Coureurs Formule 1 Deltaweek maakt dreigen met boycot wronkance SPORT 41 Lange-afstandzwemmers naar Sluis Ronde van Heinkenszand Golftoernooi bij Grevelingenhout Vijfde clubcross in Rilland Beachvoetvolley op strand Ellemeet „De problemen met de banden brengen het leven van de cou reurs, het personeel op de baan en de fans in gevaar", aldus de GP DA in een verklaring. Afgelopen zondag bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië klap ten diverse achterbanden. In kor te tijd ging het bij vier coureurs mis. Volgens leverancier Pirelli kwam dit doordat de banden er verkeerd om waren gelegd. Ook was de bandendruk te laag. Voor de wedstrijd in Duitsland le vert de Italiaanse fabrikant achter banden met een riem van kevlar in plaats van staal. Deze banden zijn onlangs al getest in de trainin gen voor de Grand Prix van Cana da. De GPDA voelde zich na de inci denten op het circuit van Silver- stone gedwongen om een state ment te maken. „We willen onze ernstige zorg uitspreken over wat er in Groot-Brittannië is ge beurd", sprak de belangenorgani satie namens de coureurs. „We hebben er vertrouwen in dat de banden zijn verbeterd en dat dit in Duitsland niet meer zal ge beuren. In elke race zijn wij als rij ders bereid tot het uiterste te gaan. Dat wordt door onze teams ook van ons verwacht", spraken de rijders zelfbewust. „Maar een herhaling van wat er op Silverstone is gebeurd, kunnen we niet accepteren." zierikzee - De Deltaweek beleef de donderdag een tussendag. De prestaties op het water waren vrij wel identiek aan de dagen ervoor. Vandaag belooft het spektakel ech ter terug te keren in de zeilrace. De Veronicarace, die over de Noordzee gaat, staat op het pro gramma. Aan deze prestigieuze ra ce doen twintig schepen mee. Donderdag kon onder goede om standigheden gezeild worden. Met een windkracht 4 a 5 hielp de wind dan ook mee voor snelle ra ces. De finishlijn was vlakbij Zie rikzee. Op bijna alle podia ston den dezelfde zeilers als de dagen ervoor. Arjan Overbeeke uit Veëre was opnieuw de sterkste in de ORC2-klasse. Alleen de ORC4-klasse kende een andere winnaar. Sybout Hiemstra uit Amersfoort pakte in die discipli ne voor het eerst het volle pond. De Stichting Open Water Zwemmen Zeeuws - Vlaanderen houdt zondag in Sluis zwemwed strijden voor de lange-afstandzwemmers. Om half elf gaan de heren op de 5000 meter vrije slag als eerste van start. Om tien over drie wordt de dag door zes-, ze ven- en achtjarige meisjes afgesloten. De mini- oren uit de categorieën 1, 2 en 3 zwemmen de 250 meter vrije slag. Alle 24 wedstrijden worden gezwommen in de Damse Vaart, het ka- r naai dat het Belgische Hoeke met het Zeeuwse Sluis verbindt. De prijsuitreiking vindt plaats om 16.00 uur. In de wedstrijdenreeks van TMZ is de Ronde van Heinkenszand een klassieker geworden. Vrijdagavond staat de kermisronde van dit dorp op het programma; er verschijnt een sterk deel nemersveld aan de start. Onder hen zijn plaatse lijke renners als Dimitri Mulder, Pieter Vette en Franklin Klaasse (amateurs) en Alex de Haan, Eric Vermue, Coen Hoondert en Jens Voet (D-categorie). Om 18.00 uur klinkt het eerste startschot aan het Van der Biltplein, waarna de renners via de Eendvogelstraat, Zangvogelstraat en Julianastraat daar weer terugkeren. riode terecht. Mijn service liep een tijdje niet en dan gaat je zelf vertrouwen ook omlaag." „Eigenlijk schort er helemaal niet zoveel aan het spel van Arantxa", stelde Ekker, die sinds een paar maanden weer de vaste begelei der is van haar. „Ze heeft wel pro blemen gehad met haar service. Haar opslag was begin dit jaar ver onder de maat. Dat lag niet alleen aan haar techniek, maar had ook te maken met een gebrek aan ver trouwen. Inmiddels-is-ie wel weer oké. Ze is weer uit het dal en op de weg terug." „Arantxa sloeg veel dubbele fou ten", vervolgde Ekker zijn ver haal. „Ze gaf daarmee steeds gra tis punten aan haar tegenstand sters. Dat frusteerde en had z'n weerslag op de rest van haar spel. Ze werd wat moedeloos en dacht dat ze slecht stond te tennissen. Maar zo heel erg verkeerd was het allemaal niet." Rus duikelde ongeveer honderd plaatsen op de ranking en staat nu 156e. Hoewel ze in Middelburg niet al te veel zin had om over haar spel en gemoedstoestand te praten, zei ze dat ze niet in paniek is. De goede resultaten komen wel weer, meent ze. „We werken nu elke week hard aan mijn spel. Ik moet nu niet al te veel aan mijn ranking denken en eerst maar eens mijn spel verbeteren." „Het was eigenlijk jammer dat het grasseizoen er net tussendoor kwam", vond Ekker, die Rus vori ge week op Wimbledon in de eer ste ronde uitgeschakeld zag wor den. „Arantxa heeft niet het type spel waarmee je heel goed uit de voeten kunt op gras. Als ze lekker •in haar vel zit, kan ze wel op die ondergrond winnen, maar dat was nu niet echt het geval." Op gravel en hardcourt voelt de Zuid-Hollandse zich prettiger. Ek ker: „Eerst zouden we in deze week gaan trainen, ter voorberei ding op de laatste twee graveltoer nooien. Maar er waren deze week weinig meiden om mee te trai nen. Dus hebben we in Middel burg een wildcard aangevraagd. Voor speelsters in zo'n moeilijke situatie is het goed om veel wed strijden te spelen." Dat het daar niet van komt, is een grote tegenvaller. En op je favorie te ondergrond verliezen van de nummer 459 van de wereld, is heel pijnlijk. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van golfclub Grevelingenhout in Bruinisse wordt za terdag voor het eerst een open Zeeuws golftoer nooi gespeeld. Het gaat om een qualifying-wedstrijd met han dicapverrekening, strokeplay voor dames en he ren met handicap o t/m 19.9 en stableford voor mannen en vrouwen met een handicap van 20 t/m 36. Deelnemers aan deze wedstrijd moeten op de dag van de wedstrijd zestien jaar of ouder zijn. Inschrijven kan door het inschrijfformulier te downloaden van de website www.grevelin- genhout.nl. Op het motorcrossterrein van Rilland-Bath wordt zaterdag alweer de vijfde clubcross van dit seizoen verreden. De organisatie is in handen van de Motorcross Club Rilland. Inschrijven voor de wedstrijd kan tussen 8.30 uur en 9.30 uur. De trainingen beginnen om 10.00 uur, de wed strijden starten om 12.15 uur. Het Scheldecircuit ligt aan dé Bathse Dijk bij Rilland-Bath. Op zaterdag 13 juli organiseert MC Rilland een trainingsdag, die bege leid wordt door Mike Kras en Mare de Reuver. Strandpaviljoen Corazon organiseert zaterdag voor de vijftiende maal een toernooi voor beach- voetvolleyballers. Er zijn 35 herenteams aanwezig bij de duinover gang bij Ellemeet. Al deze teams bestaan uit duo's. Om 11.00 uur gaan de eerste wedstrijden van start. In zeven pouls met daarin elk vijf ploegen vech ten de heren uit wie er naar de kwartfinales gaan. Na deze kwartfinales volgen de halve finales en de finale. De eindstrijd gaat om half vijf van start; de prijsuitreiking staat gepland om 17.00 uur. VRIJDAG 5 JULI 2013 NEURENBERG - De autocoureurs zul len zondag bij de Grote Prijs van Duitsland de strijd staken als er op nieuw banden ontploffen. De belan genorganisatie van rijders in de For mule 1 (GPDA) heeft dit donder dag gezegd. ZONDAG 7 JULI voor gevallen Rus Kijk voor de volledige agenda op www.pzcnl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzcnl VRIJDAG 5 JUU ZATERDAG 6 JULI In de partij tussen Arantxa Rus en San dra Roma volgden de servicebreaks el kaar in hoog tempo op. Beide vrou wen verloren zes keer hun opslag beurt. Op een totaal van 24 games - de tiebreaks niet meegerekend - wa ren dat er dus twaalf. Bij Rus viel ook het hoge aantal dubbe le fouten op. Ze had er zes. Roma had er niet een.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41