Schouderklopje voor De Cendt SPORT 29 Accreditatie J R T O U R E U R gelmatig zien. „De kenners weten dat hij Cavendish kan kloppen. Voor de massa moet hij het hier alleen nog laten zien", weet zijn ploegleider Rudi Kemna. Het is de volgende stap die de Duitser weer wat dichter moeten brengen bij een status, die de ook pas 28-ja- rige Cavendish jaren geleden al heeft bereikt. Van hem staat nie mand meer te kijken dat hij een grote spurt wint. Net zoals woens dag. En dat terwijl de kleine sprintbom aangaf zich voor de start nog niet helemaal lekker te voelen. Hij werd wat ziekjes in de week na het door hem gewonnen Britse kampioenschap. Hoewel winnen gewoon is gewor den voor Cavendish, denkt hij nooit verzadigd te raken. Op de eeuwige ranglijst nadert hij de rit- tenrecords van Eddy Merckx (34), Bernhard Hinault (28) en André Leducq (25). „Toch gaat het me er niet om hen qua getallen te evena ren of zo. Ik wil gewoon zo lang als het kan naar deze ronde ko men om ritten te winnen. Daar om ben ik afgelopen winter van team veranderd. Deze wedstrijd is mijn alles." André Darrigade won in dé jaren vijftig en zestig 23 etappes. Dinsdag had Caven dish voor een Franse krant een dubbelinterview met de 84-jarige Fransman. „Het was geweldig om hem te ontmoeten", klonk het vol ontzag uit de mond van de win- Ia hoor! Debuut als journalist in de Tour de France en al na vier dagen mijn accreditatie kwijt. Hoe is het in vredes naam mogelijk?! Aan mijn nek bungelt alleen nog maar een koordje, zonder het heilige pas je eraan. Een droevig gezicht, dat is het. Wat nu? Op naar Fabrice, de duizend poot van de perszaal. Hij glim lacht minzaam en verwijst naar Juliette. „Die blonde, zij print wel een nieuwe voor je uit." Dat zou ze wel doen, ja, als het internet in de perszaal werkte. Maar dat doet het nu even niet. „Kom vanmiddag maar terug." Naar de start van de etappe dan maar met de accreditatie van de collega, die me op de eerste rustdag hier in Frankrijk afkomt lossen, om mijn nek. Hij lijkt in de verste verte niet op mij, maar ze controleren die foto toch nooit. Nu dus wel. De vrouw bij de ingang van het parkoers bestudeert het por tret op de accreditatie uitvoe rig. Het zweet breekt me uit. Dit is fraude, zeg maar dag te gen de Tour de France, glipt het door mijn hoofd. Dan kijkt ze me vriendelijk lachend aan. „Loopt u maar door." naar. „Ik heb zoveel gelijkenissen met hem ontdekt. Zelfde li chaamsbouw, zelfde stijl, zelfde manier van denken. Hij heeft me geluk gebracht." Het geluk dat Kittel niet had. De Duitser schudde nog maar eens het hoofd. „Omdat ik zo goed de voorlaatste klim was overgeko men, hadden John Degenkolb en ik juist afgesproken dat ik de sprint zou doen. Twintig secon den later lag ik op de grond." TOUR DE FRANCE M r 'T\ J 6e etappe Wout Poels is dan al bij de bus aan het uitfietsen en hoort het re laas van zijn ploeggenoot rustig aan. De kopman van Vacansoleil zat woensdag helemaal voorin en finishte als negentiende in de door Mark Cavendish gewonnen massaspurt. Het had er zelfs even de schijn van dat Poels de spurt aantrok. „Nee hoor", zei de Limburger zelf. „Ik wilde voorin zitten om geen tijd te verliezen. En toen ze vielen wist ik er omheen te rij den." Opmerkelijk, want in het verle den was Poels juist vaak bij valpar tijen betrokken. „Dat hij zo op die valpartij reageert geeft aan hoe goed hij is", zegt ploegleider Aart Vierhouten. „Als je vermoeid bent mis je vaak de details en lig je erbij. Wout is erg scherp." Intussen arriveert ook Danny van Poppel bij de bus. De jongste ren ner uit deze Tour finishte in de massaspurt van woensdag als veertiende. „Teleurstellend", rea geert de negentienjarige zelf. „Na tuurlijk weet ik dat het mijn eer ste Tour is en natuurlijk weet ik dat ik blij moet zijn dat ik hier überhaupt mee kan sprinten na zo'n zware rit, maar er had meer in gezeten. Ik liet me door Nacer Bouhanni wegdrukken uit het wiel van mijn broer Boy, terwijl die me met luan-Antonio Flecha echt fantastisch naar voor had ge bracht." Bij de bus van Vacansoleil is het dan nog lang wachten op Thomas de Gendt. De Belg, oorspronkelijk als kopman gestart in deze ronde, was in de 228,5 kilometer tussen Cagnes-sur-Mer en Marseille de motor van de lange vlucht van de dag en hield daar de prijs voor de strijdlust aan over. Dat betekende dus een gang naar het podium en een rood rugnummer voor de rit van vandaag. „Wat hij daar voor krijgt? Een schouderklopje en een aai over zijn bol", zegt Vierhou ten laconiek. De Gendt oordeelt even later nog cynischer over zijn prijs. „De strijdlust? Die geven ze toch altijd aan de domste renner?" Hij wuift de opmerking zelf meteen weg. „Nee, het is goed voor de publici teit van de ploeg dat ik zolang in de aanval was en op het podium terechtkwam. De ploegleiding had mij ook gevraagd in de aanval te gaan. Dat heb ik meteen ge daan." De Gendt kreeg de Japanner Yukiya Arashiro, de Kazach Alexei Loetsjenko en de Fransen Kévin Reza, Anthony Delaplace en Romain Sicard mee. Het zestal reed tot diep in de finale op kop, waarna de vluchtgroep uiteen viel en in delen werd terugge pakt. De prestatie van De Gendt is opmerkelijk omdat de Belg zon dag nog meer dan zeventien mi nuten verloor door maagproble men. „Daar heb ik geen last meer van. Ik ben ook niet ziek of zo. Het is wel erg jammer dat mijn klassement naar de knoppen is." DONDERDAG 4 JULI 2013 xf-wmtm - door Jan Martens f-- li 4 juli -176,5km FRANKRIJK Beaucaire 90km Lansargues 149km St-Gilles Maussane- les-Alpilles 63km Lambesc 18km Montpellier1 Aix-en- 176,5km "-J- 20km jANP bron asA I hoogteverschil en moeilijkheidsgraad Beaucaire 90km 176,5km door Jan Martens MARSEILLE - „Wat is dit hier alle maal man?!" Johnny Hoogerlahd schreeuwt het uit van ontzetting als hij na de vijfde Touretappe bij de teambus van Vacansoleil-DCM arriveert. „Ik denk: ik laat me de laatste 400, 500 meter uitbollen, liggen ze daar opeens met een man of zestig op de grond. Geluk kig kon ik er langs rijden." Achter elke cryptische omschrijving schuilt de achternaam van een renner in combinatie met de naam van zijn ploeg. De oplossing inde u R' volgende PZC. 5. Eentje meer dan zijn baas Oplossing woensdag 3 juli: Heeft last van metaalmoeheid MaloriLampre (Malori is italiaans voor 'onwel', 'ziek' en Lampre is een Italiaanse staalfabrikant)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29