'Kijk ook verder weg' 'Binnen door stage' Herdenking duikboot Deskundigheid ZEELAND 23 commentaar Oproep: wie loopt mee met 4daagse? Toen haar tijdelijke contract als hulpverlener op een tienermoe- dergroep in Breda vanwege bezui nigingen niet verlengd werd, dacht Joyce weer snel aan het werk te kunnen. „Ik heb een mooi cv en de juiste papieren. Zelf woon ik in Halsteren, dus aanvankelijk zocht ik alleen in Brabant. Na een paar maanden kreeg ik door dat er heel weinig werk was. Op sollicaties kreeg ik bijna steeds een standaard afwij zing. Toen besloot ik ook verder weg te gaan zoeken." Na een halfjaar thuis zitten lukte het haar binnen te komen bij het AMK (advies- en meldpunt kin dermishandeling) in Zeeland. „Ik rij nu heen en weer vanuit Halste ren, drie kwartier rijden. Maar tot eind dit jaar ben ik in elk geval van een baan verzekerd. En dan maar weer zien, want er is expli ciet gezegd dat er geen uitzicht is op verlenging. Heel erg: er is heel veel werk, maar geen geld." Voor Sharon Dijselijnck (25) is nog maar net een eind gekomen aan een jaar onzekerheid. „Woens dag kreeg ik bericht dat ik per 1 juli aangenomen ben als gezins manager. Voor een halfjaar maar, daarna moet ik nog zien of er ver lenging van het tijdelijke contract in zit. Wat dat betreft zijn de voor uitzichten niet gunstig. Toch ben ik er ontzettend blij mee." Hoeveel sollicitaties ze het afgelo pen jaar de deur uitdeed - Sharon weet het niet meer, zoveel waren het er. „En bijna net zoveel afwij zingen. Vier keer mocht ik op ge sprek komen." Sharon werkte vijf jaar in het schippersinternaat in Terneuzen, maar stopte om een hbo-opleiding Sociaal-pedagogi sche Hulpverlening te volgen. „Een deeltijdopleiding, die ik com bineerde met een stage bij Bureau Jeugdzorg Zeeland. Ik heb moeten sparen om een jaar stage te kun nen lopen. Maar ik ben blij dat ik het gedaan heb, want zo kon ik uiteindelijk binnenkomen." Het aantal banen in de sector zorg en welzijn loopt in rap tempo terug. Net als in andere sectoren zijn de mensen zonder vast contract het eerst de pineut. Dat is triest voor de betrokkenen, die toch al minder riante arbeids voorwaarden kennen dan hun collega's met een vaste baan. Het is bovendien slecht voor de instellingen, die in moeilij ke tijden de flexibele schil no de kunnen missen. En uiteinde lijk worden ook de mensen die voor zorg afhankelijk zijn van die instellingen de dupe. Een oplossing - meer geld - is er niet. Dus rest de instellingen geen andere optie dan te probe ren de negatieve gevolgen voor de cliënt te beperken. Dat kan door efficiënter te werken en vooral te bezuinigen op onder steuning. Maar helaas zal in veel gevallen verschraling van de zorg onvermijdelijk blijken. De gemeenten nemen veel ta ken op het terrein van zorg van de provincie over. Hopelijk heb ben de gemeenten niet alleen oog voor financiën, maar ook voor deskundigheid die nu nog ruim voorhanden is. ook hulp tG VO^Gn' KWART MINDER WERK IN ZEEUWSE ZORG EN WELZIJN Direct bij het sollicitatiegesprek al werd Anne Quaars duidelijk ge maakt wat ze van haar werkgever kon verwachten. „En dat vond ik prima, hoor. Een vast contract is uitgesloten, zeiden ze. Het enige wat erin zat, was verlenging van mijn jaarcontract tot maximaal 2015, als ik beviel." Anne Quaars heeft net te horen gekregen dat die verlenging bin nen is. Tot 1 januari 2015 is ze nog verzekerd van haar baan als woordvoerder van Bureau Jeugd zorg Zeeland. Daarna? Niemand weet het. „Het komt allemaal door de transi tie en de onzekerheid die dat met zich meebrengt. Ik heb voor me zelf besloten niet alleen te kijken naar vacatures in de communica tie en de zorg, maar ook andere mogelijkheden te verkennen. In dit geval de fotografie, waarin ik als zelfstandige al ervaring heb. Daarnaast gebruik ik mijn net werk. Zo ben ik ook aan deze baan gekomen, door een tip. Maar om een tip te krijgen, moet je wel breed kenbaar maken dat je op zoek bent. Dus: durf ook te vra gen of mensen met je mee willen denken en zoeken." Duizenden wandelaars beginnen dinsdag 16 juli aan de Vierdaagse van Nijmegen. De redactie is ook dit jaar weer op zoek naar Zeeuwse lopers die meelo pen met het grootste wandelevene ment van het land. We willen hun belevenissen volgen tijdens de Vier daagse. De redactie is met name op zoek naar Zeeuwen die om een bij zondere reden meewandelen. Loopt u zelf mee, of kent u iemand? Stuur voor maandag 8 juli een e-mail naar verslaggeving@pzc.nl. Vermeld in uw e-mail uw naam, con tactgegevens en de reden waarom u of degene die u aanmeldt meeloopt. Toch zijn ze met elkaar verbon den, via gezamenlijk familielid Willem Anthonie de Moei, die 73 jaar geleden om het leven kwam aan boord van onderzeeboot O13. Onder de 34 opvarenden bevon den zich ook Hubert Albregts (1912) uit Hulst en Daan van der Vliet (1913) uit Sas van Gent. Van de Sassenaar was woensdag ook familie aanwezig. Ruim tweehonderd nabestaan den en-andere belangstellenden scheepten gistermorgen in Den Helder in aan boord van het mari nefregat. Het was precies 73 jaar geleden dat de Koninklijke Mari ne de hoop had opgegeven. De in juni 1940 uit het Schotse Dundee vertrokken onderzeeër was te lang weg om nog terug te keren. Via het Rode Kruis kregen de fa milieleden te horen dat er iets aan de hand was met de boot. Maar wat, dat wist niemand. Ook van daag de dag is de ondergang nog een mysterie. Waarschijnlijk is de boot op een mijn gelopen, maar zelfs dat wordt betwist. De O13 is de enige van de zeven verloren ge- gane onderzeeboten in de Tweede Wereldoorlog die nog niet terug gevonden is. De Engelsen noe men dat: 'still on patrol'. DONDERDAG 4 JULI 2013 Joyce Carton, Advies- en Meldpunt Kindermishandeling Sharon Dijselijnck, gezinsmanager, fotografie Lex de Meester Naam: Joyce Carton (37) Baan: medewerker Advies- en Meld punt Kindermishandeling Tip: ook verder weg zoeken. Naam: Sharon Dijselijnck (25) Baan: gezinsmanager Tip: stage als opstapje Naam: Anne Quaars (26) Baan: woordvoerder Bureau Jeugd zorg Zeeland Tip: zet je netwerk in Het aantal vacatures in de Zeeuw se zorg- en welzijnssector is aan zienlijk gedaald. Analyse van de data van de web site zz.nl, waar sinds jaar en dag vrijwel alle vacatures voor zorg en welzijnsfuncties op staan, leert dat er in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar (1 januari-24 juni) in Zeeland ongeveer een kwart minder vacatures zijn. De afname van vacatures in de ver pleging, verzorging en thuiszorg (WT) is het kleinst (afname 3 a 4 procent). Het sterkst is de afname in de Jeugdzorg (69 procent), gevolgd door kinderopvang en gehandicap tenzorg (resp 62 en 52 procent). De middenmoot vormen geeste lijke gezondheidszorg (GGZ, 45 procent) en ziekenhuizen (43 pro cent). Op functieniveau is de afname het grootst onder administratief en se cretarieel personeel (66 procent). Daarna komen opleidingsplaatsen (50 procent), paramedisch perso neel (45 procent) en sociaal (ped)agogisch personeel (43 pro cent), inclusief kinderopvangmede- werkers. De beste kans op een baan heeft nog steeds verzorgend en ver pleegkundig personeel. (Cijfers afkomstig van ViaZorg en vacaturesite voor de Zeeuwse zorg en welzijnssector, zz.nl) mt* 4 'tCA-6' l 3? MU'U K BMW **t» WI •w»f \%u r 'wüt*. MIUU t mum u Eim De namen van de opvarenden van de 013. foto ANP/Evert-jan Daniels DEN HELDER - De verrassing is groot aan dek van Zr.Ms.Zeven Pro vinciën. „Wij zijn dus familie van el kaar?!", zegt Rie de Moei terwijl ze de hand van Jan de Null drukt. Bei den wonen in Nieuw Vennep, maar kennen elkaar niet. EXECUTIEVERKOOP: Op vrijdag 5 juli 2013 om 11.00 uur zal op verzoek van de naamloze vennootschap ABN AMRO BANK N.V., en de besloten vennoot schap GRONDWAARDEPLAN B.V., beide gevestigd te Amsterdam, ten laste van KATHARINA NAiRAH DIERKX (ge boren op 27/10/1961), wonende te 4462 JC Goes aan de Beethovenlaan 27, ten overstaan van onderstaand gerechtsdeur waarderskantoor de executoriale verkoop plaatsvinden van de roerende zaken van K.N. Dierkx, zijnde een inboedel, o.m. be staande uit: flatscreen, dvd/Blu Ray-spe- ler, fauteuils, lampen, expresso-apparaat etc. De verkoop zal plaatsvinden te Goes aan de Beethovenlaan 27. De roerende zaken zijn te bezichtigen een kwartier voor aanvang van de verkoop. De verkoop ge schiedt zonder opgeld, bij opbod en tegen contante betaling. PIELEN GERECHTSDEURWAARDERS Schuttershofweg 1, 4538 AA Terneuzen. T 0115 612797 F 0115 694824 E info@dielengerechtsdeurwaarders.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61