tl bestaat 15 jaar Zevendorpentocht in Oud-Vossemeer is jarig Brandweer Goes rukt uit voor een duif met een nestje in de dakgoot BEVELANDEN en THOLEN 25 'Kapelle verdient geld Bieselinghe terug in 2020' l-*V- meer gegeven worden. Enige con necties zijn wel handig als je een groot feest wil organiseren, zegt Pieters. „De vorige locatie was het terrein van mijn vroegere buur man. We zitten nu op de boerde rij van een neef van mijn vrouw en dat is ook een maat van mij." Niet iedereen geeft zomaar toe stemming voor een feest in zijn schuur. Er lopen altijd veel men sen rond en die blijven niet alleen in de schuur. „Op de vorige loca tie lagen er bezoekers een num mertje te maken in het bed van de boer", zegt Dennis lachend. De organisatoren hebben vanwe ge de drukte als het feest is afgelo pen bussen ingezet die om 3.30 uur door de Zak rijden. „Voordat we bussen hadden, belden we al tijd taxi's, maar die rijden eerst Goes leeg en dan kijken ze of er in Lewedorp nog wat staat. Dat schiet natuurlijk niet op." Dit jaar.is er ook niet veel ruimte om auto's te parkeren. „De boer heeft de helft van de akkerrand aan de overkant van het bedrijf in de bloemetjes gezet, dus daar kun nen de auto's nu niet staan. De au to's moeten dus langs de sloot kant staan of in de akkerrand naast het huis, maar daar is ook niet heel veel ruimte." Entree voor de Strip Party is 15 eu ro. De bus kost vijf euro per per soon per rit. Voor meer informa tie of de route van de bus: De gemeente neemt het plan over van projectontwikkelaar De Klin ker: de gemeenteraad moet daar nog geld voor beschikbaar stellen. In de tussentijd wordt de water partij - al jaren meer een modder poel dan een vijver - leeggepompt en aangepast. Het plan, waar Schmid overigens net als zijn fractiegenoot Peter Ganseman woont, had al lang en breed klaar moeten zijn, maar de ontwikkelaar krijgt de laatste acht kavels niet verkocht. „En De Klin ker heeft mede daardoor niet de fi nanciële middelen om de infra structuur af te ronden", zegt Her selman. De gemeente heeft het af gelopen jaar met De Klinker on derhandeld om een oplossing te vinden. Die is nu gevonden: de gemeente betaalt een bedrag aan de ontwik kelaar, die draagt de resterende ka vels over aan de gemeente. Het plan wordt aangepast, zegt Hersel man. „Er komen meer waterwo ningen, en de resterende kavels worden kleiner. In 2020 moeten we de laatste verkocht hebben. Als het goed is, houdt de gemeen te dan nog wat geld over." Schmid vindt dat Herselman 'te kort door de bocht gaat': de ge meenteraad moet het geld nog be schikbaar stellen. „Ik zou graag wat meer informatie willen voor dat er iets gebeurt." Bovendien wordt de plas nu geleegd terwijl iedereen vakantie heeft en het nét mooi weer wordt. Schmid vreest dat het werk voor stank en geluidsoverlast zorgt. „De mensen die ik daar gespro ken heb, pleiten juist voor een snelle aanpak", zegt Herselman. „Deze hele zaak is in 2005 begon nen; de wethouder die het project destijds in portefeuille had, is op gestapt. Dat was Ganseman inder daad." Volgens Herselman is het beter om nu een overeenkomst te sluiten met de ontwikkelaar dan te wachten op een eventueel fail lissement. „Dan krijg je met een curator te maken, dat levert alle maal problemen op. Mensen heb ben nul komma nul procent ver trouwen in de ontwikkelaar." Historische kledij in kerk Colijnsplaat De zomerexpositie in de Dorps kerk van Colijnsplaat heeft het thema '200 jaar Koninkrijk der Nederlanden' gekregen, naar aanleiding van de troonswisse ling. Er is historische kledij te zien en werk van leerlingen van school Het Stelleplankier over onderwijs in Gambia. De kerk is open op donderdag- en zaterdagmiddagen van 13.30 tot 16.30 uur. Veel schade na brand in stadskantoor De schade die een korte felle brand gisterochtend aanrichtte in het stadskantoor van Terneu- zen is aanzienlijk. Het kantoor gebouw is gesloten. Het herstel van de schade vergt veel tijd. Voor de ruim honderd ambte naren worden deze week tijde lijk alternatieve werkplekken gezocht. Veertig van hen kun nen pas in oktober terugkeren naar hun 'oude' stek. Zomerconcerten in Tholen De stichting Anthonie Kelder mans Concerten heeft deze zo mer een reeks zomerconcerten samengesteld. Vanaf 6 juli tot en met 31 augustus vinden alle optredens plaats in het oude stadhuis in Tholen. 6 juli is het eerste concert met sonates van Beethoven, Mozart en Weense klassieken. Alle concerten be ginnen om 15.30 uur en de toe gang is gratis. Orgelconcert van Den Engelsman in Kapelle Janno den Engelsman bespeelt morgen het orgel in de Her vormde kerk van Kapelle. Den Engelsman is organist en beiaardier in binnen- en bui tenland. Op het programma in Kapelle staan vooral composi ties uit de 18e en 19e eeuw. Het concert eindigt met een tocco- ta van de 20e eeuwse Russi sche componist Het concert be gint om 20.00 uur. Toegang 6 euro. Voor 55+ is het 5 euro. Zomermarkten in hartje Kamperland De Kamperlandse onderne mers richten vandaag de eerste Zomermarkt van het seizoen op aan de Veerweg en de Noordweg in Kamperland. Tot en met 15 augustus is er el ke donderdag zo'n braderie met streekprodukten, kunst, antiek en brocante en diverse activiteiten in het dorp. De markten duren steeds van 11.00 tot 18.00 uur. Meisjes vluchten voor schennispleger Twee meisjes van 13 en 14 jaar uit de gemeente Goes hebben aangifte gedaan van schennis- pleging. Ze fietsten maandag rond half vier op de Inlaagweg bij Wissenkerke. Daar werden ze aangesproken door een man die bij een motor stond. Toen ze afstapten, begon hij seksu ele handelingen bij zichzelf te verrichten. De meisjes zijn weggefietst. Rommelmarkt op dorpsplein in Nisse De traditionele rommelmarkt van Nisse wordt zaterdag ge houden op het dorpsplein. Het grasveld rond de kerk is een plek vol historie. De opbrengst van de rommelmarkt gaat naar onderhoud van de kerk. In de kerk is zaterdag een koffiehoek te vinden. Vanaf 14.00 uur start de verkoop van bijzondere arti kelen. De rommelmarkt begint om 13.00 uur. Fietsen en kopen in Wolphaartsdijk In Wolphaartsdijk vindt zater dag voor de vijfde keer de fiets- rommelroute plaats. Deelne mers maken een fietstocht in en rond het dorp en komen on derweg ongeveer 80 adressen tegen waar iets wordt ver kocht. Dat kan van alles zijn. Van brocante tot boeken en van kleding tot zelfgebakken taart. Starten kan vanaf 8.00 uur aan de Bouwensputseweg 1 in Oud-Sabbinge. Toen de organisatie eind jaren '80 met de tocht begon, werd ze door de wandelsportbond voor gek ver klaard. Want wie organiseert er nou een groot wandelevenement in het weekend voor de Nijmeeg se vierdaagse? Achteraf bezien is het juist een gouden zet geweest. Veel deelnemers zien de zeven dorpentocht als een goede 'genera le' voor Nijmegen. Vorig jaar wa ren er ruim 1700 deelnemers. In het beste jaar tot nu toe trokken 2070 mensen de wandelschoenen aan. Ook dit jaar kunnen deelnemers kiezen uit zeven afstanden (5,10, 15, 20, 30, 40 en 50 kilometer). De wandelaars van de drie langste tochten kunnen om 7 uur 's och tends al starten bij het dorpshuis in Oud-Vossemeer. Lopers van de twintig kilometer mogen een uur later van start. De overige deelne mers kunnen op z'n vroegst om 9.00 uur beginnen. Dinsdagavond kreeg de brand weer een melding: een dier in nood. „We hadden gehoord dat het om een roofvogeltje ging", ver telt Cor Bos van de Brandweer Goes. „De melding was via de die renambulance binnengekomen." De duif bleek een nestje te heb ben in de dakgoot. Geschrokken door de brandweerman bovenop de brandweerladder" vloog hij weg. De reddingsploeg kon terug naar de kazerne. „Soms vragen we onszelf wel eens af of we daar nou voor moe ten uitrukken", zegt Bos. „We zijn terughoudend met hulpverle ning voor dieren. Het kost de ge meenschap veel geld. Voor poe zen die in bomen zitten komen we eigenlijk niet meer. Meestal ad viseren we de mensen die bellen om de kat eerst 24 uur te laten zit ten. Wat erin kan, komt er meest al ook wel uit, zeker als ze honger krijgen. Alleen jonge katten kun nen nog wel eens angstig zijn." Het probleem is dat degene die de telefoon opneemt in de meldka mer niet goed kan beoordelen of het ernstig is. „Soms gaat de offi cier van dienst wel eerst kijken, maar dat kan niet altijd. Het is las tig, we zijn er natuurlijk voor mens en dier, maar soms vragen we onszelf af: moeten we daar nou naartoe?" Bos is in de tijd dat hij nog op Walcheren werkte wel eens uitge rukt voor een kaketoe in een boom in Vrouwenpolder. „Het lukte ons niet om hem eruit te krijgen, het beest zat te hoog, dat was te gevaarlijk. Uiteindelijk is hij tak voor tak terug naar bene den geklauterd." DONDERDAG 4 JULI 2013 foto Mechteld Jansen Het jaarlijkse themafeest www.hetfeest.net. door Nadia Berkelder BlEZELlNGE - André Schmid van Ge meentebelang Kapelle vindt dat wethouder Jon Herselman (WD) veel te voortvarend te werk gaat met het plan De Bieselinghe. COLIJNSPLAAT TERNEUZEN THOLEN KAPELLE KAMPERLAND WISSENKERKE NISSE WOLPHAARTSDIJK door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - De zevendorpen tocht in Oud-Vossemeer, één van de grootste wandelevenementen in de regio, is zaterdag toe aan zijn 25ste editie. www.zevendorpentocht.nl door Nadia Berkelder GOES - Net voordat de brandweer man op de ladder hem kon redden, fladderde de duif in de dakgoot van een woning aan de Klaproos straat in Goes weg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63