nog met haar eigen (on)macht Econome Mees vast voor stalking I Opstelten: geen deadline voor gemeenten zonder wietpas BINNENLAND 5 (4 De ideeën van Zijlstra zetten iedereen toch weer even aan het denken 109,00 p p. 3- daags arrangement 198,00 pp 5- daags arrangement De bijval was er omdat ook ande re partijen zien dat de moties en spoeddebatten soms weinig ur gentie en relevantie uitstralen. De steun, dit keer onder meer van PvdA en CDA, biedt overigens geen garanties voor de toekomst. Meermaals kregen goedbedoelde oproepen van prominente com missies tot matiging van de 'wa- peninzet' geen gevolg. De drang tot profilering via een motie of spoeddebat blijkt nu eenmaal moeilijk te weerstaan. „De dage lijkse rauwe praktijk werkt an ders", concludeert Van Baaien. Dat blijkt als je de cijfers van Zijl stra's eigen partij bekijkt. Deze re geerperiode lukt het de VVD aar dig om zuinig te zijn met moties. Maar toen de liberalen in de oppo sitie zaten, dienden ze er bijna dubbel zoveel in: 162 in de eerste acht maanden van Balkenende IV tegenover 89 onder Rutte II. An dersom geldt dat evenzeer: onder Balkenende IV diende het CDA ruim honderd moties in tijdens de eerste periode, als oppositiepar tij waren dat er de afgelopen tijd al 268. Ondanks een gebrek aan verande ring beschouwt Van Baaien de dis cussie die Zijlstra nu opnieuw aanzwengelt niet als zinloos. „Het zet iedereen toch weer even aan het denken." En, relativeert Van Baaien, hon derd jaar geleden vond men het aantal moties ook al te hoog. Af en toe lukt het zowaar om iets in beweging te krijgen. Eergiste ren stemde de Kamer in met een onderzoek naar twee nieuwe in strumenten om haar macht te ver groten: het openbaar horen van beoogde bewindslieden en een nieuw parlementair verhoor on der ede. Het aan de tand voelen van beoog de ministers moet debatten over integriteit voorkomen, het 'parle mentaire verhoor' moet ervoor zorgen dat mensen sneller onder ede kunnen worden bevraagd. DEN HAAG - Minister Ivo Opstel ten van Veiligheid en Justitie wil geen ultimatum stellen aan ste den die de verkoop van wiet aan buitenlanders blijven toestaan. Dat gaf hij gisteren te kennen aan Tweede Kamerleden die hem aan de tand voelden over het coffeeshopbeleid. „We moe ten ongelukken voorkomen en dus niets overhaast gaan invoe ren", aldus de minister. Het niet stellen van een harde deadline hoort bij het 'maat werk' dat Opstelten eerder onder druk van coalitiepartner PvdA heeft toegezegd bij de landelijke invoering van de wietpas. Zo kan Amsterdam nog jaren res pijt krijgen voor de invoering van het zogeheten ingezetenen- criterium, dat reguleert dat wiet alleen aan Nederlanders ver kocht mag worden. De hoofdstad timmert volgens de minister al goed aan de weg met andere maatregelen, zoals het sluiten van tientallen coffeeshops. Van alle coffeeshopgemeenten heeft 30 procent nog helemaal geen plannen voor de invoering van het ingezetenencriterium. Of de overige 70 procent de wietpas gaat handhaven, kan de minister nog niet zeggen. Opstelten wil in ieder geval 'een scherp gesprek' voeren met steden als Nijmegen, dat het buitenlandersverbod in coffeeshops niet wil gaan hand haven. De WD-minister noemt de invoering van de wietpas in het zuiden van het land 'een daadwerkelijk succes', ook al is de straathandel toegenomen en melden omwonenden meer over last. Uiteindelijk werd de bekende Ne derlandse econome Heieen Mees (44) maandag in New York opge pakt voor het stalken en seksueel intimideren van Willem Buiter, de hoofdeconoom van de Ameri kaanse Citigroup. Ze moet vrijdag voorkomen bij de rechtbank. Buiter (63, getrouwd, twee kinde ren, ook van Nederlandse af komst) en Mees zouden een rela tie hebben gehad. Mees kon het einde van die relatie niet accepte ren en stuurde haar ex in twee jaar ruim duizend e-mails. In een van die mails schreef ze te hopen dat het vliegtuig van Bui ter zou neerstorten. In een andere mail stuurde ze foto's mee waar op te zien is hoe ze masturbeert. Volgens de krant New York Daily News heeft de econome ook de vrouw en kinderen van Buiter las tiggevallen. Haar advocaat zegt dat de 'twee een lange relatie heb ben gehad' en dat de mailwisse ling 'afkomstig was van twee kan ten'. „Je weet hoe het is met de liefde, als die verzuurt kunnen er rare dingen gebeuren", stelt een anonieme bekende van de econo me tegen het Financieel Dagblad. Mees had jarenlang een column in die krant. Ook was ze als eco noom verbonden aan de universi teiten van New York, Rotterdam en Tilburg en trad ze vaak op in Nederlandse talkshows. Dat deed ze onder meer als oprichter van het platform Women on Top, dat streed voor meer vrouwen op top posities. Buiter is een Britse eco noom van Nederlandse afkomst. Voordat hij bij de bank Citigroup werkte, was hij onder meer advi seur van de Tweede Kamer, In 2012 droeg Mees haar doctoraal scriptie aan de Erasmus universi teit op aan Buiter: 'For Willem, may you live in interesting times'. STRUINEN IN DE SCHOORLSE DUINEN boek online WWW.marT6a.nl of bel 057127 77 44 vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan! I DONDERDAG 4 JULI 2013 over de grens door Niki van der Naald katern Zeeland: Zorgen over straathandel NEW YORK - Ook nadat hij haar had gevraagd te stoppen met mailen, stuurde ze hem nog honderden e-mails. Soms met bedreigingen, soms met seksuele toespelingen, soms met naaktfoto's. Heieen Mees foto ANP 3 of 5 dagen Hotel Jan van Scorel (4*) Kom Schoort ontdekken. Dit leuke karakteristieke plaatsje aan de kust van Noord-Holland is een ware verrassing. Vanuit uw luxe hotel loopt u zo de Schoorise duinen in. Een leuke fietstocht maakt u naar kunstenaarsdorp Bergen dat bekend staat om zijn vele galerieën en kunstwinkels. Echte shopliefhebbers kunnen hun hart ophalen in winkelstad Alkmaar. Inhoud arrangement: Welkomsthapje in de bar 2 of 4 x overnachting in een Charme kamer inclusief ontbijtbuffet 1 of 2 x 3-gangen keuze diner Fiets- en wandelroutes van de Schoorise Duinen Gebruik van draadloos internet, binnenzwembad en sauna Koffie- en theefaciliteiten op de kamer Prijs p.p. o.b.v. 2 personen per kamer. Toeslag bij aankomst op vrijdag en zaterdag: 10,- p.p. Toeslag bij aankomst tussen 14 juli en 7 september 5,- p.p.p.n. Toeristenbelasting a 2,50 p.p.p.n. Reserveringskosten 9,95-per boeking. Parkeren: 3,90 per dag, max. 11,25 voor 3 of meer nachten. Geldig t/m 31 december 2013, m.u.v. feestdagen. Maxima Hotels Jan van Scorel**** ligt direct aan het Schoorise duingebied. Uw gerenoveerde Charme kamer is van alle comfort voorzien. Neem een hele avond de tijd voor het overheerlijke diner. In een sfeervolle ambiance kunt u een keuze maken uit werkelijk de verrukkelijkste gerechten. Sluit u de dag nog af met een heerlijke avondwandeling langs het strand?Terug op uw mooie hotelkamer slaapt u als een roos... Boeken via www.marrea.nl/WEG324

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5