Beeckman Academie leeft cao niet goed na Grote Markt decor van tweedaags Latin Festival dus! Ballast Nedam: in 2014 werken in Bokkegat Joosse Optimel drink of chocolademelk OPRUIMING! 24 BEVELANDEN en THOLEN Rayonbestuurder Voortgezet On derwijs Jan Menger van de AOb zegt het afgelopen jaar een 'vrij omvangrijk' dossier te hebben op gebouwd met allerlei klachten, voornamelijk van docenten. „Die zijn in drie groepen te verdelen. De docenten geven veel meer les sen dan de 750 klokuren uit de cao voortgezet onderwijs (vo), de medezeggenschap is niet goed ge regeld voor het personeel en een aantal (tijdelijke en onbevoegde docenten) ontvangt geen jaarlijk se periodiek", aldus Menger. De conclusie is volgens Menger ge rechtvaardigd dat de kleine klas sen, waarmee de IBA adverteert, over de ruggen van de docenten worden terugverdiend. „De school negeert de kaders van de cao vo door de docenten te ver plichten veel meer les te geven dan op de reguliere scholen. Op die manier is er bovendien sprake van valse concurrentie met omlig gende vo-scholen." Omdat be stuursvoorzitter Misha van Den deren van de Academie na een overleg met Menger vervolgafspra ken eenzijdig zou hebben opge zegd, legt de AOb het geschil bin nenkort voor aan de rechter. Van Denderen ontkent de aantij gingen. „Ik hoor niets van deze ge luiden", reageerde hij eerder op de website van de AOb. Hij er kent dat de salarisverhogingen, de periodieken, in eerste instantie niet zijn uitgekeerd. „Dat klopte niet, maar dat hebben we gelijk gecorrigeerd. Alle docenten heb ben in februari dit jaar een dubbe le verhoging ontvangen." Volgens hem is de werkdruk ook niet te hoog. „We houden ons aan de 1659 klokuren die in de cao staan." Dat de AOb nu toch naar de rechter wil stappen, verbaast hem. „Het is nieuw voor mij en ik begijp ook niet waar het dan over zou moeten gaan. Er is zeker geen onwil." Woensdag diende een zaak bij de Raad van State over een ander ge schil, tussen de IBA en de minis ter van onderwijs over 150.000 eu ro die de school volgens de minis ter ten onrechte zou hebben ont vangen. De uitspraak wordt pas rond eind augustus verwacht. Het is een weekend vol vermaak met een combinatie van livemu ziek, dj optredens en sport. Op za terdag begint het muziekfestival om 16.00 uur met een groot feest op de Markt, 's Middags verzorgt de jongerenraad de programme ring, de jonge en talentvolle dj's DJ Rafya, DJ Mysteria, DJ EL-Roy, Ni3ls en Le-Roy bijten het spits af. Aansluitend draaien verschil lende gerenommeerde dj's Latin House. Mr. Latin Village, oftewel D-Rashid, de koning van de Latin House uit Amsterdam, treedt op. Samen met Funky Ro verandert hij de markt in één groot feest plein. De dj's worden afgewisseld door de latin band Mogambo. Op zondag is er een groots opge zet dansfeest. De bands T.O.K., Rhythm Brass, Axioma, Masal- sa en een brassband veranderen en verschillende salsa- en brass bands maken stilstaan onmoge lijk. Professionele sambadanseres sen laten zien hoe het moet en verschillende dansscholen uit Goes, zoals MiSalsa en Moves ge ven swingende optredens. Boven dien is zangeres Sharon van Door- son present. Dansen kan op zon dagavond tot 23.00 uur. Iedere dag is er vanaf 13.00 uur beachbal op een professioneel speelveld. Ook komt er een klein zwembad. De voorbereidingen voor de Strip Party van aanstaande zaterdag zijn in volle gang. Dertien vaste vrijwilligers helpen de tien organi satoren met het opbouwen van het decor. Er is dit jaar weer van alles te zien. „Er staat een aap van vijftien meter hoog, we hebben een stripwinkeltje en er komt mis schien een paaldanseres. Ik hoop het wel in ieder geval", vertelt Dennis Pieters met een lach op zijn gezicht. Dit jaar treden onder andere de band The Originals, Frank Los en DJ-team Arkham Saylum tijdens het feest op. De bouwgroep is vijftien jaar gele den begonnen met het organise ren van de feesten. Dennis weet nog precies hoe het eerste feest be gon en wat er allemaal te zien was. „Onze bouwgroep bestond vijf en een halfjaar en we hadden zin om een feestje te bouwen en dat hebben we ook gedaan." Vijf en een halfis de helft van elf en elf is het getal dat bij carnaval hoort. Het eerste jaar liep niet helemaal zoals de groep had gehoopt. „We hadden een band (Flat out, red.) besteld voor het feest en dat kost te ons drieduizend gulden. Dat jaar hadden we ook een rodeo stier en Line Dance Groep El Paso gehuurd. We draaiden het eerste jaar gelijk verlies. We hebben dat gelukkig rechtgetrokken met een verloting." Ondanks het verlies dat ze het eer ste jaar maakten, zijn ze het jaar erop toch weer verder gegaan met een themafeest. Met toen al ruim 400 bezoekers. Inmiddels komen er rond de 1200 mensen op het feest. De bezoe kers zijn vooral carnavalsgroepen uit de zak van Zuid-Beveland. Sinds vijfjaar wordt het aan de Maalweg in Lewedorp gehouden. De tien jaren daarvoor werden de feesten gegeven aan de Roverweg in Lewedorp. Toen daar een zorgboerderij kwam, konden er geen feesten D** 0 O,~,-0^^nk 0* Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! De gemeente Noord-Beveland en de ontwikkelaar hebben de exploi tatieovereenkomst ondertekend. Daarin legt Ballast Nedam zich vast om het werk ter hand te ne men en de gemeente begint de be stemmingsplanprocedure om dat mogelijk te maken. Natuurresort Bokkegat vormt het gebied aan de Vlietenburgweg en de Dorpsdijk, grenzend aan het natuurgebied, om tot een recreatiepark met vis vijvers, een golfbaan met negen holes en maximaal 150 vakantie huizen en -appartementen. Het gebied van 32 hectare, waar nu campings Vlietenburg en Wilgen oord in liggen, krijgt tenminste 12,5 hectare aangelegde natuur in de vorm van nat grasland, beplan ting en nieuw wateroppervlak. Het plan dat vorig jaar oktober ge presenteerd werd, wekte weer stand bij natuurorganisaties en omwonenden. Het is te zien op www.noord-beveland.nl onder de kop 'wonen' en 'recreatie'. op alle banken, fauteuils en stoelen www.joosseinterieurs.nl door Luc Oggel KAPELLE - De Algemene Onderwijs bond (AOb) daagt het bestuur van de Isaac Beeckman Academie (IBA) in Kapelle voor de rechter omdat de school de cao-afspraken aan de laars zou lappen. Organisatoren en vrijwilligers bezig met het maken van het decor. Dennis Pieters is de derde van links. Het jaarlijkse themafeest GOES - Op de Grote Markt in Goes wordt aankomend weekeinde een gratis toegankelijk Latin Festival ge houden. Het festival is onderdeel van het Latijns-Amerikajaar. door Marina Smits LEWEDORP - Al vijftien jaar lang or ganiseert de toen nog bestaande carnavalswagenbouwgroep 'De Guusjes' het jaarlijkse Themafeest van Zeeland. Diverse smaken. Pak 1 liter. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Ballast Nedam Ge- biedsontwikkeling wil in de loop van volgend jaar beginnen aan de inrichting van Natuurresort Bokke gat, ook wel Vlietenburg genoemd, bij Wissenkerke. 40% INTERIEURS Langstraat 2, Arnemuiden T 0118-60 12 73

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62