Laven aan cultuur, een pint en goede biefstuk Honderdjarigen in Breskens genieten van feest 24 ZEEUWS-VLAANDEREN Een bekend gezegde luidt; het pand van de buurman komt maar één keer te koop. Dus als het zo ver komt, doorpakken! „En dat hebben we gedaan", zegt Moni que Harte. Samen met schoon broer Jan Harte opende ze drie jaar geleden vestzaktheater De Paerdestal en nu komt daar mu seumcafé De Vliegende Hollan der bij. Het ligt er pal naast, in het mooiste, oudste en meest beschut te stukje van Terneuzen. De verbouwing van de voormali ge molenaarswoning nam drie maanden in beslag. Niets herin nert meer aan het wijnbarretje dat er eerst huisde. De nepwieken aan de gevel maakten plaats voor een nieuwe overkapte entrée en binnen overheerst antiekgroen én natuurlijk de schilderijen die het café tot een mini-museum ma ken, een ode aan maritiem Ter neuzen. Maar dan wel een mu seum met een knipoog. Niet te missen is de reproductie van een portret van Napoleon Bonaparte. Het origineel, geschil derd door Marie-Guilhelmine Be- noist, hangt in de Troonzaal van het stadhuis in Gent. Het was in 1804 een cadeautje van Napoleon aan Gent, ter ere van zijn bezoek Keizer Napoleon Bonaparte zelf bemoeide zich nadruk kelijk met de haven van Ter neuzen. aan de stad. Napoleon staat afge beeld met naast hem op tafel de plannen voor de realisatie van de Port de Terneuse. Digues et Polders, de haven, dijken en de polders dus. Ook hangt er een portret van legeraanvoerder de graaf van Ho- henloo én van Frederick Marryat, de schrijver van de sage De Vlie gende Hollander. Edwin Hamelink van de heem kundige vereniging tekende we tenswaardigheden over de gepor- tretteerden en feitjes over mari tiem Terneuzen op. Monique: „En aan Jan en mij de schone taak al les uit ons hoofd te leren voor de gasten." Het museumcafé is ge opend van vrijdag tot en met zon dag van 14.00 tot 00.00 uur en is ook het start- en eindpunt van een Vliegende Hollander-route door de stad. Anders dan bij De Paerdestal wordt in het museum café een (late) lunch of diner ge serveerd. Monique: „Zonder poes pas. Je kunt hier terecht voor sim pele gerechten als biefstukpuntjes in stroganoffsaus of stoverij, met verse frietjes." Ook kan De Vlie gende Hollander, met groot be schut terras, afgehuurd worden voor feesten. Kapitein van der Decken himself opent vandaag om 17.00 uur het museumcafé. Er wordt getoost tot 19.00 uur. is heel bijzonder, alleen jammer dat er maar weinig meer te doen is. Ze zit alleen maar de hele dag en dat vindt ze jammer. Wantje Cappon wil nog wel een keer iets doen dat niet meer kan. „Dan moet ze het bekopen", we ten haar zoon en schoondochter. „Ze is wel al honderd, maar heeft geen geduld, moet er iets gebeu ren, dan direct." Haar laatste on derneming leverde een gebroken rechterhand op. Wantje: „Dan feli citeren ze me maar met links." Ze heeft het prima naar haar zin in De Burght en wil liever niet meer verhuizen. „Terug naar Oostburg? Nee, ik blijf hier in Bresjes." Beide dames vierden hun verjaar dag met de familie in hun tehuis met een receptie. „Ik sta er toch wel goed op?", vroeg Janna Herman-Neufeglise bij het maken van de foto in woonzorgcentrum Hooge Platen. Heel anders reageerde Wantje Cappon-Cruson in De Burght: „Nou even dan, belangstelling is leuk, maar zeker niet langer dan een dag." Janna Herman is geboren in Sinte Pier en heeft het grootste deel van haar leven met echtgenoot Toon in de Groe gewoond. Sinds twaalf jaar woont ze, nog zelfstan dig, in Breskens. Honderd worden Uit het exploot d.d. 27-06-2013 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Willy Ivo Jan Wil- lems, wonend te 4554 CG West- dorpe, aan Stella Salgado. thans zonder bekende woon- of verblijf plaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het namens requirant opgemaakt verzoekschrift tot echt scheiding, hetwelk is ingediend ter griffie van de Rechtbank Zeeland- West-Brabant, waarbij tevens is aangezegd dat gerequireerde uit sluitend via een advocaat uiterlijk 09-10-2013 een verweerschrift dan wel een verzoek tot uitstel daartoe kan indienen. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 4536 BA Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl Uitbaatster Monique Harte achter de toog van museumcafé De Vliegende Hollander. Op de achtergrond de reproductie van het beroemde portret van Napoleon Bonaparte met daarop te zien de plannen voor de Terneuzense haven, foto Mark Neelemans door Sheila van Doorsselaer OUD TERNEUZEN - Het Tuinpad in Terneuzen heeft er een pareltje bij. Vandaag opent museumcafé De Vliegende Hollander er de deuren. Je komt er binnen met een lege maag en gaat er gelaafd te buiten aan een goede biefstuk, frisse pin ten én kennis over de maritieme geschiedenis van Terneuzen. Janna Herman-Neufeglise met feli- citatiekaart. foto Camile Schelstraete door Wilma Valk BRESKENS - Twee krasse dames vier den woensdag in Breskens hun hon derdste geboortedag en genoten. Wantje Cappon-Cruson met fraaie feestbloem. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 66