Onderstroom maakt van Vlissingen groot podium UIT 9 De binnenstad van Vlis singen is vanaf van avond weer het po dium voor Festival On derstroom. Vier dagen lang zijn er voorstellingen op bijzondere locaties, straattheater en live muziek. Het hart van het festival is, net als vorig jaar, de ParkParade: de verzameling tentjes en theater tjes op het Bellamypark, waar doorlopend voorstellingen en optredens zijn. Onderstroom wordt vandaag tussen 17.00 en 19.00 uur ingeluid met de Festi val Starter, waarbij alle voorstel lingen voor één prijs kunnen worden bezocht. Om 20.30 uur .is in de Zware Plaatwerkerij voor het eerst BOT aan wal te zien (zie hiernaast) en om 22.30 uur begint het spektakel Fire birds van Theater Titanick, een parade van vreemdsoortige we zens en machines die door het centrum trekt. De andere dagen van het festi val hebben een eigen thema. Morgen is het muziekdag met bandjes op vele plekken in de binnenstad. Zaterdag is, tradi tiegetrouw, de internationale Straattheaterdag en zondag staat vooral in het teken van kinderen, met Onderstroom Ju nior. Nieuw dit jaar is het muziekpo- dium op de Oude Markt, waar onder anderen De Kift en Balco ny Players optreden. Veel informatie over het pro gramma is te vinden op de web site van het festival. Wie echter precies wil weten wie wanneer en waar optreedt, dient ter plek ke het uitgebreide programma boekje te kopen a één euro. www.pzc.nl/uit voor ook samen met een beel dend kunstenaar: Stan Wannet. Wat de bezoekers vanaf vanavond in de Zware Plaatwerkerij precies kunnen verwachten, laten de ma kers in het midden. „Ik denk dat we een mooie beeldende lijn heb ben gevonden, maar over het con cept willen we niet te veel ver klappen", aldus Tomas Postema. Doan Hendriks: „Een tipje van de sluier? We moesten bij het maken niet te veel hoogtevrees hebben." - dat komt er vaak doorheen bij ons", zegt Tomas Postema. „Onze eerste 'De smaak van'-voorstel- ling was in 2009 op Oerol, toen we vlak achter de dijk speelden. We waren sindsdien op zoek naar weer een plek aan het water." Met een stapel bestaande liedjes en enkele nieuwe nummers is het gezelschap naar Vlissingen geko men. Postema: „Dit is ook onze eerste productie waarbij we onge veer alles wat we in de stal heb ben staan aan instrumenten, ma chines en gereedschappen heb ben meegenomen, om ter plekke te kunnen inspelen op de moge lijkheden." BOT aan wal neigt meer naar een concert dan naar theater. Toch speelt de locatie onmiskenbaar een rol. „Je moet je zo'n ruimte helemaal eigen maken en zoeken naar de mogelijkheden. Waar kun nen we dingen ophangen? Wat kan bewegen? Welke geluiden zit ten erin? Kunnen we ergens in klimmen?", zegt Van Gorkum. „De plaatwerkerij is een enorme loods. Wij maken muziek met gro te machines, maar alles wat je hier neerzet valt bijna weg. We moesten echt zoeken naar hoe we hier grote beelden konden neer zetten." Voor het eerst werkt BOT daar- ►ONDERDAG 4 JULI 2013 Theater Titanick verzorgt vanavond de spectaculaire parade Firebirds. Zie ook festivalonderstroom.nl Jubileumshow van Lee Hayes (The Perfect Pitch) The Perfect Pitch, de straattheaterre- vue van Lee Hayes, is al tien jaar een succesnummer in Vlissingen. Vanwe ge dat jubileum is er dit jaar drie da gen een speciale variété-theater- show, met onder andere clown Abi gail Collins, jongleur Dino Lampe en zangeres Alma Nieto (foto). Vrijdag t/m zondag, Spiegeltent, Bel lamypark, Vlissingen, 14.00, 16.00, 19.00 en 22.00 uur (zondag alleen 14.00 en 16.00 uur). Vuile Was is familiekroniek in de vorm van een theatrale lezing Theaterloods-B presenteert tijdens Onderstroom Vuile Was, een familie kroniek in de vorm van een theatrale lezing, uitgevoerd door Zeeuwse ac teurs (Oscar Postema, Annemarike Ruitenbeek, Marcel van As, Elleke Cre- mers, Sabine Karelse, Lejon van Es, Anton Feijtel, Wilma Selen, Ron Lub- bersen). Regie: Bram Kwekkeboom. Vrijdag t/m zondag, Gemeentearchief (Hellebardierstraat), 17.00 en 22.00 uur (zondag alleen 17.00 uur). Internationale Straattheaterdag onmisbaar op Onderstroom Onmisbaar onderdeel van Onder stroom is de Straattheaterdag. Dit jaar met: Djuggledy (Dui), De Movers (Ned), Stefano Di Renzo (Ita), Vacan- ce '13 (Bel), Theater Gajes (Ned), Ce- ci 3.0 (Spa), Teatro Pachuco (Spa), Red the Cat (Bel), Kalabazi (Fra), The Spurting Man (GBr), Fullstop Acroba tics (Bel) en Craie de trottoir (Bel). Zaterdag, binnenstad, Vlissingen, van af 13.00 uur. Programma ter plekke verkrijgbaar. plek weer tot leven Zondag staat in het teken van Onderstroom Junior De afsluitende dag van het festival staat in het teken van de jongste festi valbezoekers. Naast de reguliere voor stellingen zijn er kindervoorstellingen te zien: Droom ik?, Oceaanlied, Als een Vis en Slaap Beertje Slaap (foto). Ook zijn er workshops: stop-motion ani matie, live animatie, acrobatiek; dans, mime, plastic en schaduwspel Zondag, binnenstad, Vlissingen, vanaf 14.00 uur. Programma ter plekke ver krijgbaar. BOT aan wal, t/m zondag in de Zware Plaatwerkerij in Vlissingen. Aanvang: 15.30 uur (vrijdag t/m zondag) en 20.30 uur (donderdag t/m zaterdag). Zeeuwse popcovershow Bandstafette sluit festival af Bandstafette, de jaarlijkse popcover show van tientallen Zeeuwse muzi kanten, was voorheen onderdeel van de Eddy Christiani Award en later van het Zeeland Nazomerfestival. Nu is het de afsluiting van Onderstroom. Overdag wordt er in steeds wisselen de samenstellingen gerepeteerd, 's Avonds is de grote uitvoering voor het publiek. Zondag, Oude Markt, Vlissingen, 19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49