ZEELAND Onrust over windmolenpark op zee Gespierd Zo'n 70 medewerkers van Juvent met een tijdelijk contract komen op straat te staan. Onzekerheid heerst in de zorg. Oosterschelde is de filmset voor Duitse speelfilm almanak HUISARTSENPOST M.^ÊkéhM AAA ft Huisartsenpost in Zeeland bestaat tien jaar Mark Cavendish wint t met overmacht etappe in Marseille MIDDELBURG - Steeds meer werk nemers uit de sector zorg en wel zijn belanden in de ww. In Zee land daalde het aantal vacatures in de Jeugdzorg met 69 procent ten opzichte van vorig jaar. Bij Ju- vent (jeugd en opvoedhulp Zee land) worden geen vaste contrac ten meer verstrekt. De 71 mede werkers met een tijdelijk contract hoeven niet meer te rekenen op een vast dienstverband en wor den ontslagen zodra ze drie jaar in tijdelijke dienst zijn geweest. Bij Juvent werken 425 mensen. Alle organisaties in de zorg en welzijn bereiden zich voor op een forse bezuinigingsoperatie. Eind oktober wordt hierover duidelijk heid verwacht. Niet langer is de provincie een belangrijke finan cier, maar zijn dat de gemeenten. Gemeenten zullen in de nieuwe situatie minder zorg dan voor heen bij de instanties inkopen. Directeur Joost Naafs van het Zeeuwse platform voor de arbeids- markt van zorg en welzijn Via- zorg, ziet grote obstakels. De zorg die nu bij de organisaties ver dwijnt, moet straks - voor minder geld - wel door de gemeenten worden uitgevoerd. Hoe, is ondui delijk. „)e kunt je afvragen of ge meenten wel voldoende beseffen dat er in Zeeland een breed net werk is van gerenommeerde zorg instellingen, die precies weten wat er speelt en wat er moet ge beuren", zegt Naafs. „Het kan toch niet de bedoeling zijn de goedwerkende aanpak op te hef fen en die door nieuwe partijen met vaak minder expertise weer te laten opzetten. Dat kost han denvol geld en gaat ten koste van degene waar het allemaal voor be doeld is: de zorgvrager of cliënt." COLIJNSPLAAT - Het veertigvoets zeiljacht La Dolce Vita uit Sint- Annaland is deze week filmset in de haven van Colijnsplaat. De Duitse filmmaatschappij Au- genschein laat er de bioscoopfilm Hiiter meines Bruders opnemen: een drama over de arts Gregor, ge speeld door Sebastian Zimmler, en diens broer, pierewaaier Piet- schi (Robert Feinster). De karak ters botsen en na een zeiltocht over de Oosterschelde verdwijnt Pietschi spoorloos. Aan de zoek tocht gaat Gregor ten gronde. De Oosterschelde biedt de rustige ha vens en het gedeisd vaarwater die de filmploeg nodig heeft, vertelt locatiemanager Oliver van Ameln. Zolang ze de zeilers van de Delta- week uit de weg blijven, althans. Na twee dagen Colijnsplaat ver huist de ploeg vandaag naar Zie- rikzee. Dan volgen strandopna- men op de Brouwersdam. De film is voorjaar 2014 te zien op festi vals, in bioscopen en op de WDR. MIDDELBURG - De Statenfractie van de Partij voor Zeeland is be zorgd over de naar haar mening te afwachtende houding van het dagelijks provinciebestuur over de windmolenparkplannen van het kabinet. De fractie wijst op de verontrus ting die bij de gemeente Schou- wen-Duiveland is ontstaan over een mogelijk windpark in het kustgebied. Gaat dat door, dan is dat de doodsteek voor het toeris me, meent de PvZ. De oppositiepartij vindt het vreemd dat het college van Gede puteerde Staten 'helemaal niets doet om het windmolengevaar te keren en de toeristische industrie Zeeland voor een groot drama te behoeden'. „Zijn de wind-energie- doelstellingen van dit kabinet be langrijker dan het Zeeuws be lang?" De fractie is benieuwd wat GS gaan doen om de onrust op Schouwen weg te nemen. In de schriftelijke vragen van de PvZ wordt tevens verwezen naar de ac tie van de ANWB onder leden en sympathisanten tegen 'horizon vervuiling' door windparken. Er zijn van die journalistieke klus sen waarvoor de handjes meteen de lucht ingaan. Klussen dus die het nuttige met het aangename vereni gen. Zo blikte één van onze verslag geefsters al handenwrijvend vooruit op het verslag dat zij vandaag mag maken. Aan de Koopmanshaven in Vlissingen zal ze verlekkerd over de Westerschelde turen. Natuurlijk is het panorama mooi en de tempera tuur mild, maar de echte, optische pret zit in de aankomst van tien, goed gevormde Britten in sportte nue. Dat tiental roeit voor een goed doel van Breskens naar de overkant. Een collega sprak spelbedervend: „Ze zijn wel wit hoor, die Engelsen." Hij kreeg spierballentaai terug: „Lie ver spierwit dan spierloos wit!" ZEELAND TOUR DE FRANCE DONDERDAG 4 juli 2013 in zorg en welzijn Ontslagen door Ondine van der Vleuten en Edith Ramakers pagina 22/23: Sector wacht op zekerheid door Claudia Sondervan Regisseur Maximilian Leo instrueert de cameraploeg; op de achtergrond 'Pietschi' - acteur Robert Feinster - met twee figurantes, foto Mechteld Jansen Tip? redactie@pzc.nl door Marcel Modde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21