Nu wel buitendijks pad bij Sint-Annaland 'Onderhoudsweg ook voor fietsers open' Langste braderie tgskïï 00k Deze maand geluidsmetingen bij anti-hagelkanonnen Borsele 20 BEVELANDEN en THOLEN FIETS EEN RONDJE MET EEN PONTJE TJ O i priisplukker. Hiermee neemt de provincie een heel ander standpunt in dan toen het ging over de dijkversterking ten oosten van Sint-Annaland. Die is nu aan de gang. Daar mag het waterschap onder geen be ding een buitendijks fietspad aan leggen, omdat dit de vogels zou verstoren. Dit standpunt stuitte op veel kritiek. Met name de toe ristische sector hecht groot be lang aan buitendijks fietsen. De Samenwerkende Recreatie Tho- len en de vereniging Dorpsge meenschap Sint-Annaland stap ten vergeefs naar de Raad van Sta te om de komst van een pad af te dwingen. De dijkwerkzaamheden aan de westkant vinden plaats langs de Anna Vosdijkpolder en de Mog- gershilpolder. De Grote Nol, die langs het dijktraject ligt, wordt zo danig ingericht dat het een veilige vluchtplaats voor vogels wordt bij hoogwater. Dat vinden burgemeester en wet houders van Reimerswaal. Het projectbureau Zeeweringen wil in 2015 het dijktraject Sint Pieters polder versterken. Bij het open stellen van onderhoudswegen houden Gedeputeerde Staten vast aan de nota Daar bij de Water kant. Daarin staat het traject Sint Pieterspolder als binnendijks, wat inhoudt dat er wat GS betreft een binnendijks fietspad mag komen. Alle grond daar is echter privébe- zit en de eigenaar wil niet dat zijn agrarische werkzaamheden in het gedrang komen of zelf het risico lopen aansprakelijk te worden ge steld voor verkeeronveilige situa ties. Het is B en W bovendïen niet duidelijk waarom de onder houdsweg niet kan worden open gesteld voor recreatief medege bruik, er zijn weinig negatieve ge volgen voor natuurwaarden en er vallen geen grote aantallen buiten dijkse fietsers te verwachten. Bij komstig voordeel is dat een voor malig landbouwhaventje, een rijksmonument, na herstel deel kan uitmaken van de fietsroute. HEINKENSZAND - Bij schokgolfgene- ratoren in de gemeente Borsele worden deze maand geluidsmetin gen verricht door een akoestisch bureau. Dat gebeurt in verband met het aanvragen van een milieu vergunning voor de schokgolfge nerator, ook wel anti-hagelkanon genoemd. Er zullen bij in totaal negen schokgolfgeneratoren me tingen worden verricht. Een me ting duurt ongeveer twee minu ten waarbij zo'n 25 schokken wor den gegenereerd. Omdat de me tingen afhankelijk zijn van de weersomstandigheden, is van te voren niet exact aan te geven wan neer deze worden uitgevoerd. Vraag 95,- www.atelierclarijs.nl De 'langste braderie van Zeelaand', met meer dan twee honderd deelnemers, strekt zich uit over de Dorpsstraat, de Kerk laan, de Stationsweg en op het ter rein én in de molen De Vijf Ge broeders. Er is van alles te vinden, te beleven, te zien en te horen. Ook de Dorpsomroeper zal weer op authentieke wijze laten van zich laten horen op de braderie en is er muzikale omlijsting. Te vens zijn er heel de dag door di verse demonstraties en is er met onder meer een groot springkus sen, steltlopers en kindervrij markt ook voor de kleinste bezoe kers van alles te beleven. De Kin dervrijmarkt wordt gehouden op het terrein tussen de Stationsweg en de Molen. Spullen moeten op een kleedje worden uitgestald en de leeftijdsgrens is tot 12 jaar. De braderie begint om 09.30 uur, de deelnemers ruimen rond 17.00 uur weer op. intratuin door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Op de dijk ten westen van Sint-Annaland kan over anderhalfjaar buitendijks worden gefietst. De provincie geeft het wa terschap toestemming om tijdens de dijkwerkzaamheden, die in maart 2014 beginnen, een verhar de onderhoudsweg aan te leggen. Die kan later dienen als fietspad. door Luc Oggel kruiningen - Een nog aan te leg gen buitendijkse onderhoudsweg langs de Sint Pieterspolder bij Krui ningen moet ook worden openge steld voor recreatief medegebruik. webshop: kerklaan 1 heinkenszand telefoon 0113563535 Leuk zeg, dat je HEINKENSZAND - In Heinkenszand wordt zaterdag de jaarlijkse, groots opgezette braderie gehouden. Wat begon als een doorsnee braderie, is volgens de organiserende Winke liersvereniging uitgegroeid tot een spectaculaire, feestelijke gebeurte nis die ook veel bezoekers van bui ten de regio trekt. www.winkelcentrumheinkenszand.nl Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl kleurt je leven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56