De Jongens terug in Vlissingen met zowel slapstick als stunts Podiumagenda 8 UIT De Jongens zijn terug in Vlissingen. De theatergroep uit Groningen (be staande uit Jan-Joost Alberts, Mats Boswijk, Taco van Dijk en Maarten Smit) combineert wederom slapstick met poëtische beelden en special effects met tra giek. Twee jaar geleden maakte het gezelsschap in druk bij Onderstroom met de voorstelling Aktieman, waarbij het publiek op een mobie le tribune over het Scheldeterrein werd gere den en zich in een actiefilm waande, inclu sief verkeersongelukken, explosies, raketwer pers en zelfs gevechtshelikopters. De voorstel ling groeide uit tot de grote hit van het festi val. Ditmaal presenteren De Jongens hun nieuwe productie Trap op het Bellamypark, 'een fysie ke voorstelling over het verlangen naar bo ven', over het reiken naar het onbereikbare, met virtuoos gebrachte slapstick, filmische beelden en stunts op een grote trap. Die trap is voor De Jongens meer dan een ge bruiksvoorwerp, maar staat ook symbool voor dat verlangen naar boven. Een trap is geen plek op zich, maar een middel tot een doel. De doelen die wij als mens stellen zijn verschillend, maar het geploeter om ze te be reiken is wat iedereen verbindt." Millstock Middelburg machines weer tot leven willen wekken." De geplande voorstelling in het Dokje van Perry was bedoeld als onderdeel van de serie 'Het geluid van...', die BOT heeft op gezet in samenwerking met Pro ductiehuis Oost-Nederland. Daar bij wordt een maand op locatie ge werkt. Dat was in de Zware Plaat werkerij niet meer mogelijk, zodat voor een wat ander concept is geko zen. Die zal nu tevens als basis die nen voor een min of meer vaste voorstelling waarmee het gezel schap in 2014 voor het eerst gaat reizen, langs plekken waar het niet haalbaar is langdurig op locatie te werken. „De productie in Vlissin gen is daar een voorschot op ge worden." Water, de thematiek van BOT aan wal, past goed bij Vlissingen en bij Onderstroom.... „Water, zee, zout Met haar bijzondere instrumenten en machine rieën is muziektheatergroep BOT neergestre ken in de Zware Plaatwerkerij in Vlissingen. Vanavond luidt zij er Festival Onderstroom in. Het was de ge droomde ope ningsvoorstel ling van Onder stroom dit jaar: een muziekthea terproductie in het Dokje van Perry. Pas enkele weken geleden werd duidelijk dat die niet kon doorgaan, om dat het Dokje niet op tijd be schikbaar was. Muziektheatergroep BOT is ech ter allerminst voor één gat te vangen en heeft in recordtijd een andere voorstelling in el kaar gezet: BOT aan wal, voor in de Zware Plaatwerkerij. Daar werkt het gezelschap inmiddels anderhalve week op locatie. „We hebben wel even een switch moeten maken", zegt re gisseur Vincent de Rooij. BOT maakt - zoals het kwartet het zelf omschrijft - 'uit het lood geslagen Nederlandstalige liedjes', die op een beeldende manier worden gebracht. „Een van onze uitgangspunten is dat het maken van muziek zicht baar is en theatraal wordt", zegt Job van Gorkum, die samen met Tomas Postema, Geert Jon kers en Doan Hendriks BOT vormt. „Als publiek moet je, als een soort zoekplaatje, de oor sprong kunnen vinden van elk geluid dat je hoort. We gebrui ken instrumenten, maar ook zelfgemaakte machines, die be staan uit oude spullen die men sen weggooien. Dat past ook wel bij het feit dat we altijcl op locatie werken, op oude, verla ten plekken die we met onze DONDERDAG 4 Trap' door De Jongens, vanavond (21.00 uur), vrij dag (17.00 en 21.00 uur), zaterdag (17.00 en 21.00 uur) en zondag (17.00 uur) op het Bel lamypark, Vlissingen. Scène uit Trap van De Jongens, foto Saris den Engelsman BOT wekt verlaten DONDERDAG 4 JULI Middelburg Pauzeconcert organist Bram Beekman, Oostkerk, 12.30-13.00 uur Renesse Concert Klarinet Ensemble Zierikzee (KLEZZ) o.l.v. Hans Hest, Jacobuskerk, 20.00 uur VRIJDAG S JULI ZONDAG 7 JULI Dishoek GLAM! Gay Lesbian And More! Beach- party, Bij strandpaviljoen Kaapduin, 20.00 uur Veere Jazz op de Kade: Recycled Jazztunes, Terras Restaurant de Struyskelder, 15.30 uur Vlissingen Onderstroom Festival, Diverse locaties binnenstad, hele dag. Orgelconcert Marcel Magnus, Sint Jacobskerk, 12.00 uur. Filmvoorstelling Willeke Alberti, met de mooiste momenten uit haar jubileum voorstelling. Ter Reede, 19.30 uur. ZATERDAG 6 JULI Goes Latin Festival Goes: verschillende dj's draaien swingende Latin House, afgewis seld door de latin band Mogambo. Hoofd acts zijn Mr. Latin Village, D-Rashid en Funky Ro, Grote Markt, 17.00 uur Lewedorp 'Strip Party', met The Originals, Frank Los en Arkham Asylum DJ-team, Maalweg 2b, 21.00 uur Tholen Zomerconcert met Margriet van Win gerden (viool) en Jan Luik (vleugel), Oude Stadhuis, 15.30 uur Vlissingen Onderstroom Festival, Diverse locaties binnenstad, hele dag Amstel Big Band - een 18 man sterk jazzorkest - speelt jazz, latin, funk en ska. Arsenaaltheater, 20.30 uur Pop-/rockband No Idea, Café De Concurrent, 22.30 uur Goes Latin Festival, met Axioma, Masalsa, brassband, professionele sambadanseres sen en zangeres Sharon van Doorsen, Grote Markt, 15.00 uur Middelburg Optreden Broazinha: James van de Wa ter Debora Meier De Drvkkery, 15.30 uur Singer-songwriter Yori Swart, Kloveniersdoelen, 16.00 uur Veere Muziekpodium Zeeland: Lisa Jacobs (viool) en Ksenia Kouzmenko (piano), werk Debussy, Franck, Isaye en Mozart, Grote Kerk, 15.30 uur Vlissingen Onderstroom Festival, Diverse locaties binnenstad, hele dag Ina Geerts en band, Panta Rhei, 17.30 uur DINSDAG 9 JULI Middelburg Organist Paul Kieviet opent zomerse- rie Cie Orgelconcerten Middelburg, met werken van Krebs, Clérambault, Böhm, Stanley en Bach, Oostkerk, 20.00 uur WOENSDAG 10 JUU Oostkapelle Zomeravondconcert Rien Balkenende (piano) en Martijn Kooiman (cello), Dorpskerk Oostkapelle, 20.00 uur Sluis Concert op carillon door Frank Deleu, Het Belfort, 20.00 uur Vlissingen Karaokenummers Hans van der Hooft, Ter Reede, 14.30 uur. Vlissingen Onderstroom Festival, Diverse locaties binnenstad, hele dag Zang en voordrachten in Vlaams dia lect door Rita Vereecke, Atrium Ter Reede, 14.30 uur Belgische band Oerbos speelt pop, rock en blues, Café De Concurrent, 22.00 uur Zierikzee Concert Rafaël en Rugile; van Portuge se en Litouwse volksmuziek tot bossa no va en jazz, Stadhuismuseum, 20.00 uur Millstock, singer-songwritersfestival met Marsha, Jelmer de Waard, Joris Dee, Taste of Cinnamon, Mieke van Veen, Rood, Annika Bos, Ryan Koriya, Port of Call, Leendert, Rufus Kain, Geert van Oor schot, Accidental Bird en Smout, Molenwaterpark, 14.00-22.00 uur Terneuzen Optreden Friends of Folk(14.30 uur) en Ellen Shae (16.00 uur), Vliegende Hollanderplein BOT in de Zware Plaatwerke rij, met (vlnr) Job van Gor- kum, Tomas Postema, Stan Wannet, Doan Hendriks en Geert Jonkers, foto Lex de Meester door Rolf Bosboom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48