ZEELAND Vakantie almanak Terneuzen trekt bijna twee miljoen uit voor directe aansluiting. Provincie betaalt doortrekking parallelweg. Tweetakt en bier tanken voor race op oude solexen De voorjaarstrek is voorbij en dat is te merken Alles over Concert at Sea 2013 NIEUWSTIP? redactie@pzc.nl of 0118-434010 Rotonde binnenstad Wethouder Co van Schaik van Terneuzen vindt de aanleg van een rotonde op de kruising Kennedylaan-Grenulaan 'niet echt nodig'. Verkeer uit de bin nenstad kan daar veel baat bij hebben, meent raadsfractie TOP/GB. Van Schaik kaart de verkeerssituatie aan bij de bou wers van de nieuwe zeesluis. Nieuwe strekdammen In de Westerschelde bij Baai- hoek en Knuitershoek komen nieuwe strekdammen en wor den bestaande strekdammen opgehoogd. Dit gebeurt om aan slibbing te versnellen, waar door slikken en schorren ont staan in het kader van natuur- herstel Westerschelde. De wer ken zijn volgend jaar gepland. www.pzcwonenn 1 Zeeuwse basisschoolleerlingen heb ben sinds deze week vakantie. Die Kloetingse broer en zus waren er erg aan toe, want het geklaag over huiswerk en andere schoolgerelateer- de zaken was de laatste weken niet van de lucht. Je zou dan ook denken dat ze zich nu van 's ochtends tot 's avonds weten te vermaken met wél leuke dingen zoals buitenspelen, hut ten bouwen, watergevechten, kik kers vangen, voetballen, Lego-ste den laten verrijzen en wat dies meer zij. Maar nee hoor, de schooldeur was nog niet in het slot gevallen of de verveling sloeg al toe bij het duo. Maar uiteindelijk hadden ze iets ge vonden. Sommen maken uit het re kenboek dat ze van school hadden meegenomen. TERNEUZEN - De Laan van Othene in Terneuzen wordt aangesloten op de provinciale N290 (de vroe gere N61) tussen Terneuzen en Zaamslag. Daarover is jarenlang gepraat tussen de wegbeheerder, aanvankelijk Rijkswaterstaat, later de provincie en de gemeente. De roep om doortrekking van de be langrijkste ontsluitingsweg van de nieuwbouwwijk Othe- ne-Noord en Zuid klonk al jaren. Ook WD-raadslid Erik Beumer hamerde jarenlang op de nood zaak van de verbinding, die straks rechtstreeks aansluit op de Sluis kiltunnel en het sluipverkeer gro tendeels uit de wijk zal halen. Hij kreeg daarvoor bijna raadsbrede steun. Aanvankelijk was het de bedoe ling de zuidelijke ontsluiting van het nieuwbouwgebied (met dui zenden bewoners) ter hoogte van restaurant De Kraag al in 2006 te verwezenlijken. Er zou worden aangesloten op een nog aan te leg gen parallelweg tussen Zaamslag en verkeersknooppunt Sint Anna bij Terneuzen. Maar waterstaat, de toenmalige wegbeheerder, zag daarvan af. De provincie werkt nu wel mee. Er komt een parallelweg op kosten van de provincie en de gemeente betaalt zelf de directe aansluiting op de N290. Verkeers wethouder Co van Schaik schat dat de planuitwerking en de aan leg zo'n 1,8 miljoen euro vergt. Een belangrijk deel daarvan wordt opgehoest door projectont wikkelaar AM Wonen. CDA-raadslid Jaap Scheele opper de eerder een alternatieve, goedko pere aansluiting via de bestaande Molenweg/Drieweg in de polder, maar zo goedkoop blijkt dat alter natief niet. Van Schaik: „We heb ben dat onderzocht en het blijkt vanwege de eigendomsrechten en de staat van de ondergrond duur der." Overigens wordt knooppunt Sint Anna, hemelsbreed een paar hon derd meter verderop, ook aange past. Met name de verkeersregelin stallatie krijgt extra aandacht. Die staat volgens weggebruikers veel te scherp afgesteld. De gemeente draagt daaraan 100.000 euro bij, waterstaat en de provincie samen drie ton. Boek Rudy Buysrogge met verhaaltjes van vier minuten WOENSDAG 3 juli 2013 SINT JANSTEEN - Of je nu dertien of slechts drie rondjes rijdt; de winnaar van de Solexrace in Sint lansteen is diegene die precies op de 25e minuut de finish aan het Martje van Wardje passeert. Mis schien niet helemaal eerlijk, maar wat doet dat ertoe? Meedoen en gezien worden, is al jaren het be langrijkste van de Solexrace. Maar vooruit, de winst ging deze jubi leumeditie naar Marjon van Vlier- berghe op haar Hondaatje uit 1964. Ook is er altijd een prijs voor de origineelste deelnemer. Die is een stuk moeilijker aan te wijzen, want de deelnemers hadden weer hun best gedaan. Zo reden er on der anderen een roze konijn mee, twee Supermannen, een non, Zor- ro en veel mannen in lange leren jassen. De jury vond het voertuig van Martijn Ferket, een botsauto, BUITEN WWW.PZC.NL/CAS2013 TERNEUZEN BAALHOEK O Ga verder op Tip? redactie@pzc.nl Laan van Othene snel verlengd door Wout Bareman ZEELAND door Sheila van Doorsselaer het leutigst. Nooit eerder kreeg Martijn Ferket de botsauto aan de praat om mee te racen. Deze keer lukte het eindelijk wel. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61