Special Day Finlandcircuit Lofts in huishoudschool Mosselseizoen met Elzas-wijn ingeluid Al 250 kramen verhuurd in Aardenburg ZEEUWS-VLAANDEREN 25 PvdA-fractievoorzitter Van den Berg noemt aftreden wethouder 'een logisch gevolg van eigen starheid'. terneuzen - Het plotse vertrek van wethouder Jaap Bos van Ter- neuzen ijlt achter de politieke schermen nog na. Daarbij gaat het vooral om de schuldvraag. Wa ren de PvdA en TOP/GB er be wust op uit coalitiepartner CDA een hak te zetten? Of was het een goedbedoelde poging de finan ciële problemen rond de Stich ting Bibliotheek Zeeuws-Vlaande ren constructief op te lossen? De beschuldigingen vlogen over en weer, donderdag, nadat Jaap Bos aan het begin van de raadsver gadering een verklaring had afge legd en direct opstapte. Het CDA was ook direct coalitiepartner af. Meest gehoord in de wandelgan gen: dit was een duidelijk één-tweetje tussen PvdA en TOP/GB. Frank Deij van TOP/GB ontkende dat nadrukkelijk. „Het CDA is ze ker niet buitengesloten. Wij heb ben het PvdA-amendement afge wacht. Het was de bedoeling dat de hele bezuinigingsoperatie over de vakantie zou worden heenge- tild en dat we de verschillende be rekeningen nog eens tegen het licht zouden houden." PvdA-fractievoorzitter Gijs van den Berg vervatte zijn versie van de gebeurtenissen, na een paar nachtjes slapen, in een mail aan zijn collega's en het college. Want: „Tijdens en na de raadsver gadering zijn er zoveel onwaarhe den verteld." Van den Berg wijst erop dat de PvdA vond dat met de voorgestelde bezuinigingen, zoals Bos die overeen was gekomen met de bibliotheekdirectie, 'het kind met het badwater werd weg gegooid'. Bos liep, met andere woorden, te hard van stapel. En sluiting van filialen in brede scho len zou de gemeente ook nog eens tienduizenden euro's aan huur kosten. Er waren meer frac ties die even een pas op de plaats wilden. Volgens Van den Berg hadden de PvdA-wethouders in de B en W-vergadering - waar Bos bij was - al duidelijk gemaakt dat de PvdA-fractie grote moeite had met de aanpak. „Uit niets blijkt dat wethouder Bos er een princi pe-kwestie van wilde maken. Hij gaf de indruk dat hij bereid was met de raad te zoeken naar een op lossing." De PvdA stuurde het gewraakte amendement, waarin een alterna tief bezuinigingsplan werd voor gesteld, naar alle fractievoorzit ters, ook naar die van het CDA. TOP/GB wilde eerst de reactie van de wethouder afwachten, het CDA reageerde niet. Toen donderdag duidelijk werd dat alternatieven voor Bos onbe spreekbaar waren en dat hij over woog af te treden, vond spoedbe raad plaats. Het college was be reid de hele bezuiniging voorlo pig te schrappen. Daarmee was ook het PvdA-amendement over bodig. Maar Bos was onwrikbaar. Van den Berg: „Het komt er op neer dat wethouder Bos zijn zin door wilde drijven en geen veran dering duldde. Dit is politiek cor rect, maar als de raad dan anders denkt, is aftreden een logisch ge volg van eigen starheid." Waarnemend CDA-fractievoorzit- ter Jack Begijn reageerde kort op de mail. „Die meldt geen nieuwe feiten. Een herhaling van zetten achten wij niet nodig. Als CDA richten we ons nu op de toekomst en het wel en wee van de gemeen te Terneuzen en gaan over tot de orde van de dag." WESTDORPE - De Special Day voor kinderen met een beperking op het Finlandcircuit bij Westdorpe gaat dit jaar toch door. Wim Bee- len van het gelijknamige sloopbe drijf, eigenaar van het crosster rein, heeft de organisatie eenma lig toestemming gegeven. Marijke Hemelsoet die al twaalf jaar de Special Day organiseert, is in de zevende hemel. Het Finland circuit moest april op last van Beelen de deuren sluiten. Hij wil er een recyclingbedrijf beginnen - dat nog van de grond moet ko men - en het huurcontract voor het crossterrein liep af. Een zoek tocht naar een andere locatie heeft tot nu toe niets opgeleverd. De Special Day dreigde daardoor in het water vallen, maar kan nu dus - dankzij Beelen - toch door gaan op 19 augustus. „Het wordt één groot feest", be looft Hemelsoet, „zeker nu Jimmy Verburgh uit Zelzate heeft toege zegd met zijn wereldberoemde FMX3EVER-team een demonstra tie freestyle te geven. Helemaal belangeloos." HULST - In het pand van de voor malige huishoudschool Sint Mar tha aan de Paardenmarkt 2 in hart je Hulst komen zeven lofts. Erach ter komen ook nog twaalf nieuwe appartementen. De bouwwerkzaamheden maken deel uit van een complete vernieu wingsslag voor de Houtmarkt en een stukje Paardenmarkt, waarin ook een nieuwe bioscoop is gepro jecteerd; op de plek van de al ja- Scootmobieltocht De Stichting Welzijn voor Ouderen Terneuzen heeft de jaarlijkse scootmobieltocht in verband met de regen verzet. Hij zou woensdag worden ge houden, maar is verschoven naar vandaag. De deelnemers verzamelen om 13.15 uur bij dienstencentrum De Veste. Muziek bij Paerdestal Friends of Folk en Ellen Shea treden zaterdagmiddag op op het Vliegende Hollanderplein tje bij De Paerdestal in de Ter- neuzense binnenstad. Friends of Folk is te beluisteren vanaf 14.30 uur, singer/songwriter Ellen Shea vanaf 16.00 uur. ren geleden gesloten Koning van Engeland. Het project is in han den van Karei Rietbergen uit Nij megen. De lofts in de huishoud school en nieuwe appartementen zijn voor de verhuur door Woon- stichting Hulst. Van Kerckhoven Bouw uit Kloosterzande voert de werkzaamheden uit. De lofts moe ten maart volgend jaar klaar zijn en de twaalf nieuwe appartemen ten juni volgend jaar. Rommel aangeboden Ondernemend Oostburg houdt zaterdag een rommelmarkt in het stadscentrum. De markt be gint al om 6.30 uur. Inschrijven kan vooraf bij Diancy Body Fas hion aan de Oprit. Ook zater dag 27 juli en 7 september wordt een rommelmarkt ge houden. Toertocht grensstreek Zestig, vijfenzestig of honderd twintig kilometer fietsen door de grensstreek, het kan zater dag vanuit Axel. Toerclub Axel houdt dan de GrenstochL Start punt tussen 8.00 en 12.00 uur is 'het honk' van TC Axel, café Cambrinus aan de Markt 12. Het was druk in restaurant Au Port van Frank Wiskerke. „Wij AARDENBURG - De Aardenburgse Carnavalsstichting De Nachtuuln houdt zaterdag een grote rommel markt, Er zijn inmiddels zo'n 250 plaatsen verhuurd. De rommel markt begint om 7.00 uur en duurt tot uiterlijk 17.00 uur. De rommelmarkt wordt gecombi neerd met een braderie en andere activiteiten. serveren nu hangcultuurmosse- len", vertelde hij. „De firma Bout uit Bruinisse houdt voor ons al tijd een aantal lijnen apart." Het vleesgewicht van de hangcultuur- mosselen is met zo'n 28 procent goed. De bodemmosselen kun nen daar door het koude voorjaar nog lang niet aan tippen. Die ha len ongeveer 20 procent en de kleur is ook nog niet goed. „Het wordt 17 juli voordat die losko men", denkt Wiskerke, „als we dat al halen." Het mocht woensdag bij de ver kiezing van de mosselwijn van De organisatoren proberen de bra derie voorzichtig nieuw leven in te blazen. Er is ook een standwerkerscon cours, waarvoor zich vijftien deel nemers hebben gemeld. Ze wor den beoordeeld door een speciale jury. Nieuw onderdeel van het programma is een wandel- en fietstocht over afstanden van 7,13 2014 de pret niet drukken. Alle be zoekers mochten 'blind' 21 ver schillende witte wijnen uit de El- zas proeven. Het koude weer in 2012 heeft de wijnen 'een heel fris se smaak' gegeven, zei kenner Etienne van Steenberghe. Hij leek er niet zo van gecharmeerd, maar 'met mosselen zal deze wijn juist smaken'. De Pinot Blanc d'Alsace Cave Vi- nicole de Hunawhir won. Direct is voor alle acht restaurants in Phi lippine elk één pallet met 600 fles sen besteld, voldoende voor een paar weken. en 17 kilometer. Inschrijven kan bij de kraam van De Nachtuuln op de Markt. Daar is ook de start en finish. De organisatoren hebben op die zelfde Markt ook een terras inge richt. Er wordt een muziekkiosk geplaatst, waarop 's middags li- ve-muziek ten gehore wordt ge bracht. DONDERDAG 4 JULI 2013 Vertrek Jaap Bos ijlt nog na door Wout Bareman Ze zijn er, weliswaar hangcultuur- en nog geen bodemmosselen, maar toch. Na de wijnproeverij in Au Port serveer den Joyce, Sam en Ann (vlnr) schalen vol mosselen in dorpshuis De Kaaie in Philippine, foto Camile Schelstraete TERNEUZEN TERNEUZEN OOSTBURG AXEL door Harmen van der Werf PHILIPPINE - Het mosselseizoen moet nog echt op gang komen, maar daardoor laten restaurateurs in Philippine zich niet van de wijs brengen. Weer of geen weer, begin juli is het tijd voor mosselen in de mosselstad van Zeeuws-Vlaande- ren. Woensdag werd het mosselsei zoen er alvast ingeluid met de ver kiezing van de mosselwijn van het jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67