Van der Meet en Kerkhove gaan stijgen I Chelsea strikt Van Ginkel, West Ham wil Bony I I 40 SPORT Nummer een Zopp verslikt zich in Wietoska Hart van Bruma wordt nog nader onderzocht ik Geplaagde tennisster uit Monster verliest in tweede ronde, terwijl ze juist ritme op wilde doen bij de Challenger Zeeland. De 22-jarige Van der Meet, die de ze week de 271e plaats op de ran king bezet houdt, was op de vier de dag van de Challenger Zeeland veel te sterk voor de Franqaise Estelle Guisard. Ze won met 6-3 6-0. Ze kan daardoor nu al op veertien extra punten rekenen, waardoor ze sowieso rond de 260e plaats gaat uitkomen. Als ze nog verder in het toernooi komt, zal ze nog meer winst op de ran king boeken. Van der Meet domineerde tegen de ietwat gezette Guisard van be gin tot eind. Als haar eerste servi ce goed was, kon haar tegenstand ster geen vat op haar spel krijgen. „Maar ik had vandaag iets te vaak mijn tweede opslag nodig", zei Van der Meet, die daardoor soms MIDDELBURG - In het mannentoer- nooi van de Challenger Zeeland sneuvelde donderdag de Est Jur- gen Zopp, de nummer één van de plaatsingslijst. Hij verslikte zich in de Duitser Torsten Wietoska. Nadat de titelfavoriet de eerste set met 6-0 gewonnen had, gaf hij de partij uit handen. Wietoska pakte zowel de tweede als de der de set met 6-3. De Belg Niels Desein, als tweede ingeschaald, had het eveneens zwaar. Maar hij ging wel door naar de laatste acht. Bij de stand van 6-4 5-7 3-0 gaf de Slowaak Ju- raj Masar geblesseerd op. De twee Nederlandse kandidaten voor de eindzege op zondag, Tho mas Schoorel en Matwé Middel koop, schaarden zich eveneens bij de kwartfinalisten. Schoorel was veel te sterk voor de Australiër Andrew Harris. De boomlange Amsterdammer won met 6-1 6-2. Middelkoop was kort daarna quali fier Justin Eleveld met 6-3 6-2 de baas. Eén van de twee wordt overigens vandaag uitgeschakeld. Schoorel en Middelkoop treffen elkaar namelijk nu al in het toernooi. Zondag speelden ze in Breda de fi nale tegen elkaar en toen won Schoorel met tweemaal 6-4. Mid delkoop, al tweemaal de winnaar in Middelburg, zal uit zijn op re vanche. in haar servicegames tegen break- punten aanliep. „Maar het is me altijd gelukt om die weg te wer ken. Da's ook wel knap." Angelique van der Meet treft van daag rond 15.00 uur de Zweedse Sandra Roma, die Arantxa Rus verraste. De Zeeuwse stond nooit tegenover Roma. Ook Lesley Kerkhove schaarde zich donderdag bij de laatste acht. En ook de Zierikzeese nummer 367 van de wereld zal daardoor stijgen op de ranking. Kerkhove profiteerde van de op gave van de Russische Irinia Khro- macheva, de nummer vier van de plaatsingslijst. Nadat de Schouw- se de eerste set had gewonnen met 6-3 en de in de tweede set met 1-0 voor stond, raakte haar opponente geblesseerd. Ze liet zich op de baan behandelen en probeerde daarna nog even verder te spelen, maar dat ging niet meer. De Zierikzeese mag nu rond 18.00 uur aantreden tegen Irena Pavlo- vic. De Franqaise, als zesde inge schaald in Middelburg, maakte donderdagochtend korte metten met Bernice van de Velde uit Ka- pelle. De eindstand van het duel was 6-1 6-2. MIDDELBURG - Niemand had er re kening mee gehouden in Middel burg. Iedereen bij de Challenger Zeeland verwachtte dat Arantxa Rus ver zou komen. Maar de al zo geplaagde tennisster uit Monster verloor donderdagavond in de tweede ronde van de Zweedse Sandra Roma. Het werd op het sfeervol verlichte centercourt 7-6 7-6 voor de underdog. Eerder op de dag zei de 22-jarige Rus nog dat haar spel weer in de lift zit. Dat had ze de laatste we ken gemerkt. Samen met haar coach Hugo Ekker is de Zuid-Hol landse er dan ook van overtuigd dat ze weer zal terugkeren in de top honderd van de wereld. Is het niet in 2013, dan toch zeker vol gend jaar. Rus deed met haar deelname aan het wat mindere grote evene ment - er is 25.000 dollar aan prij zengeld in Middelburg - even een stapje terug na een wat minder florissante periode in het WTA- circuit. Ze verloor daarin zeven tien wedstrijden op rij, wat een re cord is. „Ik wil hier weer ritme opdoen op gravel en hoop veel wedstrij den te spelen en mijn niveau te verbeteren", liet ze weten. „Vol gende week doe ik nog een keer mee aan een challenger, een 100.000 dollartoernooi in Biar ritz. En de week daarna ga ik naar Oostenrijk voor een WTA-toer- nooi in Bad Gastein. Maar ik voel geen druk voor die eerste partij daar. En ik ben zeker niet bezig met het feit of het mijn achttien de nederlaag wordt of niet. Zo zit ik niet in elkaar. Jullie journalis ten vinden dat belangrijk, maar bij mij gaat het om mijn spel." Rus was geruime tijd Neerlands beste tennisster. In augustus 2012 bereikte ze de 61e plaats van de wereldranglijst, haar hoogste posi tie tot nu toe. Kort daarna speelde ze in Dallas, waar ze haar voorlo pig laatste overwinning boekte in WTA-verband. De Zwitsers Romi- na Oprandi was het slachtoffer. „Je komt in het circuit allemaal goede meiden tegen. Je moet zelf écht goed zijn om te winnen. Maar ik kwam in een mindere pe- ru ee V€ Van Ginkel zal zich voor vier of vijf seizoenen verbinden aan de Engelse topclub, waar de techni sche leiding in hem op termijn de opvolger van clubicoon Frank Lampard ziet. De voetballer uit Scherpenzeel had aanvankelijk zijn zinnen gezet op een transfer naar Ajax, maar Vitesse wilde het jonge megatalent niet overdoen aan een concurrent uit de eigen competitie. Van Ginkel stond bij Vitesse on der contract tot medio 2015. De Arnhemse club wil niets zeggen over de door Chelsea betaalde af koopsom, die volgens Engelse me dia ongeveer negen miljoen euro bedraagt. Dat geld kan Vitesse-eigenaar Me- rab Jordania goed gebruiken, nu de Georgische clubbaas vanwege de voorschriften van Financial Fair Play niet langer persoonlijk gaten in de begroting van de Gel derse club mag dichten. De Arnhemse club legde deze zo mer tot dusver alleen twee trans fervrije spelers vast. Keivin Leer dam (Feyenoord) en Marko Vej- inovic (Heracles) verlengden hun aflopende contract bij hun oude club niet en kozen daarna voor Vitesse. In navolging van Van Ginkel maakt zeer waarschijnlijk ook Wilfried Bony deze zomer de oversteek naar de Engelse compe titie. De vrijage met Swansea City lijkt op niets uit te draaien, nu Vit esse met West Ham United om de tafel is gegaan. De club uit Lon den heeft naar verluidt twaalf mil joen euro geboden voor de topsco- rer van de eredivisie, maar van een overgang was donderdag nog geen sprake. Daarom meldde Bony zich in de ochtenduren ook gewoon op de training op sportcentrum Papen dal. Het was de eerste repetitie van de spits met de hoofdmacht na zijn vakantie. De Ivoriaan wil de nadien niet ingaan op de trans ferperikelen: „Het is nu niet het goede moment om te praten", zo liet hij weten via de persafdeling. Trainer Peter Bosz gaat er niet van uit dat hij dit seizoen over zijn beoogde aanvalsleider kan be schikken. „Ik houd er al vanaf het begin rekening mee dat Bony kan vertrekken, net zoals ik dat deed met Van Ginkel", stelde Bosz don derdag. De nieuwe hoofdcoach van Vites se ziet de tijdsdruk toenemen, want over een maand staat zijn ploeg de eerste wedstrijd in de derde voorronde van de Europa League al te wachten. Jordania heeft aangegeven dat hij dit sei zoen met Vitesse de groepsfase van Europa's tweede clubcompeti tie wil bereiken, maar de selectie is nog lang niet naar de zin van de directie en technische staf. EINDHOVEN - Jeffrey Bruma is nog steeds geen PSV'er. De 21-jarige verdediger zou maandag door PSV worden gepresenteerd en op het veld staan. Donderdag kwam aan het licht dat bij de medische keuring van Bruma hartproble men aan het licht kwamen. Een nader onderzoek van enkele da gen is nodig. Bij PSV kan nie mand iets officieel naar buiten brengen omdat het om een me disch probleem gaat, waarbij ver trouwelijkheid is geboden. De club heeft het standpunt ingeno men dat eerst duidelijkheid over het hart van Bruma moet bestaan. Meerdere cardiologen hebben in middels gekeken naar de afwij king, die bij topsporters vaker voorkomt. PSV hoopt Bruma snel in het PSV-shirt te kunnen be groeten, zijn gezondheid gaat vol gens de club boven alles. Vi door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Angelique van der Meet weet nu al dat ze na de Chal lenger Zeeland een sprongetje zal maken op de wereldranglijst. De tennisster uit 's-Heer Abtskerke haalde donderdag namelijk de kwartfinales van het 25.000 dollar- toernooi in Middelburg, terwijl ze vorig jaar al in de eerste ronde sneuvelde. Nieuwe tegenslag door Roeland van Vliet I Arantxa Rus krijgt maar geen vat op Sandra Roma, die bijna driehonderd plaatsen lager staat op de wereldranglijst foto Lex de Meester „I zc st m d( bl H or aa te door Gerard Borgman ARNHEM - De langverwachte trans fer van Marco van Ginkel van Vites se naar Chelsea is een feit. Het twintigjarige toptalent was donder dag bij de club uit Londen voor de medische keuring en het afronden van de spectaculaire overgang. Marco van Ginkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40