ZEELAND i PLftMKO* o®#@© Opzoeken 11 Zeeland hi Zeeland heeft én strandtent Vlissingen staat tot en met zondag in het teken van Onderstroom. Het festival biedt muziek maar vooral verrassend theater. almanak Verf en behang Een nieuw plafond in één dag! VRIJDAG 5 juli 2013 NIEUWSTIP? redactie@pzc.nl of 0118-434010 Op het gebied van veiligheid was er heel veel mis bij Thermpos Daryl Impey gaat vandaag genieten van elke minuut vlissingen - Donderdag, 17.47 uur. Dat belooft wat. 'Mirlen's Mad Ride - Verlaat je angst en raak verlicht binnen een minuut!', vermeldt het bord op de uitgebouwde caravan. 'So- lorit: supereng. Duorit: ook heel eng.' Vooruit dan maar. Even aansluiten in de rij. Drie kwartier eerder heeft festival directeur Onno Bakker de zesde editie van Onderstroom ingeluid. „Hét zomerfestival van Zeeland", zoals hij het omschrijft. „In totaal hebben we meer dan honderd voorstellingen." De nieuwsgierig heid van het publiek is groot, want meteen vormen zich flinke rijen bij de diverse kleine voorstel lingen van de ParkParade, het fes- tivalhart op het Bellamypark. 17.56 uur: Was dit wel verstandig? Om de twee minuten kunnen er één of twee mensen Mirlen's Mad Ride in. Een magiër ontvangt de durfals met een satanische grijs. Wat zich binnen voltrekt, blijft onduidelijk. Af en toe komt er wat rook onder een gordijn vandaan. De rij vordert. Het is lastig kiezen uit het royale aanbod. Kinderen trappen zich de longen uit het lijfin het mobiele naaiatelier, twee ravissante ouvreuses verleiden de festival ganger tot een bezoek aan hun Bakkie Bike Cinema, elders wach ten mensen geduldig op een be zoek aan de Verhalensupermarkt, in een gehalveerd vliegtuig trekt Boot volop belangstelling, het trio Piepschuim zingt in een tipi fraaie Nederlandstalige nummers en in de Velodroom ('het spekta kel ter promotie van de Zeeuwse wielrennerij') worden de winners op sportieve wijze van de losers ge scheiden. En dat is nog maar een greep uit het aanbod. 18.07 uur: De hartslag gaat omhoog. Hoe langer het wachten duurt, hoe groter de spanning. Vanuit de cara- WAT MAC IK NIET MISSEN OP ONDERSTROOM? SCHARENDIJKE - Zowel het beste als het schponste strandpaviljoen van Nederland staat in Zeeland. Het beste paviljoen is Beachclub Perry's in Scharendijke, aan de Brouwersdam. Strandpaviljoen Puur in Groede is gekozen tot het Schoonste Strandpaviljoen van Nederland. Dat is donderdag be kendgemaakt in Noordwijk. De verkiezing is een initiatief van Strand Nederland. van klinken geregeld ijzingwekkende kreten en andere onheilspellende ge luiden. In de ogen van degenen die de Mad Ride verlaten, is vooral op luchting zichtbaar dat het achter de rug is. Zij zwijgen over wat ze bin nen hebben doorstaan. In de loop van de avond ontrolt Onderstroom zich ook elders in de binnenstad. In de Zware Plaat werkerij gaat BOT aan wal in pre mière. Het blijkt een weergaloze voorstelling te zijn, met de visue le en fysieke kracht van geluid in de hoofdrol. Na zonsondergang trekt onder grote belangstelling de spectaculaire parade Firebirds van het Duitse collectief Theater Titanick door de stad. 18.14 uur: Het uur U. „U bent lang", grijnst de magiër, bij wijze van wel kom. „Dat kan makkelijk een stukje korter." Sardonisch gelach. Eenmaal binnen sluit hij de toegang en is er geen weg meer terug. „Angst is maar een illusie", doceert hij. „je moet het loslaten." Het hart klopt in de keel, als het moment daar is om over te ge ven aan de macht van Mirlen. De zesjarige Soraya uit Vlissingen wilde laatst wel eens weten hoe dat precies allemaal werkt in de hemel. Dus vroeg ze haar moeder de oren van het hoofd. Hoe kom je daar? Hoe ziet het er uit? Wat kan je er al lemaal doen? Hoe zie je er dan zelf uit? Krijg je dan vleugels en is het waar dat je dan op een wolk zweeft? Haar moeder probeerde uit te leggen dat niemand eigenlijk weet of er een hemel is, maar dat sommige mensen het een prettig idee vinden. Soraya was niet tevreden met de antwoorden en zei tegen haar moe der: „Ga het eerst maar even op in ternet opzoeken, hoe dat allemaal in elkaar zit." Alles over www.pzcwonen.nl Van Gilst v.o.f. www.plameco.nl Tel. 0113 -27 00 00 ZEELAND SPORT ALARMNUMMER 011»-669222 Angst is maar een illusie I Een van de vele opmerkelijke acts tijdens Onderstroom in Vlissingen. foto Lex de Meester door Rolf Bosboom Festival Onderstroom duurt tot en met zondag. Enkele tips: Trap', slapstick en stunts van De Jongens (Bellamypark) 'Perfect Lee Special', jubileum show Lee Hayes (Bellamypark) 'Vuile was', theatrale lezing door Theaterloods-B (Gemeentearchief) Internationale Straattheaterdag (zaterdagmiddag, binnenstad) Meer informatie is te vinden op www.festivalonderstroom.nl Zomerkrant: Meer over de verkiezingen en de reacties Tip? redactie@pzc.nl Ga verderop PLAFONDS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25