'Mensen zijn net vissen: als ze iets zien bi ZOMERAGENDA flön tfout 4 ZOMERKRANT MADE IN ZEELAND lijk Seafarm oprichtten. De eeuwige zoektocht naar het beste van het beste is in zijn nieuwe func tie bij Seafarm niet gestaakt. Integendeel: het be drijf is ambitieus en probeert de productiemetho den steeds efficiënter te maken, zonder daarbij in te leveren op dierenwelzijn en duurzaamheid. Bin nen het bedrijf wordt zoveel mogelijk herge bruikt; het afvalwater wordt gerecycled en van ka potte schelpdiertjes wordt vismeel gemaakt. Op het kantoor in de kwekerij wijst Adri naar een tafel met computers. „Vanaf hier kunnen we alle machines besturen. Maar eigenlijk heb ik ze niet eens meer echt nodig: inmiddels kan ik de hele kwekerij via m'n smartphone besturen. Waarom moeilijk doen als het ook makkelijk kan?" Biervliet Er zijn mensen met zo veel passie voor hun werk, dat je na één gesprek met ze op het punt staat om hetzelfde te gaan doen, zelfs al is het eigenlijk helemaal niets voor jou. Adri Bout is zo iemand. Vijfentwintig jaar lang be voer hij als visser de Noordzee, altijd op zoek naar de beste vis. Op de golven ontstond zijn liefde voor tarbot. „De mooiste vis die er bestaat! De grootste, de dikste, het allerhoogste niveau." In Zeeland een eigen tarbotkwekerij van de grond krijgen, was altijd zijn droom. Tot 1993. Adri wist een aantal compagnons ervan te overtuigen dat zeevisserij niet oneindig is, waarop ze gezamen- Meer weten? Kijk op: www.pzc.nl/zomerkrant Tips? U kunt ons mailen: zomer@pzc.nl VRIJDAG 5 JULI Dorpswandeling/rondleiding. De W wandeling begint bij de maquet- pf te van Biervliet. We bezoeken I de beide kerken, de molen, zee sluis en het standbeeld van Wil lem Beukelszoon, de uitvinder van het haringkaken. Verder is er veel aandacht voor de drie beroemde gebrandschilderde ramen van Cornelis van Berlaer (1660). De rondleiding is op aanvraag en duurt anderhalf uur en de deelname is gratis. Meer info: T.0115-481521 0115-482880. Kwekerij In Goede Aarde, bezoekerstuin en vaste plantenkwekerij. Specialisatie: de betere border- planten en niet woekerende grassen. Vijvers, hoogteverschillen, landschappelijk schoon en een moederplantengedeelte. Privé tuin is vrij te be zichtigen. Open: vrijdag van 9.00 uur tot zonders ondergang. Zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 uur. Kapitalendam 7. Breskens Rondvaart met Sleepnetvissen. Na het sorteren van de vangst, bekijken we deze met z'n allen in speciaal daarvoor opgehangen bakken, zodat ie dereen de gevangen vissen, krabben en garnalen goed kan zien. Deze vaartocht duurt ongeveer 1,5 uur. Elke maandag, woensdag en vrijdag afvaar ten om 9.30 en 11.00 uur. Deelname: kinderen t/m 12 jaar 9,00 p.p. Vanaf 13 jaar 11,00 p.p. Aanmelden via het reserveringsformulier op www.defestijn.nl. Voor meer informatie: info@defestijn.nl of 06-53225401 Burgh-Haamstede Nachtmarkt, van 18.00 tot 24.00 uur. Cadzand-Bad Wave Experience. Keuze uit golf- surfen, SUP, brandingkajakken, brandingraften en skimboarden. Kermis in Heinkenszand en Westkapelle door Simone Maas De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW www.wvzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 52