Brandweer rukt uit voor duif in goot SALE! TOT WALCHEREN 25 Drie vakantieparken in de gemeente Veere waren vorig jaar meerdere malen het doelwit van inbrekers. Stoel in reparatie 50% KORTING Het Ponyhof 'leukste manege van Nederland' BRAND TERNEUZEN DOMBURG - Eigenaren en bewo ners van woningen in vakantie parken aan de zuidwestelijke rand van Walcheren waren in 2012 het slachtoffer van inbraken. Die wer den gepleegd in Vebenabos bij Koudekerke, Joossesweg (Wèstka- pelle) en Kustlicht nabij Zoutelan- de. Op vakantiepark Kustlicht werd in 2012 vijftien maal ingebroken. Inbrekers hadden het zes maal voorzien op een woning in Vebe nabos en vijf maal op een vakan tiewoning in Joossesweg. Ook werd er ingebroken in woningen in andere parken - maar niet zo vaak als in de drie genoemde par ken - en in vakantiewoningen in of buiten de dorpen van de ge meente Veere. Over heel 2012 genomen werd er in die gemeente 84 maal ingebro ken in een woning. Het jaar daar voor ging het om 130 woningin braken en in 2010 en 2009 om 77 en 83. De politie slaagde er vorig jaar wel in elf verdachten aan te houden die in totaal zestien inbra ken bekenden. Dit jaar is er, tot en met mei, in de gemeente Veere 39 maal inge broken. In de eerste vijf maanden van vorig jaar ging het om 24 in braken. Volgens burgemeester Rob van der Zwaag van de gemeente Veere zijn ook dit jaar weer de no dige vakantiewoningen bezocht door inbrekers. Exacte actuele cij fers kan de burgemeester nog niet geven. Om iets aan die inbraken te doen, aldus de burgemeester, zijn er de afgelopen periode voorlichtings bijeenkomsten gehouden voor de eigenaren van die vakantiewonin gen. Uit een analyse van politie Zee- land-West-Brabant en de gemeen te Veere blijkt dat de inbraken niet alleen tijdens het hoogsei zoen plaatsvinden. Ook in rusti ger periodes wordt er op die par ken ingebroken. Tijdens het overleg met de eigena ren is afgesproken dat er meer ge daan gaat worden aan beveiliging. Als voorbeeld noemt de burge meester het plaatsen van slagbo men aan de in- en uitgangen van die parken zodat mensen niet zo maar op zo'n park kunnen ko men. De gemeente Veere heeft zelf een tweetalige folder ontwerpen die in de recreatieparken wordt ver spreid onder de gasten. Daarin kunnen de (tijdelijke) bewoners lezen wat ze kunnen doen om te voorkomen dat er wordt ingebro ken. Ook leren ze dat er vooral ingebro ken wordt door gelegenheidsin brekers die uit zijn op goederen die ze snel kunnen verhandelen en makkelijk mee te nemen zijn. Vooral geld en sieraden maar ook elektronica. Voor zover de burgemeester van Veere weet is er niet ingebroken om de autosleutels te pakken te krijgen. „Een aantal jaar geleden gebeurde dat wel veel. De duurde re auto's zijn nu beter beveiligd en zijn vaak weer te traceren." Volgens Van der Zwaag is ook steeds nadrukkelijk gevraagd om medewerking van de bewoners van de vakantieparken. „Bel met een naar 112 als je iets ongewoons of iets verdachts ziet." Dinsdagavond kreeg de brand weer een melding: een dier in nood. „We hadden gehoord dat het om een roofvogeltje ging", ver telt Cor Bos van de Brandweer Goes. „De melding was via de die- Mini-concerten in Gasthuiskerk De Gasthuiskerk aan de Lange Delft in Middelburg is ook dit jaar geopend voor publiek in de maanden juli en augustus op de donderdagen. Belangstellenden kunnen er te recht van 11.00 uur tot 16.00 uur. Niet alleen is de kerk geopend, ook worden er 's middags mini- concerten gegeven van 14.00 uur tot 14.30 uur. De Middelburgse organist Ma- thieu Meijs geeft vandaag een dergelijk concert op het orgel. Zilveren jubileum zevendorpentocht De zevendorpentocht in Oud-Vossemeer, één van de grootste wandelevenementen in de regio, is zaterdag toe aan de 25ste editie. Vorig jaar wa ren er ruim 1700 deelnemers, het record was 2070. Ook dit jaar zijn er zeven afstanden; 10, 15,20, 30,40 en 50 kilometer. De start van de drie langste tochten is om 7 uur, twintig ki lometer om 8 uur en verder vanaf 9 uur bij het dorpshuis in Oud-Vossemeer. renambulance binnengekomen." De duif bleek een nestje te heb ben in de dakgoot. Geschrokken door de brandweerman bovenop de brandweerladder vloog hij weg. „Soms vragen we onszelf wel af of we daar nou voor moeten uit rukken", zegt Bos. „We zijn terug houdend met hulpverlening voor dieren. Het kost de gemeenschap veel geld. Voor poezen die in bo men zitten komen we eigenlijk niet meer. Meestal adviseren we mensen die bellen om de kat eerst Organist Jan Wisse speelt in Koorkerk Organist Jan Wisse geeft vanavond een miniconcert in de Koorkerk in Middel burg. Het concert is onder deel van de activiteiten van het Lange Jan Project in de Abdijkerken. Jan Wisse heeft een lespraktijk voor or gel en piano op Walcheren. Daarnaast is hij dirigent van drie koren en is hij organist bij de Gereformeerde Ge meente in Aagtekerke. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. Meisjes vluchten voor schennispleger Twee meisjes van dertien en veertien jaar uit de ge meente Goes hebben bij de politie aangifte gedaan van schennispleging. Ze fietsten maandag rond half vier op de Inlaagweg bij Wissenker- ke. Daar werden ze aange sproken door een man die bij een motor stond. Toen ze afstapten, begon hij seksu ele handelingen bij zichzelf te verrichten. De meisjes zijn weggefietst. 24 uur te laten zitten. Wat erin kan, komt er meestal ook wel uit, zeker als ze honger krijgen. Alleen jonge katten kunnen wel eens ang stig zijn." Het probleem is dat de gene die de telefoon opneemt in de meldkamer niet goed kan be oordelen of het ernstig is. Toen hij op Walcheren werkte, is Bos wel eens uitgerukt voor een kaketoe in een boom in Vrouwenpolder. „Het lukte niet om hem eruit te krijgen. Uiteindelijk is hij naar be neden geklauterd." Tentoonstelling in Doopsgezinde Kerk In de Doopsgezinde Kerk aan de Lange Noordstraat in Mid delburg is vanaf vandaag tot 12 september elke donderdagmid dag van 13.45 tot 15.30 een ten toonstelling. In de kerk zijn houtsnedes te zien van de Ant werpse beeldhouwster Inge de Beider en schilderijen van de Middelburgse kunstenaar An- toine Mes. Ook wordt er op het monumentale orgel gespeeld. De toegang is vrij. Werk Ina Sponselee in GalerieGerritse Ina Sponselee uit Middelburg is onlangs afgestudeerd aan de Academie voor Schone Kun sten in Antwerpen, afdeling edelsmeden en juweelont- werp. Momenteel is werk van haar te zien in GalerieGerritse aan de Londensekaai in Middel burg en de museumwinkel van Het Zeeuws Museum. In augustus en september zal het afstudeerwerk van Sponse lee tentoongesteld worden in GalerieGerritse. MIDDELBURG - Een van de twee stoelen van het kunstwerk op de markt in Middelburg is in repara tie. De stoel stond scheef en er zit ten scheurtjes in het brons. De ge meente verwacht de stoel uiter lijk in augustus terug te plaatsen. KNUIJTMODE.NL NU OOK ONLINE AAGTEKERKE - Het Ponyhof in Aag tekerke is deze week verkozen tot de leukste manege van Neder land. Vorige maand was de mane ge van Hellen Nooijen en Rob bert Adriaanssen al gekozen tot de leukste van Zeeland. De uit slag werd maandag in Baarn be kendgemaakt. Er waren 25 maneges in de race voor de titel. Via internet konden mensen een cijfer geven voor de sfeer, prijs/kwaliteit, accommoda tie en service. Het Ponyhof kreeg een 9,75. Voor iedere stem ging er vijf cent naar de KWF Kankerbe strijding, het Ponyhof heeft dat bedrag nu verdubbeld. DONDERDAG 4 JULI 2013 Parken zijn doelwit inbrekers A 7K t"Ptl TERNEUZEN - Een korte felle brand heeft gisterochtend veel schade aange- Cll rjcht jn het stadskantoor van Terneuzen. Ruim honderd ambtenaren moeten r\ 1/"1 tijdelijk naar alternatieve werkplekken. Door de hitte scheurden twee grote ra- 1UU j men E^n ervan werd door de brandweer verwijderd, foto Chris Platteeuw door Emile Calon door Nadia Berkelder GOES - Net voordat de brandweer man op de ladder hem kon redden, fladderde de duif in de dakgoot van een woning aan de Klaproos straat in Goes weg. MIDDELBURG OUD-VOSSEMEER MIDDELBURG WISSENKERKE MIDDELBURG www.dgwalcheren.nl MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25