WALCHEREN 27 bruikt, dan is het toch handig als je dat even kunt opzoeken." Het gaat volgens Münstermann veel te ver om alle huisartsenzorg, dus ook overdag, in de HAP te concentre ren. "Dat zou de dood in de pot zijn. Huisartsen zijn ook kleine zelfstandi gen. Hun kracht zit juist in de eigen praktijk. Je ziet wel steeds vaker dat ze met een aantal collega's samenwer ken in een gezondheidscentrum, maar daar houdt iedere arts het con tact met z'n eigen patiënten. Dat moet je koesteren." Dat geldt voor hem ook voor de bij zondere samenwerking met de ambu lancedienst. Wordt in de Randstad strikt vastgehouden aan de grens tus sen de inzet van de doktersauto en een ambulance, in Zeeland breekt nood wel eens wet, zegt Münstermann. „Soms is er voor een oproep net even geen ambulance di rect beschikbaar in de buurt en dan rukken wij uit om eerste hulp te verle nen. En soms zijn onze artsen net visi te aan het rijden en gaat een ambulan ce even langs een patiënt die tussen door is gekomen. „Soms is het goed als je even over de grens van je eigen taken heen durft te stappen." Kijk op www.pzc.nl voor een video over het werk op de huisartsenpost DONDERDAG 4 JULI 2013 in een hectisch bestaan Foto's links: Wie buiten kantoortij den naar de dokter moet, komt bij de centrale huisartsenpost. De dienstdoende arts heeft een ei gen auto met chauffeur, zodat hij/zij zich kan concentreren op de klacht van de patiënten aan wie een bezoek wordt gebracht, foto's Marcelle Davidse Onder: De tijdelijk HAP in Goes in 2007. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27