Tog Murray met de schrik vrij SPORT 31 Gay: mijn beste jaren komen LAUSANNE - Sprinter Tyson Gay voelt zich sterker dan ooit. „Mijn beste jaren komen denk ik nog", zei de 31-jarige Amerikaan woens dag aan de vooravond van de Dia mond League in Lausanne. „Op dit moment ben ik waar ik wil zijn en dat is de nummer één van de wereld", aldus Gay, die dit sei zoen 9,75 liep op de 100 meter en 19,74 op de 200 meter. Tijden die de Jamaicaanse sprintgigant Usain Bolt nog niet eens bena derd heeft. Gay loopt eindelijk blessurevij, zei hij. „Ik heb geen last meer van de verkrampingen in mijn lies, waar ik vaak last van kreeg na het lopen van de bocht. Ik voel me op dit moment sterk en mijn goede tijden van dit sei zoen bewijzen dat." De Ameri kaan, de wereldkampioen van 2007, is straks bij de WK in Mos kou de grote uitdager van zesvou dig olympisch kampioen en we reldrecordhouder Bolt. son Gay Daarmee overtrof de nummer twee van de wereld Tim Henman en Arthur Gore, die zich beiden vier keer bij de laatste vier schaar den. Vooraf hield het chauvinistische publiek op Centre Court geen re kening met een lastige avond voor Murray. De 27-jarige Schot bereikte zonder setverlies de kwartfinale. Zijn onderlinge resul taat met Verdasco (54) gaf even min reden tot zorgen. Murray won liefst acht van de negen ont moetingen. Deze statistieken betekenden wei nig, toen zichtbaar werd dat druk een rol van betekenis ging spelen. Murray liet zich in de eerste twee sets overklassen door Verdasco, ooit zevende op de ranking. De lessen van coach Ivan Lendl leek hij vergeten. De Tsjech maakte hem inzichtelijk, dat hij back hands op volle kracht langs de lijn moest durven te slaan. In alle voorgaande partijen op Wimble don voerde Murray dit uitstekend uit. Tegen Verdasco verkrampte hij. Verkeerde keuzes brachten hem aan het wankelen. Met zweet in de handen en inge houden adem zagen de toeschou wers, onder wie Sir Alex Fer guson, hoe Murray zich oprichtte. Hij dwong een vijfde set af, ging steeds beter spelen en maakte het karwei uiteindelijk af. Murray treft in de halve finale de Pool Jerzy lanowicz, die afreken de met landgenoot Lukasz Kubot (7-5,6-4,6-4). Tweede zege op rij voor Marianne Vos Wielrenster Marianne Vos heeft woensdag in de Giro Rosa haar tweede etappeze ge op rij geboekt. De alles- kunner van Rabobank-Liv /Giant was oppermachtig in de eindsprint van de vierde rit over 137 kilometer naar Castelfidardo. De Ameri kaanse Evelyn Stevens werd tweede. In het klassement heeft Vos nu anderhalve mi nuut voorsprong op thuis- rijdster Tatiana Guderzo. Voetbalsters winnen uitzwaaiwedstrijd De Nederlandse voetbalvrou wen hebben woensdag de laatste oefeninterland voor het EK in Zweden (10-28 juli) winnend afgesloten. In het stadion van Telstar in Velsen-Zuid won Oranje met 3-0 van Noord-Ierland. De doelpunten kwamen in de tweede helft op naam van Marlous Pieëte, Chantal de Ridder en Desiree van Lunteren. Smeets volgt Endt op als teammanager Tjerk Smeets (33) volgt Da vid Endt op als teammana ger van Ajax. De Amsterdam mer komt uit de honkbalwe reld, waar hij na zijn actieve carrière aan de slag ging bij de nationale bond. Smeets, de zoon van sportjournalist Mart Smeets, was marketing manager en assistent-coach bij het Nederlands team. David Endt, die jarenlang teammanager was bij Ajax, kreeg onlangs te horen dat de clubleiding zijn functie anders wil invullen. Zaalvoetballers in play-offs voor EK Het Nederlands zaalvoetbal team moet in een play-off te gen Bosnië en Herzegovina deelname aan het EK in 2014 in België zien af te dwingen. De ploeg van bondscoach Marcel Loosveld speelt op 17 september eerst uit, een week later volgt de return in het Topsportcentrum van Almere. Het EK is van 28 ja nuari tot en met 8 februari 2014 in Antwerpen. Pirelli: banden zijn verkeerd omgelegd Bandenleverancier Pirelli heeft diverse oorzaken ge vonden voor de serie klap banden die afgelopen zon dag de Grand Prix van Groot-Brittannië ontsierde. Een daarvan is dat monteurs van de formule i-teams ban den verkeerd hebben omge legd. Ook was de banden- druk te laag. Verder vond Pi relli de kerbstones in met na me de snelle bochten van circuit Silverstone iets te 'agressief. DONDERDAG 4 JULI 2013 Juan Martin Del Potro kan zijn geluk niet op na de zege op David Ferrer, foto Kerim Okten/EPA door Geert Langendorff LONDEN - Andy Murray mag zich na een bloedstollende partij tegen Fernando Verdasco de succesvolste Britse tennisser aller tijden op Wimbledon noemen. Door de Span jaard in vijf sets te verslaan (4-6, 3-6, 6-1, 6-4, 7-5) plaatste hij zich voor de vijfde keer op rij voor de halve finale van het grastoernooi. I Andy Murray. CASTELFIDARDO VELSEN-ZUID AMSTERDAM ZEIST RIJSWIJK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31