Traditie houdt stand bij Visserijdagen Bruinisse Een ijsje van de aannemer SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Palen weren sinds deze week het autoverkeer uit de binnenstad van Zierikzee. Een lust of een last? 6 C 'Bewegende Golf Renesse wordt gerepareerd ~3ib~ - US „Het scheelt enorm", zegt Theo Metaal, bewoner van de Post- straat. „Dit is fijn voor het winkel gebied." Het verschil zit niet al leen in het ontbreken van auto's, maar ook is het een stuk stiller ge worden met geparkeerde auto's, waardoor winkels niet meer ver scholen gaan achter autoblik. Maar niet voor iedereen is het een lust. Op het Havenpark loopt een chauffeur van een transportbe drijf te sjorren aan een kar volgela den met dozen. Toch neemt hij het nogal laconiek op. „Het is dicht hè vanaf juli. Nou ja, het is zo", en hij sjokt verder. Het is alsof de bezoekers van de binnenstad zich van de ene op de andere dag veel vrijer en veiliger voelen. Onbekommerd flaneren ze door de winkelstraten, overste kend van de ene zaak naar de an dere, maar komen daarbij bedro gen uit. Het ontbreken van auto's blijkt vooral een schijnveiligheid, want in nog geen vijf minuten wandelen van het Havenplein naar de Poststraat gebeuren vier bijna-ongevallén tussen fietsers en voetgangers. Fietsers laveren soms zelfs met hoge snelheid tus sen het winkelende publiek door. De opening is donderdag 18 juli om 14.00 uur met de aankomst van miss Visserij. Voor de kinde ren is er die middag een piraten- voorstelling. 's Avonds is de Bourgondische friet met worst maaltijd. Vrijdag start het pro gramma om 9.30 uur met lopen over het water. Een uurtje later opent de braderie, 's Middags om 13.00 uur treedt het stuntteam Da ring Dantes op met stunts op de motor. Het team geeft nog twee voorstellingen. Ook het Bruinis- ser Visserskoor is om 14.15 uur present, 's Avonds speelt de Her mes Houseband. Zaterdag zijn de opvallendste elementen de zesde Bruse Mosselrace, een sloeproei- wedstrijd (11.30 uur), de paling- rookwedstrijd, de vlootschouw (13.30 uur inschepen), veel mu ziek, mosselen eten, en om 22.45 uur de afsluiting met vuurwerk. Het volledige programma staat op www.visserijdagen-bruinisse.nl Een oudere vrouw kan net op tijd wegstappen. Een ander krijgt de schrik van haar leven als de vou wen uit haar broek worden gere den. Het levert veel boze gezich ten en mopperende toeristen op. Fietsers worden al heel lang een deel van de dag geweerd uit het centrum, maar daar trekken zich woensdag aardig wat mensen niets van aan. Of de fietsers en brommers ook de Poststraat in of het Havenpark op mogen oprijden blijkt niet he lemaal duidelijk uit de borden. „Op het Havenplein en in een ge deelte van de Poststraat mag wel worden gefietst", zegt Peter de Winter, ambtenaar verkeerszaken van de gemeente Schouwen-Dui- veland. „Maar tijdens de venster tijden mag je niet fietsen in het gebied van de Mol, Dam, Melk markt, Appelmarkt, Korte Sint Jan straat en in de Poststraat vanaf de Paternosterstraat." De afsluiting van het centrum voor auto's en motoren geldt van af 12.00 uur 's middags. Dan gaan de palen in de straat automatisch omhoog. Tot 17.30 uur kunnen dan alleen de binnenstadbewo ners met een pasje verder rijden. „En uiteraard alle hulpdiensten en huisartsen. Als enige bedrijf hebben ook geldtransportbedrij ven een pas, omdat zij uit veilig heidsoverwegingen op wisselen de tijden komen", zegt De Win ter. Er zijn dertig pasjes uitge deeld, één per huishouden. Bij misbruik kan de pas worden ge blokkeerd. Na half zes 's avonds (en op koopa vond na 21.00 uur) blijft de paal wel omhoog staan, maar dan gaat hij naar beneden als er een auto aankomt. Tussen 6.00 en 12.00 uur is de paal naar beneden om dat binnen deze periode de bedrij ven in de binnenstad bevoorraad worden. RENESSE - Het waterkunstwerk 'Bewegende Golf aan de Hoge- zoom in Renesse is naar verwach ting over twee weken weer her steld. Het mechanisme dat water door de verticale 'golf van roest vast staal laat stromen, moet vol gens Dick Kooman van de Stich ting Renesse worden aangepast. Vanwege vakanties duurt dit wat langer dan voorzien. Stichting Renesse schonk het kunstwerk 15 juni aan de lokale gemeenschap ter gelegenheid van de zestigste verjaardag van de organisatie. Na de overdracht aan de gemeente heeft het water ongeveer een week gestroomd. Zuidhavenbrug wordt toch niet verlicht De Stichting Renesse ziet er vanaf om de Zuidhavenbrug in Zierikzee te verlichten. De stichting kwam eind 2012 met het plan om, ter ere van het 60-jarig jubileum van de orga nisatie, met honderden led-lichtjes de contouren van de brug in het donker op 'feeë rieke wijze' te benadrukken. Volgens de Stichting gaat het om een 'intern besluit", dat ver der niet wordt toegelicht. Stadhuismuseum gelast concert af Wegens 'niet voorziene om standigheden' gaat het zomera vondconcert vanavond in het Stadhuismuseum van Zierik zee niet door. Gitarist Rafael Fraga en zangeres Rugile Daujo- taite zouden Portugese en Li touwse volksmuziek, Bossano va en Jazz spelen. Mensen die kaartjes hebben gekocht zijn al benaderd. Zij krijgen hun geld terug. Openluchtconcert Nut en Uitspanning Harmonie Nut en Uitspanning geeft komende vrijdag - 6 juli - een openluchtconcert in Zon- nemaire. Het concert staat in het teken van het vakantiege voel. Bij goed weer speelt de harmonie buiten voor het dorpshuis. Bij slecht weer is het binnen. Het concert begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Veel schade na brand in stadskantoor De schade die een korte felle brand gisterochtend aanrichtte in het stadskantoor van Terneu- zen is aanzienlijk. Het kantoor gebouw is gesloten. Het herstel van de schade vergt veel tijd. Voor de ruim honderd ambte naren worden deze week tijde lijk alternatieve werkplekken gezocht. Veertig van hen - werkzaam op de vijfde verdie ping, waar het brandde - kun nen pas in oktober terug. Henc Smit exposeert in La Ligne Rouge Schilder Henc Smit uit Zierik zee exposeert tot en met 4 au gustus in galerie La Ligne Rou ge in Zierikzee. Smit, lid van de Zeeuwse Kunstkring, schil dert vanuit zijn fantasie. Hij ge bruikt in zijn werk sprekende kleuren en vele verschillende technieken. Galerie La Ligne Rouge is open op vrijdag en za terdag van 13.00-17.00 uur en tijdens de kunstroute. Avondmarkt rond de kerk De wegen rond de kerk van Renesse staan zaterdagavond weer vol met marktkramen. Vanaf 17.00 uur wordt een markt gehouden en de kramen blijven staan tot 24.00 uur. Ook de winkeliers van Renesse houden de deuren langer geo pend. De wegen rond de kerk zijn vanaf 12.00 uur afgesloten voor auto's. DIJKWERK DONDERDAG 4 JULI 2013 kan niet meer door Melita Lanting -*< "X - ZIERIKZEE - Het heeft even ge duurd, maar sinds deze week hou den beweegbare palen het autover keer een deel van de dag uit de bin nenstad. Op zich weinig nieuws on der de zon. Een inrijverbod was al geruime tijd geldig, maar dat werd vaak genegeerd en controle was er nauwelijks. De beweegbare palen in Zierikzee werken. Nog een paar karweitjes moeten worden gedaan, zoals het accentueren van de bestrating ter hoogte van de paal. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting BRUINISSE - Miss Visserij, de vloot- schouw, veel muziek, een spectacu laire stuntshow en afsluitend vuur werk. De Visserijdagen Bruinisse bieden weer een gevarieerd pro gramma waar veel vertrouwde ele menten in zitten. ZIERIKZEE ZIERIKZEE ZONNEM AIRE TERNEUZEN ZIERIKZEE RENESSE BRUINISSE - 'Belofte maakt schuld', vindt Wouter Dert van aannemingsbedrijf De Klerk Waterbouw. Daarom deelde hij met z'n collega's woensdagmiddag tussen 12.00 en 15.00 uur ijsjes uit op het nieuwe strandje bij de Stoofpolder in Bruinisse. De spontane actie is een gevolg van de belofte die Dert deed in de PZC van dinsdag. Hij beloofde op ijsjes te trakteren als het strandje, dat na de dijkwerkzaamheden grotendeels was verdwenen, woensdag nog niet klaar was. Ondanks dat het strandje er woensdagmiddag met een dikke laag zand keurig bij lag, besloot De Klerk tóch een ijskar te regelen. En ondanks dat het woensdag niet echt strandweer was, wisten toch enkele Bruënaren de ijskar te vinden. De steenbekleding van de dijk tussen de Vissershaven en de voormali ge Veerhaven bij Zijpe wordt dit jaar in opdracht van projectbureau Zeewerin gen versterkt. Het deel van het dorp tot aan het begin van de Vluchthaven is al zo goed als klaar, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59