Algenproef bij Yara Sluiskil ZEELAND 19 commentaar Britse componist Bates te gast bij Delta Brass £h_ 25miaartt20fö' 2 februari 2012 Het is een goede zaak dat de Hoge Raad heeft besloten de Checkpoint-affaire opnieuw te laten behandelen. Licht in het schemergebied tus sen strafbaar handelen en gedo gen is dringend gewenst. Daar om was de uitspraak vorig jaar van het Haagse gerechtshof zo onbevredigend. Alleen omdat het Openbaar Ministerie wist - of kon weten - dat de mega-cof- feeshop in Terneuzen de ge doogregels overtrad, zag het hof geen grond voor vervol ging. De coffeeshopsector wacht op duidelijkheid. Die sector strekt zich uit van ondernemers en wiettelers tot overheid, politie en justitie. Rechtszaken liggen stil in afwachting van een fi naal oordeel over de Check - pointzaak. Het zit er niet in dat het gerechtshof in Amsterdam, dat de zaak nu gaat behande len, met dat finale oordeel komt. Wie geen gelijk krijgt, gaat ongetwijfeld in cassatie. Dan komt toch weer de Hoge Raad aan bod en vervolgens mogelijk ook het Europees Hof. Terneuzen heeft 31 raadsleden en niet 29, zoals gisteren is gemeld in het overzicht 'vrouwen in de Zeeuwse politiek'. Het totaal aan tal raadsleden in Zeeland is dus ook niet 279, maar 281. De Chris tenunie is ook iets tekortgedaan. De twee raadszetels in Terneu zen zijn abusievelijk niet meege teld. De CU heeft in Zeeland 13 raadsleden, onder wie vier vrou wen; oftewel 30,8 in plaats van 27,3 procent. In de gemeenteraad van Tholen zitten vier vrouwelij ke leden en niet drie, zoals abu sievelijk is vermeld. GOES - De Britse componist Jona than Bates leidt vanavond de openbare repetitie van Delta Brass Zeeland. Deze wordt gehou den in de Deltaschool aan de Frans Naereboutstraat in Goes en begint om 19.30 uur. De provinciale brassband is bezig met de laatste voorbereidingen voor het Wereld Muziek Con cours, komende zaterdag in Kerk- rade. De compositie Within the paths of righteousness van Bates is daar het keuzewerk van Delta Brass Zeeland. De compositie van Bates was enkele weken geleden het verplichte werk tijdens de Open Franse Brassbandkampioen schappen in Amboise. Delta Brass behaalde daar het kampioenschap in de eerste divisie. Bates was in Amboise aanwezig en liet zich toen zeer lovend uit over de uitvoering door de Zeeuw se brassband. Yara loost nu nog elke dag 600 ku bieke meter proceswater. Het be drijf wil dit terugbrengen en dat kan mogelijk door algen in te zet ten. Op beperkte schaal is hier mee al geëxperimenteerd. Dit werkte. Yara wil nu opschalen naar een praktijkproef waarbij da gelijks 120 kubieke meter proces water in een open bassin met al gen wordt gezuiverd. De bedoe ling is na te gaan of dit systeem technisch en economisch haal baar is. Na twee jaar zal worden besloten of volledig wordt overge schakeld op zuivering met algen. De algen kunnen weer worden ge bruikt voor nieuwe meststoffen. Yara werkt voor het experiment samen met biotechnologisch be drijf AlgaSpring, waterbedrijf Evi- des, sociale werkvoorziening De- thon en aannemer Sagro. Dethon levert medewerkers voor de proef. De kosten bedragen 984.000 eu ro, waarvan Yara 488.800 euro be taalt en de andere partners plus minus 180.000 euro. De provincie is bereid de rest, 295.200 euro, als subsidie bij te dragen. 1 juni 2007 20 mei 2008 WOENSDAG 3 JULI 2013 Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 27-06-2013 blijkt, dat t.v.v Stichting Woonwagenbeheer Zuid- West Nederland, gevestigd en kantoorhou- dende te Roosendaal aan GERARDUS FENS, geboren op 08-02-1991 zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de kantonrechter te Middelburg gewezen vonnis van 22-04-2013. Bij dit exploot is bevel gedaan tot ontruiming van het daarin omschreven gehuurde alsook bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. G. Fens, voornoemd, kan een afschrift krijgen van dit exploot op één van onderstaande adressen GGN Dam 2 4331 GJ Middelburg 088 - 3314700 Westsingel 132 4461 DR Goes 088-3314700 SLUISKIL - Kunstmestfabriek Yara in Sluiskil-Oost begint een tweejari ge proef om met behulp van algen stikstof uit afvalwater te verwijde ren. a c 5- Checkpoint, Willemsen en zijn medewerkers worden door de Middelburgse rechtbank veroordeeld tot relatief lichte straffen voor het jarenlang overtreden van de gedoogregels. De rechtbank stelt onomwonden dat Checkpoint nooit had kunnen uitgroeien tot de grootste coffeeshop van Nederland zonder de medewer king van de gemeente Terneuzen. Er is, aldus de rechters, ook nooit gewaarschuwd door het OM dat de coffeeshop kleiner moest worden. Willemsen moet van de rechtbank een kleine tien miljoen euro 'crimineel geld' terugbetalen aan de Staat en de rechtbank vindt ook dat Checkpoint een criminele organisatie is. Het OM wil dat Willemsen voor 28 miljoen wordt geplukt en eist cel- en werkstraffen tegen Willemsen en zijn medewerkers. Zowel het OM als de verdediging gaan in hoger beroep. Daar worden weer cel- en werkstraf fen geëist tegen Willemsen en zijn medewerkers. Het Haagse gerechtshof verklaart het OM niet-ontvankelijk in de vervolging van Checkpoint en de medewerkers van de coffeeshop. Volgens het hof gedoogden de gemeente Terneuzen en het OM lange tijd de bevoorrading van Checkpoint en wisten ze dat er meer dan de toegestane hoeveelheden softdrugs werden bewaard. Het OM gaat in cassatie bij de Hoge Raad. De Hoge Raad heeft het arrest van het gerechtshof in Den Haag in de zaak Checkpoint vernietigd. Het gerechtshof heeft niet voldoende onderbouwd, waarom het Openbaar Ministerie niet-ontvankelijk is verklaard in zijn aanklacht tegen eigenaar Willemsen en zijn medewerkers. Maar wat ging hieraan vooraf? De politie valt de Terneuzense coffeeshop Checkpoint binnen en vindt grote hoeveelheden softdrugs. Eigenaar Meddie Willemsen wordt opgepakt maar een dag later mag het bedrijf weer openen en de verkoop van softdrugs aan binnen- en buitenlandse klanten gaat gewoon door. Opnieuw valt de politie de coffeeshop binnen. Weer worden grote hoeveelheden softdrugs aangetroffen, waarna het Openbaar Ministerie besluit Checkpoint te sluiten. Willemsen zit vele weken in voorarrest. Ook een aantal medewerkers moet geruime tijd in de cel verblijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63