ien bewegen, komen ze erheen' VOORUITBLIK ZOMERKRANT 5 ïeeUMuktea en ta&ot l Getijde op particuliere afnemers. In de pas geopende 'edu catieve streekwinkel' kun je op tv-schermen zien hoe de tarbotkweek in z'n werk gaat, de schelpdie ren levend bekijken in aquaria, of een vers visje nuttigen. Als Adri in de buurt is, laat hij met alle plezier zien hoe je ze zelf het lekkerst kunt klaar maken. Het recept krijg je uiteraard ook mee. Zijn ogen glimmen als hij over de nieuwe winkel ver telt. „Dit is voor mij echt een speeltuin." Nieuwsgierig? Je vindt het bedrijf bij de Jacobaha- ven in Kamperland, herkenbaar aan grote vlaggen voor de ingang. Uiteraard heeft Adri ook daarover nagedacht. „Mensen zijn net vissen. Daarom heb ik vlaggen. Dan zien ze iets bewegen, en dan ko- men ze erheen." Om de kwaliteit van de vis zo hoog mogelijk te maken, investeert Seafarm in het optimaliseren van het visvoer. Aanvankelijk importeerde het be drijf nog visjes uit Frankrijk, maar nu wil Seafarm het liefst alles zelf kweken. „We doen veel onder zoek", vertelt Adri. „Zo hebben we hier in de ha ven bestudeerd waar de natuurlijke voeding van de visjes precies uit bestaat. Daar proberen wij ons voer dan zoveel mogelijk op aan te passen. Je moet met je voeten in het water blijven staan. Met je handen werken. Gewoon doen!" Die mentaliteit werpt zijn vruchten af, want Seafarm is inmiddels uitgegroeid tot een interna tionaal bedrijf met agentschappen van Frankrijk tot Japan. De laatste tijd richten ze zich ook meer Een opleiding is meer College VRIJDAG 5 JULI 2013 Beach yoga in Domburg Deelname: 20,00p.p. per uur. Moio Beach, Vlamingpolderweg 3a (Duinover gang 9), van 13.00 tot 16.00 uur. Colijnsplaat Exclusieve rondleiding op proef- S- 9fc bedrijf Zeeuwse Tong, 14.00 tot I 15.30 uur. Benieuwd naar de bij- zondere wereld van Aquacultuur? 4; - J Is het echt mogelijk om 'vis op land' te kweken? Zeeuwse Tong is de benaming van een groot schalige proef om binnendijks vis te kweken in een gesloten kring loop. Naast het kweken van vis worden er proe ven en onderzoeken gedaan naar de teelt van al gen, zilte groenten en schelpdieren. De rondlei ding start op het Proefbedrijf in Colijnsplaat, Oostzeedijk 11 (naast de Zeelandbrug). Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle VW's. Domburg Beach Yoga Domburg. Van 2 juli t/m 31 augustus, di t/m za van 9.30 tot 10.30 uur op het strand Watertoren Oost in Domburg. Lesprijs: 7,50 P-P- Voor aanmeldingen sms 06-50911013 of mail els@yogadomburg.nl. Les in Nederlands, Duits en Engels gegeven indien van toepassing. Heinkenszand Kermis, centrum. Middelburg Monumentale bomenwandeling Middelburg. Een ervaren IVN gids neemt u mee op een wandeling langs de mooie bomen in de bin nenstad van Middelburg. Vertrek om 13.30 uur vanaf de Markt vóór de Drukkerij. Duur: anderhalf uur. Kosten volwassenen 3.00; kinderen tot 12 jaar 1.50. Gratis voor leden IVN en kinderen tot 6 jaar. Aanmelden is niet nodig. Noord-Beveland Amusefietstocht over Noord-Beveland. Deelne mers maken kennis met de regio en met de loka le horecabedrijven. De route tussen deelnemen de horecabedrijven is zelf te bepalen. Daar kun nen bonnen worden ingeleverd voor een broodje, ijsje, salade en meer. De kaart kost 17,50 euro. Starten kan elke dag bij deelnemende bedrijven. Oostkapelle Kijkje achter de schermen van het zee-aquarium bij Terra Maris. In het zeeaquarium en twee zuil tjes leven vissen en andere zeedieren, die in de Oosterschelde en aan de Noordzeekust voorko men. De dieren worden op het aangegeven tijd stip gevoerd en er kan een kijkje achter de scher men van het aquarium worden genomen. Deze ac tiviteit is inmiddels een zeer succesvolle klassie ker! Deelname: entreeprijs museum. Bij de balie melden voor deelname. Terra Maris, Duinvlietweg 6, van 11.00 tot 11.30 uur. Ritthem Open Tuindagen Rammekenshof, een dynamische bloementuin gelegen rond en achter een Zeeuw se woonboerderij. Rammekensweg 11, van 13.00 tot 17.00 uur. Sluis Rondleidingen op Struisvogelboerderij Monniken- werve, Hogeweg 1. Tel. 0117-492131 info@destruisvogel.nl www.destruisvogel.nl. In juli en augustus dagelijks van 10.30 tot 17.00 uur. Rondleidingen om 11.00, 12.30, 14.00 en 15.30 uur. Prijs p.p. 4,50 Kinderen tot en met 11 jaar 2,50 p.p. Terneuzen Rondje Portaal. Ontvangst en bezoek aan het in teractieve inforamtiecentrum. Ontdek de werking van een sluisbrug in de 18 meter diepe brugkel- der en geniet van een magnifiek uitzicht vanaf de radartoren tijdens een rondleiding over het Slui- zencomplex. Het infocentrum is open van 12.00 tot 17.00 uur. Aanvang rondleiding 13.30 uur. www.portaalvanvlaanderen.nl Vlissingen Festival Onderstroom Vlissingen 2013. Tot en met 7 juli is de binnenstad van Vlissingen het po dium voor Festival Onderstroom. De grote trek ker is de spectaculaire voorstelling 'Het Geluid van Water' op de bodem van het Dokje van Per ry. Het festivalhart breidt zich dit jaar uit tot het hele Bellamypark. Nieuw is het muziekpodium op de Oude Markt. Kijk voor het programma op www.festivalonder- stroom.nl Westkapelle Kermis op de markt. Zierikzee Beklimming Sint Lievensmonstertoren (Dikke To ren). Kosten: 2.00 per persoon. Kerkplein, van 10.00 tot 17.00 uur. Struisvogelboerderij, Sluis Onze gedachten is dat de unique selling point van het Getijde ligt in het voorkomen dat je verdrinkt in het moeras van de reguliere aanbie ders. Ook jij wilt succesvol zijn. Wij den ken dat een goede opleiding daar de basis voor legt. Op een kleine school waar er voor iedereen echt aan dacht is. TAL VAN REDENEN VOOR EEN AFSPRAAK VMBO diploma behaald OVER van 3 naar 4 havo Gestopt met huidige MBO VMBO-t diploma niet behaald Havo diploma, verkorte MBO HBO/HAVO niet gelukt stadspoort, ptET heinstraat it-13 4461 GL GOES Tel. 0113 851648 www.getijdccollege.nl ZATERDAG 6 JULI Aagtekerke Ringrijden, een folkloristische traditie waarbij men te paard een lans door een ring probeert te steken. Van 07.30 tot 17.30 uur. (Ook in Meliskerke, Ritthem en Serooskerke) Heinkenszand Boerenmarkt bij molen De Vijf Gebroeders. Op de boerenmarkt worden molenproducten, streekproducten, waaronder ook biologische producten verkocht. Daarnaast worden kunst voorwerpen en brocante verkocht. Ook de mo len zelf is te bezichtigen. Op deze dag wordt in de Dorpstraat op loopafstand van de molen de jaarlijkse braderie gehouden. Slaakweg 1 van 10.00 tot 16.30 uur. Sint-Annaland Mattelaarzentocht Schor en Slik. Een spectacu laire pittige wandeltocht door een gebied waar eb en vloed nog heersen en waar men slechts bij uitzondering mag komen. Een buitendijkse ontdekkingstocht met modderige kreken, over schor en slik. Sluispolderweg, vanaf 09.00 uur. Sluis Kinderrondleiding 'Op zoek naar J.H. van Dale'. Rondleiding speciaal voor kinderen door Sluis met als leidraad de in Sluis geboren grondleg ger van het woordenboek 'De Dikke van Dale'. De gids zal in eenvoudige woorden een stukje geschiedenis en leuke weetjes vertellen. VW Sluis, St. Annastraat 15, 10.30 tot 11.30 uur. Veere Vismarkt Veere. T/m 31 augustus is op de Kaai in Veere de wekelijkse vismarkt. Er zijn tal van vis- en visprodukten en andere verse waren te koop. Ook zijn proeverijen en bijzondere vis soorten te zien. Kaai, van 10.00 tot 16.00 uur. Wolphaartsdijk Plantenavontuur op de Middelplaten. Wande len over de Middelplaten is bijzonder! Waar om? Omdat je er normaal gesproken niet mag komen. De natuur laten we hier zo veel moge lijk met rust. Aanmelden via de website van Na tuurmonumenten of telefonisch via eenheid Schelde van Natuurmonumenten: 0113-644044 06-52525652. Vertrek bij het houten hek aan de Muidenweg, ten westen van Wolphaartsdijk (vlak naast fietspad dat bos ingaat), van 14.00 tot 15.30 uur. ZONDAG 7 JULI Westenschouwen Strandyoga Westenschouwen. Elke zondagoch tend in juli en augustus. Ontvangts om 10.00 uur bij Brasserie Zeelust. De kosten, incl. kopje thee 10,- Reserveren is niet noodzakelijk. Handdoek zelf meenemen. Steenweg 15, van 10.00 tot 11.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53