ly Martina is erg zege op 200 meter SPORT 37 Goud voor Ronald Mulder Vos verliest leiding in Giro _L Rojer in halve finale gemengd dubbel Jean-Julien Rojer heeft don derdag op Wimbledon sa men met de Russin Vera Doesjevina de halve eind strijd van het gemengd dub bel bereikt. Het Nederlands/ Russische koppel rekende in de kwartfinales met 6-3 3-6 6-3 af met de Indiër Rohan- Bopanna en de Chinese |ie Zheng. In de halve finales moeten Rojer en Doesjevina het opnemen tegen Bruno Soares en Lisa Raymond. Bouwman speelt gelijk met Tbrku Pim Bouwman heeft met zijn Finse ploeg Inter Turku een gelijkspel overgehouden aan de uitwedstrijd bij VI- kingur in de eerste voorron de van de Europa League. Het duel eindigde in 1-1. De return is volgende week in Finland. Bouwman, afkom stig uit Oost-Souburg, be gon op de bank, maar mocht na zeven minuten al inval len. Ryan Giggs naast speler ook trainer Ryan Giggs wordt het ko mende seizoen naast speler ook trainer bij Manchester United. Dat heeft David Moyes, de opvolger van de vertrokken hoofdcoach Alex Ferguson, donderdag laten weten. „Ryan is een voor beeld voor jonge spelers en een deskundige op het ge bied van het moderne voet bal", zo lichtte Moyes de be noeming toe. De 39-jarige Giggs blijft ook ten minste nog een jaar bij Manchester United voetballen. Oranje oefent tegen Frankrijk Het Nederlands elftal speelt zijn eerste wedstrijd in 2014 in en tegen Frankrijk. De oe feninterland staat gepland op woensdag 5 maart De Franse voetbalbond moet nog een locatie aanwijzen. De statistieken van onderlin ge ontmoetingen zijn licht in het voordeel van Oranje. De landen stonden 22 keer tegenover elkaar. In tien ge vallen won Nederland, acht maal was Frankrijk de beste. Van der Garde hoopt op steun De Nederlandse Formule i-coureur Giedo van der Gar de hoopt zondag bij de Grand Prix van Duitsland op veel aanmoedigingen uit het publiek. „De Nürburg- ring ligt relatief dichtbij Ne derland, dus ik verwacht veel fans uit mijn land", zegt de coureur van Caterham in een vooruitblik op de race van zondag. Vorig weekeinde op Silver- stone eindigde Van der Gar de als achttiende. van 43,84, goed voor de tweede plaats achter Zwitserland. De norm voor de WK volgende maand in Moskou is 43.90. Na-* mens Nederland kwamen Nicky van Leuveren, Dafne Schippers, Tessa van Schagen en Madiea Gha- foor in actie. Schippers benaderde eerder op de avond het Neder lands record op de 100 meter tot op o,oi seconde. Ze liep een tijd van 11,09. Het nationale record staat op 11,08 en is sinds 1986 in handen van Nelli Cooman. Afgelopen zaterdag liep Schippers in België op de 100 meter ook al een persoonlijk record (11,10). Bij haar nieuwe persoonlijke toppres tatie had ze donderdag een bries je in haar rug (+1,5 meter per se conde). In het internationale veld viel hoogspringer Bogdan Bondarenko op. Hij bedwong een hoogte van 2,41 meter. Daarmee bracht de 23-jarige atleet uit Oekraïne de beste prestatie in negentien jaar op zijn naam. Het is de op vief na hoogste sprong ooit in de atletiek - historie. De ambitieuze Bondarenko liet de lat in Lausanne ook nog op de wereldrecordhoogte van 2,46 me ter leggen. De twintig jaar oude topprestatie van de Cubaan Javier Sotomayor (2,45 meter) kon hij niet overtreffen. Op de 100 meter liep sprinter Tyson Gay in zijn eer ste Europese wedstrijd van het jaar meteen een toptijd: 9,79. De Amerikaan was Asafa Powell uit Jamaica (9,88) te snel af. ALMERE - Na zijn gouden medaille bij de 200 meter tijdrit op de baan heeft inlineskater Ronald Mulder donderdag op diezelfde afstand de Europese titel op de weg vero verd. De Nederlander was in Al- mere net iets sneller dan de Spaanse wereldkampioen Ioseba Fernandez: 16,497 om 16,563 se conden. Ronalds broer Michel kwam in 16,826 tekort voor het podium. Hij moest de bronzen medaille laten aan de Fransman Darren de Sou- za, die 16,629 klokte. Ook Manon Kamminga was don derdagavond weer succesvol. Na haar succesvolle toernooi op de piste won het goudhaantje van de Nederlandse equipe ook de afval- koers voor vrouwen op het asfalt. Kamminga dubbelde halverwege de race van vijftien kilometer het peloton, waarna ze in de slotfase nogmaals demarreerde en solo over de finish rolde. MONTE BEIGUA - Marianne Vos is de roze leiderstrui in de Giro Ro sa kwijt. De wielrenster van Rabo- bank-Liv/Giant, tot nu toe twee maal eerste en tweemaal tweede, finishte in de vijfde etappe met aankomst op de Monte Beigua als vijftiende op 5.15 minuten van de Amerikaanse Mara Abbott. De winnares nam ook de leiding in het klassement over. Vos moest al vroeg lossen op de berg van de eerste categorie, toen Abbott en haar landgenote Evelyn Stevens demarreerden. Stevens zakte net als Vos ver terug, Ab bott was niet te stoppen. Op de meet had ze bijna twee minuten voorsprong op het Italiaanse trio Francesca Cauz, Fabiana Luperini en Tatiana Guderzo. Abbott, win nares in 2010, staat met nog drie etappes te gaan 1,5 minuut voor op Guderzo en Luperini. Vos zakt naar de zevende plek, met meer dan drie minuten achterstand. herinnering draag ik voor de rest van mijn leven met me mee. Voor een dergelijke prestatie had ik tien jaar geleden getekend." Voor Bartoli betekent haar plek in de finale geen noviteit. Zes jaar ge leden drong ze al eens tot de eind strijd door. Daarin was Venus Williams een maatje te groot. Ditmaal heeft ze meer kans om voor het eerst een grandslam te winnen. Bartoli treft zaterdag Sabine Li- sicki, die in een zeer aantrekkelij ke wedstrijd Agnieszka Radwan- ska versloeg (6-4, 2-6,9-7). VRIJDAG 5 JULI 2013 LONDEN MIDDELBURG LONDEN ZEIST NURBURGRING Kirsten Flipkens en Marion Bartoli vallen elkaar in de armen na^hun partij op Wimbledon, foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37