-4 De 'directeur' rijdt van Limburg naar het zonnige Zeeland I II I 2 ZOMERKRANT //ef vüidtchem U levettiqö! ZOMERGASTEN Wie: Frans (78) en Ellie (68) Leenaerdts Woonplaats: Stein Waar: De Schotsman, Kamperland Het is nog vroeg als Ellie en Frans bezig zijn om het windscherm aan hun cam per te bevestigen. „We willen vandaag een beetje uit de wind zitten, althans dat is de bedoeling", zegt Ellie terwijl het wind scherm steeds omvalt. „We hebben afgelopen nacht bij de boer geslapen", zegt Frans „lekker rustig." Het belooft vandaag een mooie dag te worden, dus heeft het stel besloten aan het wa ter te keuvelen. „Gisteren hebben we rondge- Een dubbelslag! Zeeland heeft zowel het beste (Perry's in Scharendijke) als het schoonste (Puur in Croede) strand paviljoen van Nederland. „De deur opendoen en wachten op mooi weer is niet genoeg." Gastvrij, schoon en sfeervol. Jury én pu bliek zijn lovend over Beachclub Per ry's in Scharendijke, aan de Brouwers- dam. Een terechte winnaar dus van de landelijke verkiezing van het Bes te Strandpaviljoen 2013. Donderdag is de winnaar bekendge maakt. Het is voor het eerst dat een Zeeuws paviljoen de beste van Nederland is. Dubbel feest voor Perry's, want het paviljoen bestaat dit jaar ook nog eens tien jaar. En dat wordt dit weekeinde gevierd. „Deze titel is een cadeautje", reageert Arno Kloet van Beachclub Perry's. „Het is een beloning voor tien jaar keihard werken. Perry's is van een klein strandtentje uitge groeid tot een echte beachclub. En de beste van Ne derland!" Dat de jury Perry's de beste vond, telt zo mogelijk nog zwaarder dan de stem van het publiek. Want, zo als Kloet vaststelt: „Met de sociale media tegenwoor dig is het veel gemakkelijker om de publieksstem- ming te beïnvloeden. Voor de jury geldt dat niet." De Brouwersdam is de laatste jaren veel bekender ge worden als toeristische trekpleister. Daar draagt Per ry's aan bij, en het strandpaviljoen profiteert er ook van. „Maar", benadrukt Kloet, „de deur opendoen en wachten op mooi weer is echt niet genoeg. Je moet er heel hard voor werken." De prijs voor Beste Strandpaviljoen is een initiatief van Strand Nederland. Mystery guests bezoeken gedu rende het jaar de paviljoens om ze te beoordelen. Ook het publiek heeft een stem in de verkiezing van de winnaar. Stichting Nederland Schoon, KHN, NBTC Holland Marketing en vakblad Horeca Entree werken mee aan de wedstrijd. Ook het Schoonste Strandpaviljoen van Nederland is gekozen. En wéér ging Zeeland met de hoofdprijs aan de haal. Strandpaviljoen Puur in Groede is de schoonste van het land. Puur was vorig jaar het bes te paviljoen van Zeeland. Dat heeft behoorlijk wat aandacht en klanten opgeleverd, vertelt medewerk ster Shanyra van Bambost. „Afgelopen week belden er nog mensen om bij ons te reserveren, omdat ze ergens hadden gelezen dat we die prijs hadden ge- wonnnen." Wat opvalt aan de verkiezing is dat bij de vijf Zeeuwse kanshebbers op de titel drie Zeeuws - Vlaamse strandpaviljoen zaten: Puur, Beachhouse 25 in Breskens en Moio Beach in Cadzand-Bad. De an dere twee waren Perry's (Schouwen-Duiveland) en Kaapduin in Dishoek (Walcheren). De Zeeuws-Vlaamse dominantie is wel te verklaren, zegt Susan Labijt van strandpaviljoen Puur. „De re gio is niet zo groot, dus als eigenaren kennen we el kaar goed. Dat maakt dat dit soort verkiezingen erg leeft: we gaan graag onderling de strijd aan. Wel vriendschappelijk hoor, we gunnen elkaar ook een hoop." Een schoon en mooi strand is in ieders belang: zon der toeristen geen strandpaviljoens. Susan: „Über haupt kan de provincie Zeeland niet zonder de in komsten uit het toerisme." KAAPDUIN, DISHOEK MOIO BEACH, CADZAND-BAD BEACHHOUSE 25, BRESKENS EB toerd door Zeeland", vertelt Ellie. „Ik heb de fiets, maar voor Frans hebben we de scootmobiel meege nomen." Frans is slecht ter been en helpt zijn vrouw al zittend op zijn rollator met het windscherm. De twee komen naar Zeeland voor het water en de zon. „We blijven hier twee dagen en komen terug als het iets beter weer is." En wie rijd er in de grote cam per? „De directeur", grapt Frans als hij naar Ellie wijst. Het grootste verschil tussen Limburg en Zee land is toch de frisse lucht en het zuivere zeewater. „En het is hier het mooiste weer van Nederland." Als het windscherm bijna aan de camper is beves tigd, schiet hij weer los. Ellie moppert een beetje en Frans laat het maar bekoelen. „Het grootste verschil met Zeeland zijn toch wel de mensen, die zijn een beetje stugger." EF door Adriënne van der Werf Zeeland heeft schoonste én beste strandpaviljoen door Simone Maas en Maurits Sep Kaapduin denkt aan de toekomst. Daarom wordt hard gewerkt aan het keurmerk verantwoord ondernemen. Strand Dishoek Duinovergang Kaapduinseweg, Strand Koudekerke 50, Koudekerke, tel: 0118-551643. Het zandstrand van Cadzand-Bad vormt het decor voor de activiteiten van Moio Beach: een strandrestaurant en adventure sports. Vlamingpolderweg 3a, Cadzand, tel: 0117-392180. Relaxing, lounging, clubbing en dining zijn de tref woorden waarmee het strandpaviljoen zichzelf aan prijst. Walendijk 9, Breskens, tel: 06-53863232.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50