bouwen. Alle locaties liggen binnen de twaalfmijlszone, en in het geval van de locatie voor de kust van Schouwen ligt deze loca tie dicht tegen de driemijlszone aan, omgerekend ongeveer 5,5 ki lometer uit de kust. Dat, gecombineerd met de grote hoogte van de molens is niet al leen het zorgpunt voor de Re cron, maar ook voor de gemeente. De fnolens zullen dan naar ver wachting duidelijk te zien zijn vanaf de kust. „We kregen eerst te maken met de aanleg van de Tweede Maasvlakte die je met hel der weer wel heel goed ziet en nu gaat dat deel van de horizon ver vuild worden en dat is jammer", zegt Troost. Ook de Partij voor Zeeland heeft eerder vragen gesteld over de zoeklocatie. Overigens is het nog geen uitgemaakte zaak dat er windmolens komen voor de kust van Schouwen-Duiveland, de uit komst van onderzoek naar een ge schikte locatie is nog lang niet af gerond. ZIERIKZEE - Kamerlid voor de Christenunie Carla Dik-Faber brengt donderdag 11 juli een werk bezoek aan Schouwen-Duiveland. Dik-Faber begint haar Schouwse tournee bij Lunchroom De Punt in Zierikzee waar alle werk wordt gedaan door mensen met een be perking. Daarna wordt een be zoek gebracht aan Christelijk Be geleidingscentrum 'Aan de Hand' in Scharendijke. Het werkbezoek wordt afgesloten met een bezoek aan de boerderij van Mts. De Ruij- ter aan de Striepweg in Scharen dijke. Dik-Faber ontmoet daar een delegatie van Agrarisch Schouwen-Duiveland. Meditatieve strandwandeling Het Westerschouwse strand is maandag 15 juli het toneel van een meditatieve strand wandeling. Met een 'bezin nende vraag' in het hoofd wandelen de deelnemers langs de kustlijn. Op de te rugweg loopt men in twee tallen en vertelt elkaar iets over de gedachten. Start bij Vuurtorenpad om 19 uur. Snuffel-fair van ontmoetingskerk In de loods van de gebroe ders Boot aan het Steurswek- ken in Burgh-Haamstede houdt de Ontmoetingskerk zaterdag 6 juli een snuf- fel-fair. Er is een rommel markt, een boekenmarkt en een 'restaurant" met verse oliebollen en pannenkoe ken. De opbrengst gaat naar Thuredriht. Vanaf 9 uur. Beachvolleybal bij Westerduinpad In het weekend van 6 en 7 juli staat het strand ter hoog te van het Westerduinpad bij Ouddorp in het teken van beachvolleybal. Ieder een kan en mag meedoen. Start 09.30 uur. Inschrijven kan zaterdag op het strand of via internet. Livemuziek in de Ouwe Smisse Pianist )os Houtzager zorgt zondag 7 juli voor livemu ziek in de Ouwe Smisse in Zonnemaire. Het is de be doeling dat Houtzager de 'huispianist' van de Ouwe Smisse wordt en daarbij steeds door andere muzikan ten begeleid wordt. Het op treden van Houtzager be gint zondag om 16 uur. Diefstal banden kitebuggy's Bij beachclub Natural High op de Brouwersdam zijn in de nacht van dinsdag op woensdag twintig banden gestolen van kitebuggy's. De banden lagen achter een sta len hekwerk, maar toch heb ben de dieven kans gezien de banden mee te nemen. De waarde van de bandjes is ongeveer 3500 euro. Proef Zomercircus op Molenplein Op het Molenplein in Goes komt deze zomer een circus, mogelijk Belly Wien. De ge meente wil tegemoetkomen aan klachten van exploitan ten dat locaties buiten de stad ten koste gaan van het aantal bezoekers. Het gaat om een proef, want er kan sprake zijn van geluidsover last voor omwonenden. VRIJDAG 5 JULI 2013 een zolderkamer' De bewoners laten de ballonnen op en daarmee is het complex officieel geopend, foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting door Melita Lanting ZIERIKZEE - De aanwijzing van een zoeklocatie voor een windpark in zee voor de Schouwse kust zorgt voor ongerustheid en vragen. NIEUW-HAAMSTEDE BURGH-HAAMSTEDE OUDDORP www.beachvolley.nl ZONNEMAIRE BROUWERSDAM GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59