Het beest laat Lotto weer juichen SPORT 35 De dood van het Village Depart le koersen daar waren niks voor hem. Hij moest het hebben van de grotere inspanningen. Chris zei dat hij de grote rondes zou gaan rijden. Niemand die hem ge loofde. Kom, we waren Zuid-Afri kanen, wat konden we nu berei ken. Nu laat hij zien hoe ver Afri kaanse wielrenners kunnen ko men als je maar kansen krijgt. De mijne heb ik ie danken aan Rob bie Hunter." Deze prof nam hem mee naar Barloworid. De sprinter geloofde in Impey. Aanvankelijk kwam de Zuid-Afrikaan vooral in het nieuws door de beelden van zijn spectaculaire val in de Ronde van Türkije. Het leek of Theo Bos hem daar over het dranghek smeet. „Ik hoop dat daar na van daag niemand meer over begint", zegt hij over dat incident. De verontwaardigde Lance Arm strong gaf hem vanwege die val wel een kans in zijn ploeg. „Ik heb overal wel wat geleerd, maar nu pas zit ik op mijn plek", zegt Impey over het team waar hij sinds dit seizoen deel van uit maakt. „Ze hebben me gehaald als een knecht, maar al snel liet ik meer zien dan dat ze van mij ver wacht hadden." Impey mocht mee naar de Tour. Donderdag stond hij daarin nog tweede in de zelfde tijd als Gerrans. Die stond alleen hoger in het puntenklasse ment en kreeg daarom het geel. Na gisteren zijn de rollen met mi nimaal verschil omgedraaid. „Het zijn maar een paar seconden en misschien ben ik deze trui mor gen al weer kwijt, maar het zal mijn leven compleet veranderen. De mensen in Zuid-Afrika weten nu wie ik ben. Ze weten nu dat je bij ons ook wielrenner kunt wor den." Dat wisten ze toch al van Chris Froome? „Iedereen in Zuid-Afrika kent Chris. Maar hij is geen echte Zuid-Afrikaan hè. Ik ben de eerste die dit is gelukt." De onderliggende emotie moet echter groot geweest zijn. 's Mor gens liet kopman Jurgen van den Broeck weten niet verder te kun nen vanwege een geblesseerde knie. Op het einde van de middag bejubelde de ploeg de zege van Greipel. „Het laat zien wat voor een karakter er in deze ploeg zit", zei de Beer uit Rostock. „Dit was een dag vol emoties. Vreugde en verdriet liggen dicht bij elkaar. Mare Sergeant (teambaas Lotto) heeft vanochtend in de bus de op gave van Jurgen op een fantas tische manier uit ons hoofd ge zet." Ploegleider Herman Frison pakte zijn mannen net zo aan. „Niet zeu ren, maar doen. Ik heb dit eerder meegemaakt. Natuurlijk is het heel hard als de kopman, waar mee je het podium wilt bereiken, wegvalt. Maar er zijn ergere din gen. Ik wil het eigenlijk niet aan stippen, maar er zijn ook mannen dood op de grond blijven liggen", sprak de Belg op felle toon. „Het heeft dus geen zin om in zak en as te gaan zitten. Waarom zou je de kop laten zakken. Komaan. Als je hier niet mee om kunt gaan, moet je niet naar de Tour komen. De Tour is een beest, de Tour is keihard voor iedereen. Maar dit is harder voor Jurgen dan voor de jongens die zonder hem verder moeten." De teamleiding herinnerde de renners er aan dat ze nog een kop man hebben om voor te werken: André Greipel. „Met hem sprints winnen was ons tweede grote doel", aldus Frison. 'In een vlakke rit waarin veel ploe gen met het idee speelden om met behulp van de wind een waaier op te zetten, hield Lotto zich heel lang koest. Alsof alle energie werd gespaard voor een vulkaanachtige uitbarsting. Dit in tegenstelling tot het OPQS-team van Mark Cavendish. Dat aasde eveneens op een waaier. „Als je een waaier onder gaat, zit je er met te weinig man nen in", zei teambaas Patrick Lef- evere. „Daarom moet je die zelf opzetten." Hij ging liever met een kleine groep naar de finish, dan met de hele meute. Het brak het team uit eindelijk op. De waaier bleef uit en Cavendish viel op twintig kilo meter, waarna ook hij extra kracht moest stoppen in het terug rijden naar het peloton. Op het moment dat de echte finale be gon, kwam Lotto plots uit de scha duw. In de laatste kilometers stoomde de Lotto-Belisol-trein van André Greipel de Argos-Fyra van Marcel Kittel voorbij. Kittel werd nog wel afgezet in het wiel van Peter Sagan, maar de Duitser werd in een klap kansloos toen hij uit moest wijken voor Greg Hender son die de spurt aangetrokken had voor Greipel. Een derde plaats was zijn deel. Het dorp is het dorp niet meer. De oorspronkelijke bewoners zijn er verdreven door duizen den dagjesmensen. Nog niet zo lang geleden kwamen de ren ners met z'n allen even langs in het Village Depart voor een bakkie of een knipbeurt. Voor al het hoekje van France Tele com was razend populair. Daar mocht je gratis naar huis bel len. Via de vaste lijn. Nu zie je amper nog een ren ner in het dorp. Alleen veel oud-coureurs. Ze hebben alle maal een bijbaantje gevonden in de Tour en drinken 's mor gens samen nog altijd hun bak kie net als toen. Er lopen voor al heel veel aapjes-kijkers tus sen de hekken van het heilig dom. Gasten en genodigden van de Tour, die tussen de vele tentjes en standjes vergeefs zoeken naar een glimp van een coureur. Gisteren konden ze er in ieder geval Servais Knaven tegen het lijf lopen. Hij was op zoek naar een toilet. 'Lang gele den dat ik hier geweest ben', zei de ploegleider van Sky. Ook hij drinkt zijn koffie liever el ders. In de teambus, de nieuwe huiskamer van de renners. TOUR DE FRANCE 7e etappe 205,5km VRIJDAG 5 JULI 2013 809m Lacaun- 13 Vents 600m—Q les-Bains T«f 871 m 101 km door Ad Pertijs MONTPELLIER - Je hebt treinen en je hebt treinen. Die van Lotto-Beli- sol kwam in Montpellier zo hard voorbij de andere sprintersforma ties gereden, dat de concurrentie direct wist hoe laat het was. Vanuit het wiel van Greg Henderson spurt te André Greipel eenvoudig naar zijn eerste ritzege in deze Tour. Het was er één uit het boekje. „So einfach", meldde de Duitser koel tjes. door Ad Pertijs 6. Schijnheilige spreekt Amsterdams Oplossing donderdag 4 juli Eentje meer dan zijn baas Kadri AC2R (drie is meer dan 2 en Kadri heeft ook één letter meer dan AG2R) Achter elke cryptische omschrijving schuilt de achternaam van een renner in combinatie met de naam van zijn ploeg. De oplossing in de volgende PZC. 5 juli -205,5km Albi Viane Pierre- Ségadel35km Mont pellier Murat-sur- Vèbre101km g hoogteverschil en moeilijkheidsgraad Croix de Mounis r Murat-sur-Vèbre 843m 809m Quintaine 739m FRANKRIJK 20km| ANP bron a.j.o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35