Verjaardagscadeau voor Tim Pleijte in Zoutelande Broers De Meyer op podium in zeezwemrace RUSSTAATSLECHTSDRIECAMESAF Herhaling in Deltaweek 32 SPORT CHALLENGER ZEELAND Tennissters Kerkhove, Van der Meet en Van de Velde naar tweede ronde in Middelburg. Vergeer steelt de harten in Middelburg Marianne de Kok (Dynamica) was wederom de sterkste bij de vrou wen. Zij kan niet aan alle wedstrij den deelnemen en doet dus niet mee voor het circuit. De kanshebbers zetten er op de tien kilometer meteen goed het tempo in. Huub van Noorden (AV'56) stak het lont in het kruit vat en trok Martijn de Kok, Erwin Harmes en achtvoudig Neder lands kampioen Armand van der Smissen op snelheid. Pleijte wachtte af. Na de tweede van drie rondes nam hij de lei ding. Tegen de laatste doorkomst op de Boulevard was hij voorgoed weg. Na 32.22 minuten ging de ze ge naar de atleet uit Zoutelande. „Ik heb alleen voor de winst gelo pen", verontschuldigde Pleijte zich voor zijn wat mindere tijd. De komende tijd gaat hij zich wat meer toeleggen op de trial. In au gustus staat er een wedstrijd in de Ardennen op het programma. Ook wil hij meedoen aan de trail in Haamstede op 22 september. Harmes knokte zoals gebruikelijk, Bij de vrouwen was Désirée Em- men uit Dongen de sterkste. Zij haalde het van Carina Spronk (Til burg) en Anna de Wit (Lepel straat). De Zeeuwse deelneem sters speelden geen rol van beteke nis. In totaal waren er 44 deelne mers. De komende weken staan er diver se Walcherse zeezwemtochten op het programma. Woensdag 24 juli is de wedstrijd Oostkapelle-Dom- Arjan Overbeeke uit Veere kwam met de Delihrius opnieuw als eer ste aan in de ORC2-klasse. Hij ge bruikte de zuidenwind op zo'n manier dat niemand hem kon vol gen. Bram Soethoudt moest in Overbeeke, net als dinsdag, zijn meerdere erkennen. Ook Marten Jan Ringers toont zich een veel- maar moest het wederom doen met de tweede plaats, voor Mar tijn de Kok. Huub van Noorden was goed voor de vierde plaats. „Een mooie tempotraining", vond Van Noorden Hij doet op 27 juni mee aan de EK trail in Italië. Ar mand van der Smissen was nog wel de snelste bij de mannen H45. Ook bleef hij de winnaar bij de H35, Alwin Vermeulen, voor. Frans Bos, die zo ongeveer alle Hós-records in zijn bezit heeft, was niet geheel tevreden: „Een weekje vakantie heeft me geen goed gedaan", liet hij weten. Marianne de Kok komt vanwege haar vakantie maar in drie wed strijden uit en komt dus niet in aanmerking voor een klassering in het PZC-stratenloopcircuit. De strijd om de eindzege ligt zodoen de nog open, met Monique Ver- schuure, Nadine de Wilde en Roe- ly Prenger als grote kanshebsters. Verschuure was in Zoutelande de snelste bij de senioren, waarbij ze De Wilde en Prenger achter zich hield. A-junior Tim van den Broeke ein digde als zesde achter Wouter van Caspel en werd door de voorzitter van Dynamica in de bloemen ge zet vanwege zijn Nederlands kam pioenschap op de 3000 meter steeple, waarop hij vorig jaar als B-junior ook al de sterkste was. Rens de Ridder was de snelste bij de jongens en Brigitte de Graaf bij de meisjes. burg. Een week later wordt er ge zwommen van Westkapelle naar Zoutelande, terwijl woendag 7 au gustus Dishoek-Zoutelande op de rol staat. De aanvang is telkens om 19.00 uur en de afstand is vier kilometer. Zaterdag 17 augustus staat Zoute- lande-Vlissingen vanaf 18.30 uur op het programma. Die wedstrijd gaat over een afstand van zeven ki lometer en geldt als voorberei ding op 'Op weg naar Zeeuws- Vlaanderen', de tocht van Vlissin- gen naar Breskens die op 20 juli 2014 is voorzien. Het zeezwemcircuit wordt woens dag 21 augustus om 19.00 uur afge sloten met de Vlissingse Zee- zwemrace over 1852 (zeemijl), 1000 en 500 meter. vraat. In de ORCi-klasse was hij alweer de beste. Hij won voor de derde dag op rij en gaat onbe dreigd aan de leiding. Voor Belg Wim Vandesande gaat dezelfde vlieger op. Na zijn overwinning op woensdag regeert hij in de IRCi-klasse. Brabander Cees Keetels was dins dag de beste in de ORC3-klasse. Ben Hoefsloot uit Ede was dat bij de ORC4-schepen. De Bossche Katja Loermans was de sterkste in de ongemeten discipline. Vanmiddag komt de vloot aan in de haven van Colijnsplaat. MIDDELBURG - Nog nooit won Les ley Kerkhove in het hoofdschema van een ITF-toernooi met 6-0 6-0. Woensdagavond was de 21-jarige Zierikzeese, die al vijfjaar langs fu tures en challengers reist, in Mid delburg dicht bij een double bagel. Ze leidde met 6-0 en 5-0 toen ze Kelly Versteeg haar enige game moest gunnen. „Dat was wel jam mer", reageerde ze. „Maar Kelly kreeg juist bij die ene game nieu we ballen en daarmee kon ze net iets harder serveren en de rally's kort houden." De partij van Kerkhove was bin nen een uur gespeeld. Kerkhove, die de laatste weken wat onzeker is over haar opslag, speelde de wildcardhoudster uit Putte hele maal weg. Versteeg pakte nog wel de eerste twee punten op de servi- MIDDELBURG - Bij de Challenger Zeeland ging men woensdaga vond met de pet rond voor de Es ther Vergeer Foundation. De naamgeefster van de organisatie die gehandicapte jongeren en thousiast wil maken voor sport verliet vervolgens met een grote glimlach Middelburg. Ze had de harten van velen gestolen en er was veel geld opgehaald. Vergeer, die begin dit jaar haar topsportcarrière beëindigde, gaf eerder op de dag een clinic aan va lide kinderen. Door hen ook in een rolstoel te laten plaatsnemen, maakte ze duidelijk hoe moeilijk het is om te rijden en te tennis sen tegelijk. Vervolgens speelde ze ook nog een demonstratiepar tij met Yolanda van Raay, die eveneens rolsteoltennisster is, Ber- nice van de Velde en Angelique van der Meet. ce van de Zeeuwse, maar daarna produceerde ze de ene na de ande re fout. „Toen het eenmaal 3-0 stond, begon ik vertrouwen te krij gen en echt te domineren", zei Kerkhove. „Daarna kon het niet meer mis." De Schouwse maakte in totaal nog wel zes dubbele fouten. Maar ze poetste die tegenslagjes weg met prachtige winners. En de re turngames haalde ze nog makkelij ker binnen dan haar servicëgames. „Dat is bij mij bijna altijd zo. Als ik de service ontvang, speel ik veel ontspannener." Ook Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke was op de ge heel droge dag snel klaar. Zij leek met Alison van Uytvanck, de num mer vijf van de plaatsingslijst, een lastige loting te hebben, maar werd niet op de proef gesteld. Bij 4-0 en 30-15 moest de Belgische namelijk opgeven met een enkel blessure. Die had ze opgelopen bij het laatste punt in de derde game. Wat Van der Meet, die net als Kerkhove vorig jaar in de eerste ronde al uitgeschakeld werd, op het centercourt liet zien, was zeer bemoedigend. In de eerste tien mi nuten van de partij - toen haar te genstandster nog fit was - speelde ze. powertennis van hoog niveau. Ze brak Van Uytvanck meteen op love en bleef daarna doorgaan. „Ik had graag de partij helemaal uitge speeld", vertelde Van der Meet. „Ik was zelf verbaasd over hoe het ging; alles lukte. Ik had wel eens willen zien of ik dat twee of drie sets had kunnen volhouden. Ik had mijzelf wat dat betreft wel eens willen testen." De Bevelandse had er bewust voor gekozen om de nummer 203 van de wereld er meteen flink van langs te geven. „Ik wist", zo zei ze, „dat zij graag sliceballen en drop shots speelt, maar ik wilde haar niet in haar spel laten komen. Ik sloeg de ballen diep en hard, zodat ze bijna niets kon doen." Aan het einde van de derde game ging Van Uytvanck vol door haar enkel. Ze vroeg meteen een medi sche time-out aan en liet zich be handelen door de fysiotherapeut. Daarna keek ze het nog even aan, maar ze kon nauwelijks meer be wegen en dus gaf ze op. Waar Kerkhove en Van der Meet zich nauwelijks hoefden in te spannen, moest Bernice van de Velde tot het uiterste gaan in haar duel met de Australische Katrina Wlodarczak. De speelster uit Ka- pelle had bijna drie uur nodig om de zege binnen te harken. De set standen waren 7-6, 3-6 en 6-3. Van de Velde, die met een wild card het toernooi was binnengeko- Twee vluggertjes en één lange zit door Sjaak Sinke ZOUTELANDE - Evenals vorig week in Yerseke was Tim Pleijte woens dag de sterkste van de 230 deelne mers tijdens de tweede PZC-stra- tenloop in Zoutelande. Het was te vens een mooi cadeau voor zijn 28e verjaardag, waarbij hij de bloemen schonk aan zijn vriendin Samantha. WEMELDINCE - De eerste Zeeuwse zeezwemtocht van het seizoen is dinsdag bij de mannen gewonnen door Koen Florijn. De Dordtenaar hield woensdag op de 3,8 kilome ter lange wedstrijd Kattend ij ke-We- meldinge de broers Diego en Ange- lo de Meyer (Overslag) achter zich. WEMELDINCE - De zesde dag van de Deltaweek leek een kopie van de dag ervoor. In finishplaats Yerse ke bestegen dinsdag veelal dezelf de zeilers het podium ais maandag in Wemeldinge. door Roeland van Vliet Arantxa Rus had in haar partij wei nig moeite met de Kirgizische Kse- nia Palkina. Haar debuutoptreden in Middelburg eindigde in 6-1 6-2. De Zuid-Hollandse tennisster treft vanavond om 20.00 uur de Zweed se Sandra Roma. Als ze ook dit duel wint, zou ze vrijdag wel eens tegen Angelique van der Meet kunnen spelen. Bij de mannen werd woensdag ook de laatste partij uit de eerste ronde afgewerkt. Thomas Schoo- rel versloeg de Amerikaan Ray mond Sarmiento met 6-1 6-4. Wesley Koolhof, Colin van Beem en de Braziliaan Wilson Leite won nen al hun tweede partij en staan bij de laatste acht. Van Beem scha kelde de Braziliaanse nummer vier van de plaatsingslijst, Thiago Monteiro, in drie sets uit Esther Vergeer laat één van de valide kinderen ervaren hoe het is om in een rolstoel te tennissen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32