Culinaire reizigers in Timmerfabriek Ook Marskramer vangt bot in zaak Fonteyne Recordaantal gezinnen op 'minima-vakantie' WALCHEREN 29 'Veiligheid fietser bij werk aan de weg in geding* Expositie en muziek in johanneskerk De Protestantse Gemeente te Serooskerke (W) stelt in de maanden juli en augus tus de Johanneskerk open op woensdagen en zaterda gen tussen 13.00 en 17.00 uur. Er een expositie van schilderijen te zien van Joh. den Herder. Op 20 juli geeft het muziekensemble Tre- quartone een concert. Dat begint om 15.30 uur. Tentoonstelling over vogels In de Roofprint Pers aan de Bellinkstraat in Middelburg wordt in juli en augustus een 'vogeltentoonstelling' ge houden. De tentoonstelling toont werk van acht verschil lende kunstenaars. Zij laten verschillende tekeningen, boeken en schilderijen over vogels zien. Daarnaast is er een vogelmuseum. De ten toonstelling begint vandaag en eindigt op 1 september. Openingstijden: vrijdag en zaterdag 12.00 - 16.00 uur, zondag 13.00 - 17.00 uur. Horeca in Fort Ellewoutsdijk Robbert Northolt van Cam- Vorig jaar mei besloten zij in hun 'Gastrovan', vijf maanden lang, te toeren langs dorpjes en zo de plaatselijke culinaire streekpro ducten te ontdekken. „Dat moest leiden tot een kookboek met ge rechten uit de streek. We wilden de lijntjes kort houden en zo het pure ontdekken", zegt Simons. De drie avonturiers hebben veel moeten opgeven voor de reis. „We hebben eerst het plan be dacht en onze banen in de keu ken opgezegd. Daarna zijn we ge woon gegaan. Tuurlijk ga je vrien den en familie missen, maar dit moesten we gewoon doen. We wilden dit voor geen goud mis sen", vertelt Borsboom, die het idee heeft bedacht. „Ik heb een jaar van te voren bij mijn baas aan gegeven dat ik de reis zou gaan maken. Ik ken Jeroen nog van de middelbare school. Olivier kwam er daarna pas bij." Het culinaire gezelschap is nu neergestreken in Vlissingen. „We zijn van plan meer provincies aan te doen. Zee land is de eerste. We gaan twee maanden lang, elke donderdag tot en met zondag, Zeeuwse gerech ten serveren. Alle ingrediënten ko men uit de buurt", vertelt Sim ons. „De smaak van Zeeland is bij zonder. Veel producten komen uit de zee. Dat proef je in de ge- rechten." Gisteren was de eerste avond van de Gastrovan. In de Timmerfabriek is plaats voor zo'n veertig man. Dat kan nog oplopen als de gerechten van de bourgon- diërs een succes zijn. Als het aan de mannen ligt, wordt de Gastro van een begrip in Nederland. „Dit is onze passie, we doen niets lie ver. Het zou fantastisch zijn als we dit mogen blijven doen", ver telt Van der Ree. Een nieuwe reis door Europa zien de mannen ze ker zitten. „Dat is voor ons onver mijdelijk." De rechtbank in Middelburg had eerder de stelling betrokken dat bij de afweging alleen de omzet van het Vlissingse filiaal bepalend was of sprake was een substanti eel omzetverlies. De gemeente ging hiertegen in verweer bij de Raad van State. Er zou niet alleen gekeken moeten worden naar de omzet van de winkel in Vlissin gen, maar naar de omzet van het totale Blokker-concern waarvan De Marskramer onderdeel is. Bij dat bedrag valt het geclaimde om zetverlies van de zaak aan de Lan ge Zelke in het niet. De Raad van State volgt de redenering van de gemeente. Dit geldt overigens niet alleen voor De Marskramer, maar voor alle winkels aan de Lan ge Zelke die deel uitmaken van een concern, zoals De Zeeman. De Raad van State had De Mars kramer de kans gegeven om met nieuwe cijfers te komen. Daar is het concern niet op ingegaan. Dat had gezien de eerdere uitspraak dat de hele concernomzet telde ook weinig zin. Deze stichting biedt Walchena- ren met een maximum inkomen van 110% van de bijstandsnorm, een week vakantie aan. „Dit was een grote overboeking. Desondanks heeft het bestuur be sloten om alle inschrijvers deel te laten nemen aan deze vakantie week. Hiertoe is op zoek gegaan naar extra sponsoring", aldus Jos Vaessen van de stichting. „In de loop der jaren is het aantal mensen dat met de gezinsreizen ping Scheldeoord opent maandag een eenvoudig ca fé in Fort Ellewoutsdijk. De horecagelegenheid komt in één van de kazematten van Fort Ellewoutsdijk. Het fort heeft achttien van deze ruimtes, waarvan er vanaf maandag drie bezet worden door een terras van de de ho- recavoorziening en één door de voorziening zelf. Natuur monumenten wil met het café vooral de onderhouds kosten terugverdienen. meegaat gegroeid van zo'n dertig naar 83." Deze week zijn de gezin nen met kinderen op recreatie park Marveld te Groenlo in de Achterhoek. In september vertrekt een groep alleenstaande mensen met een laag inkomen voor een reis naar Macedonië. Daarbij gaat het om zo'n zestig mensen. „Deze reis is mogelijk mede dankzij een bijdra ge van de regering van Macedo nië." De stichting krijgt steun van de drie gemeenten en verschillen de sponsoren. De partij zegt veel klachten te krij gen dat tijdens werk aan de weg te weinig oog is voor de veilig heid van fietsers. „Het aantal klachten is groot en dus conclude ren wij dat hier sprake is van een punt dat structureel meer aan dacht verdient. Omwille van de veiligheid van kwetsbare verkeers deelnemers", aldus CU-raadslid Willemien Treurniet. Zij roept het college van burge meester en wethouders op om maatregelen te nemen: „Bijvoor beeld door hierover in bestekken eisen op te nemen en toe te zien op naleving daarvan. Of door an dere wegbeheerders aan te spre ken op hun verantwoordelijkheid voor de veiligheid van fietsers." Volgens Treurniet moet minstens bij de voorbereiding van werk zaamheid de veiligheid van fiet sers een punt van aandacht zijn. VRIJDAG 5 JULI 2013 ■■■I SEROOSKERKE (W) MIDDELBURG ELLEWOUTSDIJK Sjaak Borsboom, Olivier van der Ree en Jeroen Simons (vlnr) met boek en gerecht in de Timmerfabriek foto Ruben Oreel door Jelle Kempe VLissiNGEN - Stel je voor: je koopt een oude caravan, knapt hem hele maal op en besluit, samen met een paar vrienden, door het Franse en Spaanse platteland te reizen op een culinaire ontdekkingsreis. Die gedachte hadden Sjaak Borsboom, Olivier van der Ree en Jeroen Sim ons uit Delft. Zij gingen het avon tuur aan. 'De smaak van Zeeland is bijzonder. Veel producten komt uit de zee. Dat proef je in de gerechten' Reserveren kan via restaurant@timmerfabriek.nl of 0629215750 DEN HAAG - De gemeente Vlissin gen hoeft ook geen vergoeding uit te keren aan De Marskramer voor geleden omzetverlies tijdens de bouw van De Fonteyne. Dat bepaal de de Raad van State deze week. MIDDELBURG - Liefst 83 gezinnen- hebben dit jaar een beroep gedaan op de Stichting Vakanties Minima Walcheren. https://sites.google.com/ site/stichtingvmw MIDDELBURG - De ChristenUnie in Middelburg wil dat bij wegwerk zaamheden meer rekening met fiet sers wordt gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29