Er komt zelfs een singer-songwriter uit London Speelse zomer kinderen KOW Veerenaren kunnen gebouw SWV met fotografie aankleden Joosse OPRUIMING! 24 WALCHEREN Bokkegat wordt park met vijvers en golfbaan Latin Festival op Grote Markt in Goes ééê*t'4 Het programma is bedoeld voor kinderen van de buitenschoolse opvang (BSO). Kinderen kunnen meedoen met verschillende activi teiten die te maken hebben met eten, muziek, films, kleuren en kleding. Daarnaast gaat deze zo mer ook KOW's Got Talent van start. Bij deze talentenjacht kun nen de kinderen verschillende ta lenten laten zien. Het gaat daarbij niet alleen om zang- en danstalen ten, maar ook om bijvoorbeeld kook- en decorbouwtalenten. Ook kunnen kinderen toveren met zand door vormen te maken op een verlichte tafel en worden er workshops tuimelen en judo aangeboden. De activiteiten zijn verdeeld over zeven verschillende BSO's en zijn toegankelijk voor alle kinderen op Walcheren. Kinderen die niet op een BSO van het KOW zitten maar wel aan de activiteiten wil len meedoen, kunnen zich van te voren opgeven via de site van het KOW. WISSENKERKE - Ballast Nedam Ge- biedsontwikkeling wil in de loop van volgend jaar beginnen aan de inrichting van Natuurresort Bok kegat, ook wel Vlietenburg ge noemd, bij Wissenkerke. Natuurresort Bokkegat wordt een recreatiepark met visvijvers, een golfbaan met negen holes en maximaal 150 vakantiehuizen en -appartementen. Het gebied van 32 hectare, waar nu campings Vlie tenburg en Wilgenoord in liggen, krijgt ten minste 12,5 hectare aan gelegde natuur. Het festival is, zoals gewoonlijk, bij het Molenwater. „In mijn oude achtertuin", vertelt De Nooijer. „Het is een rustige plek en dat zorgt voor een gezellige sfeer tijdens het festival. De weers voorspellingen zijn ook gunstig, dus eigenlijk kan het nu al niet meer fout gaan." De Nooijer kwam zelf met het idee om het festival te organise ren. „Dat was in 2011. De inspira tie kwam van de Belgische zanger Peter Acoustic. Hij organiseerde singer-songwriteravonden in Ant werpen. Toen dacht ik 'hier wil ik een XL-versie van maken'. Van het een kwam het ander." Dat wil de stichting aanpakken door de inwoners van de gemeen te Veere, middels een fotowed strijd, de kans te bieden die leeg heid te vullen met hun visie op Veere. Ook de website van SWV In de drie jaar dat het festival nu bestaat, is het uitgegroeid tot een bekend regionaal singer-songwri- terfestival. „Met een paar arties ten die uit Amsterdam komen. We hebben nu zelfs een sin ger-songwriter helemaal uit Lon don. Dat is toch helemaal gewel dig?" Toch is het organiseren van het festival een zware kluif, bena drukt De Nooijer: „In het begin komt er veel werk bij kijken: af spraken maken, vergunningen re- Douwe Bob en Nielson zijn simpelweg te duur voor het Millstock Festival ondergaat een metamorfose en daar is ook ruimte voor fotografie. Anne Wisse van SWV: „We wil len ons pand aankleden met Veer- se fotografie. Iedereen, jong en oud, kan meedoen. Als je amateur fotograaf bent, geen beroeps. Het werk moet natuurlijk wel goed vergroot kunnen worden. Tot 20 augustus kunnen mensen hun fo to's insturen, 27 september is de officiële opening van het gebouw, dan moeten die foto's er hangen." Die heropening wordt tevens ge bruikt om het welzijnswerk nieu we stijl te presenteren met een symposium. De eigen kracht van Veerenaren, meer samenwerking, gelen, subsidie aanvragen en voor al singer-songwriters benaderen. Maar als het dan eenmaal zover is, zoals nu, dan begint het toch erg te kriebelen." Organisatorisch gezien loopt het festival op rolletjes. De Nooijer: „De faciliteiten zijn verbeterd in de afgelopen paar jaar. De organi satie staat beter. Daar komt ook wat routine bij kijken. Het organi seren van zo'n festival wordt ook steeds leuker. Had ik het eerst nog over drie jaar, misschien wor den dat wel dertig jaar, wie weet." In de jaren dat het festival nu be staat, is het artiestenaanbod vol gens De Nooijer niet veel veran derd: „Het zijn nog steeds de ar tiesten die voor weinig of geen geld naar het festival komen. Som mige van hen betalen zelfs bij om naar Middelburg te komen. Kijk, ik kan wel streven naar sin- ger-songwriters a la Douwe Bob of Nielson, van het programma van Giel Beelen, maar die zijn sim pelweg te duur en ik wil dat de mantelzorg en vrijwilligerswerk vormen daarin de rode draad. Mid delburg, Vlissingen en Veere wer ken al samen aan de ontwikke ling van nieuw beleid op het ge bied van zorg en ondersteuning (WMO, jeugdzorg, begeleiding, dagbesteding). Door de overheve ling van rijkstaken naar gemeen ten, met een lager rijksbudget, zijn gemeenten genoodzaakt de komende jaren een efficiënt en goedkoper systeem op te zetten. De 'overall' winnaar krijgt een fo toworkshop. singer-songwriters van hetzelfde niveau zijn. Dat maakt het festival gemoedelijker en 'easy-going'. En dat is precies de bedoeling." GOES - Op de Grote Markt in Goes wordt aankomend weekeinde een gratis Latin Festival gehouden. Het festival is onderdeel van het Latijns-Amerikajaar. Het is een weekend vol vermaak met een combinatie van livemuziek, dj op tredens en sport. Op zaterdag be gint het muziekfestival om 16.00 uur met een groot feest op de Markt. Op zondag is er een groots opgezet dansfeest. Dansen kan op zondagavond tot 23.00 uur. Iedere dag is er vanaf 13.00 uur beachbal op een professioneel speelveld. Zaterdag kan er gevolleybald wor den en zondag is er voetbal. Ook komt er een klein zwembad. op alle banken, fauteuils en stoelen Singer-songwriter Marsha opent zelf het Millstock Festival in Middelburg, foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Kinderopvang Wal cheren (KOW) organiseert dit jaar weer een creatief programma tij dens de zomervakantie. Het thema van dit jaar is 'smaakmakers'. www.kinderopvangwalcheren.nl door Jelle Kempe MIDDELBURG - „Het is een stuk re laxter geworden. Het loopt wat meer 'smooth' dan de vorige ja ren", blikt organisator Marsha de Nooijer vooruit op het Millstock Festival, dat komende zaterdag in Middelburg wordt gehouden. door Annemarie Zevenbergen OOSTKAPELLE - Het pand van de Stichting Welzijn Veere (SWV) in Oostkapelle heeft een grondige op knapbeurt gehad. Frisse natuurtin- ten en een meer efficiënte inrich ting van het gebouw moeten de Stichting de komende jaren slag vaardig houden. Maar de wanden van het pand ogen nog kaal. Organisator Marsha de Nooijer Foto's kunnen naar s.vanderlinden @welzijnveere.nl Het Millstock Festival wordt komende zaterdag van 14.00 uur tot 22.00 uur bij het Molenwater te Middelburg ge houden. De toegang is gratis. Programma: 14.00-14.30: Marsha 14.35-15.05: Jelmer de Waard 15.10-15.40: Joris Dee 15.45-16.15: Taste of Cinnamon 16.20-16.50: Mieke van Veen 16.55-17.15: Rood (poetry) 17.20-17.50: Annika Bos 17.55-18.25: Ryan Koriya 18.30-18.50: Port of Call 18.55- 19.25: Leendert 19.30-19.50: Dichter Op Bestelling (poetry) 19.55-20.25: Rufus Kain 20.30-20.50: Geert van Oorschot 20.55-21.25: Accidental Bird 21.30-22.00: Smout www.millstock.nl INTERIEURS Langstraat 2, Arnemuiden T 0118-60 12 73 www.joosseinterieurs.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24