Cabriobus rijdt tussen Renesse en Ouddorp Brandweer Goes rukt uit voor een duif met een nestje in de dakgoot Joosse OPRUIMING! 24 SCHOUWEN-DUIVELAND CENTRUM ZIERIKZEE AUTOLUW Mlfo a Zeelust daalt in Misset Top 100 van terrassen Onderzoek dat Alterra momenteel doet in Dreischor wordt gekopieerd door universiteit in Texas. DREISCHOR - 'Square Mile' gaat het project in Texas heten en het is een exacte kopie van wat vijftien wetenschappers onder leiding van Alterra momenteel in Dreischor uitvoeren. „Die hoogleraar werd bijna over spannen van het idee en het zou natuurlijk vreselijk leuk zijn als dit ging gebeuren." Dat vertelde projectleider Joop Schaminee van Alterra gisteren in Dreischor, waar de wetenschappers hun laat ste 'velddag' voor de vakantie had den. Schaminee ontmoette in Let land professor James Van Kley. Hij geeft les aan de Stephen F. Au stin State University in Nacogdo ches en dat is in de buurt van Houston. Van Kley wil het onder zoek: 'Vierkante kilometer, een venster op de Wereld' in samen werking met Alterra herhalen in Texas. Botanicus Schaminee en zijn col lega, bioloog Anton Stortelder, zochten op de kaart van Neder land één vierkante kilometer 'ge woon' land, waar wel een zekere mate van diversiteit te vinden moest zijn. Dat werd het buurt schap Beldert met nog een stukje dorp en de wijngaard erbij. Sinds eind mei wordt deze vierkante ki lometer omgeploegd door weten schappers van divers pluimage. Het onderzoek is nu voor onge veer een kwart klaar. De econo men en geologen hebben het dorp inmiddels verlaten. De orni- toloog en de insectoloog worden nog verwacht, terwijl de bramen en de korstmossen nog wachten op onderzoek. Woensdag was een aquatisch ecoloog bezig in een sloot en bezochten twee historici de kerk en de begraafplaats. Zij wisten al te melden dat tien inwo ners van Dreischor bij de VOC op de koloniën hebben gevaren. De historici gaan kijken of deZe na men (o.a. De Vlieger, Van Blooijs) nog voorkomen in het dorp. Met het onderzoek is ongeveer 150.000 euro gemoeid. Daarvan is nu 21.000 euro binnen. De ge meente Schouwen-Duiveland heeft 15.000 euro toegezegd. RENESSE - Vervoersmaatschappij Arriva laat vanaf zaterdag weer de Goereebus tijden tussen Ouddorp en Renesse. De bus, die door de open achterkant een opvallende verschijning is, verbindt de toeris tische badplaatsen met elkaar en doet onderweg ook campings, va kantieparken en stranden aan. Van 23 juli tot en met 29 augustus rijdt de bus op dinsdag, woensdag en donderdag via Stellendam op alle banken, fauteuils en stoelen door naar de haven van Middel- harnis, waar passagiers kunnen overstappen op de veerdienst van en naar Hellevoetsluis en het ei land Tiengcmeten. De cabriobus is voorzien van een aanhanger, waardoor passagiers gratis hun fiets mee kunnen nemen. Een ritje kost twee euro, de ov-chipkaart is ook geldig in de bus. Voor meer informatie en de dienstregeling zie www.arriva.nl. MiHiSltift C s -t s s Dinsdagavond kreeg de brand weer een melding: een dier in nood. „We hadden gehoord dat het om een roofvogeltje ging", ver telt Cor Bos van de Brandweer Goes. „De melding was via de die renambulance binnengekomen." De duif bleek een nestje te heb ben in de dakgoot. Geschrokken door de brandweerman bovenop de brandweerladder vloog hij weg. De reddingsploeg kon terug naar de kazerne. „Soms vragen we onszelf wel eens af of we daar nou voor moe ten uitrukken", zegt Bos. „We zijn terughoudend met hulpverle ning voor dieren. Het kost de ge meenschap veel geld. Voor poe zen die in bomen zitten komen we eigenlijk niet meer. Meestal ad viseren we de mensen die bellen om de kat eerst 24 uur te laten zit ten. Wat erin kan, komt er meest al ook wel uit, zeker als ze honger krijgen. Alleen jonge katten kun nen nog wel eens angstig zijn." Het probleem is dat degene die de telefoon opneemt in de meldka mer niet goed kan beoordelen of het ernstig is. „Soms gaat de offi cier van dienst wel eerst kijken, maar dat kan niet altijd. Het is las tig, we zijn er natuurlijk voor mens en dier, maar soms vragen we onszelf af: moeten we daar nou naartoe?" Bos is in de tijd dat hij nog op Walcheren werkte wel eens uitge rukt voor een kaketoe in een boom in Vrouwenpolder. „Het lukte ons niet om hem eruit te krijgen, het beest zat te hoog, dat was te gevaarlijk. Uiteindelijk is hij tak voor tak terug naar bene den geklauterd." WESTENSCHOUWEN - Brasserie Zee- lust in Westenschouwen is in de Terras Top 100 van vakblad Mis set gezakt van de 29ste naar de 46ste plaats. Restaurant Berrisz in Stellendam is op 5 de hoogste bin nenkomer. 't Gorsje in Ouddorp werd zesde. Er staan slechts vier Zeeuwse horecabedrijven in de Top 100. Behalve Zeelust zijn dat Waterfront Vlissingen (plaats 20), Badpaviljoen Domburg (40) en ca fé Soif in Vlissingen (98). Restaurant De Boterlap in Harder wijk heeft volgens de jury van Misset het beste terras. Na opgave door de bedrijven worden zij door 'mystery guests' beoordeeld. Blik VS op Dreischor Negeren verbod door Ton van den Nouweland 40% door Nadia Berkelder INTERIEURS Langstraat 2, Arnemuiden T 0118-60 12 73 www.joosseinterieurs.nl GOES - Net voordat de brandweer man op de ladder hem kon redden, fladderde de duif in de dakgoot van een woning aan de Klaproos straat in Goes weg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58