camping tegenwoordig niet meer' Ontdek MADEIRA met KRAS.NL ZOMERKRANT 5 HmöewemMik VOORUITBLIK KRAS.NL Sr T TOP-accommodaties bij KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 HfiSiHS niet meer overleven." De Vogel trekt daarom alles uit de kast om de kinderen zoet te houden. Van ponyritjes tot speurtochten en van kanowedstrij den tot playbackshows. De kinderen kunnen hun dagen zo vol plannen met activiteiten dat ze al weer toe zijn aan vakantie als ze er net vandaan komen. En niet alleen de allerkleinsten willen geëntertaind worden: ook de tieners zijn wel in voor een leuke activiteit met leeftijdsgenoten. Camping Zonneweelde in Nieuwvliet, die zich presenteert als kindercamping, heeft in het hoog seizoen een aparte animator voor pubers. „Die gaat dan bijvoorbeeld met ze lasergamen, of de na tuur in", aldus Krysta van Damme. „Er is erg veel animo voor, zeker bij gezinnen met kinderen van verschillende leeftijden. Met twee jonge kinderen en een tiener valt de laatste anders vaak buiten de boot bij activiteiten." Officiële richtlijnen om je camping een kindercamping te mogen noemen zijn er niet, maar daar zijn de camping? ook eigen lijk helemaal niet mee bezig. Ze zorgen er uit ei gen beweging voor dat er voldoende voorzienin gen zijn, zoals kindersloten in chalets, fietsen met kinderzitjes en een hoop speelplaatsen. Die laat- sten bij voorkeur in de buurt van een terras, zodat ouders ook vanachter hun glas wijn een oogje in het zeil kunnen houden. Kortom: alles voor de kinderen. Ze moeten wel. Want, zo redeneren alle campingeigenaren, 'pas als de kinderen zich ver maken, vermaken de ouders zich ook'. FUNCHAL FUNCHAL DONDERDAG 4 JULI 2013 Apt. Quinta Mae Dos Homens Inclusief ontbijt Inclusief ontbijt Apt. Quinta Mae Dos Homens Inclusief ontbijt Zie www.kras.nl/23612 Stijlvol appartementencomplex met uit zicht op het centrum van Funchal. Zie www.kras.nl/31106 Verblijf in één van de super-de-luxe Pestana hotels met uitzicht op zee. Zie www.kras.nl/31118 o fSD mjzen zun p.p., exclusie! 'eservenngskosten en Caiamiteitenfonds. voor de meest actuele prijzen, ziewww.kras.nl SB. Wijnhoeve De Kleine Schorre in Dreischor geeft rondleidingen en wijnproeverijen. is nu, met uitzondering van de kerken, in gebruik als zetel van de Staten van Zeeland. U ziet onder meer de Staten zaal en wandelt door de eeuwenoude Kloostergangen naar de idyllische krui dentuin. Ook betreedt u de crypte in de kelder en bekijkt u de drie aaneen gesloten kerken die onderdeel vormen van het gehele complex. Elke dinsdag en donderdag van 11.15 tot 12.45 uur. De rondleiding start in de hal van het Zeeuws Museum. Kunst-, antiek- en ambachtenmarkt. Ie dere donderdag (t/m 29 augustus), van 09.00 tot 16.00 uur, op de Vismarkt. Kijken in kerken en synagoge. Op don derdagen in juli en augustus is het mo gelijk kennis te maken met het reli gieus erfgoed in Middelburg. Onder lei ding van een gids worden gedurende 1,5 uur de volgende kerken bezocht: Abdijkerken, Rooms Katholieke kerk, Doopsgezinde kerk, Gasthuiskerk en Sy nagoge. Bijdrage volwassenen 4,- kinderen t/m 12 jaar gratis. Aanvang 13.30 uur. Start balie in de Wandelkerk onder de Lange Jan (ingang links van Lange Jan). Onder den Toren, van 13.30 tot 15.00 uur. Oostkapelle Activiteit voor'uilskui- J kens'. Uilen en roofvo gels eten hun prooi met huid en haar op. De moeilijk te verte ren botjes en haren van bv muizen braken ze uit als braakbal. In de ontvangstruimte van het museum kunnen bezoekertjes tussen 13.30 en 15.30 uur met een pincet, vergrootgla zen en skeletkaart braakballen uitplui zen. Voor kleine onderzoekers vanaf 6 jaar. Deelname: entree museum. Aan melden is niet nodig. Duinvlietweg 6. In de maanden juli en augustus kan de toren van de Dorpskerk in Oostkapelle beklommen worden. Onderweg kan een bezoekje gebracht worden aan de Oudheidskamer. Openingstijden: elke dinsdagavond en donderdagavond van 19-20 uur. Kosten: €1.50 voor volwas senen, €1 voor kinderen tot en met 12 jaar. Renesse Donderdagavondconcert. Klarinet ensemble Zierikzee heeft een uitge breid repertoire van allerlei soorten muziek. Elke donderdagavond in de zo mermaanden worden er in de Jacobus- kerk concerten gegeven, van 20.00 tot 21.00 uur. De kerk is open vanaf 19.00 uur. De toegang is vrij. Retranchement Excursie door Het Zwin, o.l.v. een gids. Aanmelden is niet nodig. Startpunt is strandpaviljoen De Zeemeeuw. Kleding advies: laarzen of in de zomer gym schoenen die nat/vies mogen worden. Deelname volwassenen 3,00 p.p., kin deren tot 16 jaar 1,50 p.p. G. van Hoekestraat 2, van 10.00 tot 12.00 uur. Sluis Rondleidingen op Struisvogelboerderij Monnikenwerve. Hogeweg 1, Sluis. In juli en augustus da gelijks geopend van 10.30 tot 17.00 uur. Rondleidingen om 11.00, 12.30, 14.00 en 15.30 uur, Prijs p.p. 4,50, kinderen tot en met 11 jaar betalen 2,50 p.p. Terneuzen Rondleiding Sluizencomplex. Ontdek de werking van een sluisbrug en be wonder de grote zeeschepen die rake lings langsvaren. Het informatiecen trum is geopend van 13.00u tot 17.00uur. Aanvang rondleiding 13.30 uur. Meer info: www.portaalvanvlaande- ren.nl. Zeevaartweg 11 Vlissingen Stadswandeling o.l.v. een gids. Vlissin gen is een stad van beroemde zeehel den, zoals Michiel de Ruyter. Een des kundige gids leidt je door bijzondere steegjes, interessante pleintjes en ver telt de leukste verhalen achter de ge bouwen. Iedere dinsdag en donderdag. Aanvang: 11.00 uur en 14.00 uur. Duur: 1,5 uur. Deelname kost 5,50 p.p. (kinderen t/m 12 jr. 4,-). Kaar ten verkrijgbaar bij de VW, Spuistraat 46. Festival Onderstroom Vlissingen 2013. Van 4 tot en met 7 juli is de binnen stad van Vlissingen weer het feestelijke podium voor Festival Onderstroom. Voor meer informatie over het festival en het programma, zie verderop in de ze bijlage en www.festivalonder- stroom.nl Zierikzee Beklimming Sint Lie- vensmonstertoren (Dik ke Toren) De toren beheerst het stadssilhouet van Zierik zee. In 1454 werd be gonnen met de bouw van de toren, die vrijstaand gebouwd werd naast de bijbehorende gotische kerk, die helaas in 1832 is afgebrand. De toren had ongeveer 130 meter hoog moeten worden, maar de bouw werd gestaakt nadat de stad tegenslag op tegenslag had doorgemaakt. Kosten beklimming: 2,00 per persoon. Infor matie: 0900- 2020233. Kerkplein, van 10:00 tot 17:00 Zomeravondconcerten Stadhuismu seum. 'Rafael en Rugile', Van Portugese en Litouwse volksmuziek tot bossa no va en jazz. Kaarten (10 euro) zijn verkrijgbaar bij het Stadhuismuseum. Meelstraat 6-8, vanaf 20.00 uur. Natuurrondvaartocht, met gids, boot 'Frisia'. Van 13.00 - 15.00 uur. Prijs 12.50 vw, 9.00 kind 4 t/m 11 jaar. Kaartverkoop tegenover de boot, VW Schouwen-Duiveland, Nieuvte Haven 7. VRIJDAG 5 JULI Colijnsplaat Exclusieve rondleiding op proefbe drijf Zeeuwse Tong, 14.00 tot 15.30 uur. Benieuwd naar de bijzondere wereld van Aquacultuur? Is het echt mogelijk om 'vis op land' te kwe ken? Zeeuwse Tong is de benaming van een grootschalige proef om bin nendijks vis te kweken in een geslo ten kringloop. Daarnaast worden proeven en onderzoeken gedaan naar de teelt van algen, zilte groen ten en schelpdieren. De rondleiding begint op het Proefbedrijf in Colijns plaat, Oostzeedijk 11 (naast de Zee- landbrug). Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle VW's. Oostkapelle Kijkje achter de schermen van het zee-aquarium bij Terra Maris. In het zeeaquarium en twee zuiltjes leven vissen en andere zeedieren, die in de Oosterschelde en aan de Noord zeekust voorkomen. De dieren wor den op het aangegeven tijdstip ge voerd en er kan een kijkje achter de schermen van het aquarium worden genomen. Deelname: entreeprijs mu seum. Bij de balie melden voor deel name. Terra Maris, Duinvlietweg 6, van 11.00 tot 11.30 uur. waarom zou je meer betalen profiteer van kortingen tot ruim 100 per persoon bij diverse vertrekdata t/m september! geniet van het heerlijke klimaat en de prachtige natuur en cultuur bezoek één van de vele botanische tuinen of de vulkanische zwembaden aan de noordkust Indrukwekkende ligging met uitzicht op de oceaan, de baai en het strand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45