Kwestie Crielaard irieiaara T->. t i inveere DlGld" heeft 11CSC 11 escaleert <-7 Provincie lapt 4,5 ton m laatste nieuws 00k voor Schouwse natuur 20 SCHOUWEN-DUIVELAND VAKANTIESPREIDINC EP intratuin Vraag 95,- www.atelierclarijs.nl Terwijl Crielaard door de gemeen te 'wordt opgejaagd als een wild dier', laat men elders allerlei mis standen voortbestaan, zegt Hek; senketel-woordvoerder Bram van Leeuwen. „Er heerst volstrekte willekeur. Terwijl de gemeente overtreders vrijuit laat gaan, wor den inwoners als Adrie kapot ge maakt." Dat begon vier maanden geleden toen de gemeente Crielaard ver wijderde van een gedoogplek bij Grijpskerke die de gemeente zelf voor hem had ingericht. Gemeen- tewerklui versleepten de caravan naar het erf van De Heksenketel. Die accepteerde de caravan op voorwaarde van een snelle oplos sing. Toen die uitbleef, sleepte Van Leeuwen de caravan naar het parkeerterrein van Staatsbosbe heer, even verderop. Maar Staats bosbeheer pikte dat niet. Crielaard moest elke dag vrezen dat de gemeente hem opnieuw kwam verjagen, en dan zou hij 'al les verliezen'. Dat duurde anderhalve maand. Daarna ontfermde De Heksenke tel zich weer over hem, om te voorkomen dat hij 'onder de span ning zou bezwijken'. Crielaard kreeg een plekje achter het toiletgebouw op de camping. Met instemming van de gemeen te. Die gaf hem tot 1 juli de tijd een woning te vinden. Dat lukte niet, mede omdat pas een huis voor hem wordt gezocht wanneer hij zijn zelfbeschikkingsrecht op geeft. Dat weigert hij. „Ik teken niet voor handboeien en een dwang buis. Dan hak ik nog liever mijn hand af', zegt Crielaard heftig geë motioneerd. Gedeputeerde Staten stelden hier voor dinsdag een bedrag van 457.000 euro beschikbaar. De twee stukken nieuwe natuur wor den in beheer gegeven aan de hui dige eigenaren. Met de subsidie wordt verder nog een bin- nen-duinrand aangelegd. De tien hectare landbouwgrond ligt mid den in het duingebied van de Kop van Schouwen. Het wordt omge vormd tot vochtige duinvallei, net zoals de bestaande vroongronden. Voor de nieuwe duinrand wordt 41 hectare grond gekocht en 131 hectare opnieuw ingericht. Met de nieuwe rand is de ecologische duinreeks compleet: van strand en zeereep via vroongronden naar binnenduinrand en tenslotte de overgang naar de polder. Het geld komt van het Rijk en wordt betaald in het kader van het Lente-akkoord. Landelijk is 127 miljoen beschikbaar. Zeeland mag 3,6 miljoen verdelen. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl kleurtje leven webshop: kerklaan 1 heinkenszand telefoon 0113563535 door Henk Postma VEERE - Minicamping De Heksenke tel eist dat Veere optreedt tegen vijftien 'kampeerboeren', onder wie CDA-raadslid Jan Lampert, die formeel te veel standplaatsen zou den exploiteren. Directe aanleiding is de 'mensonterende wijze' waar op Veere omgaat met Adrie Crielaard, die al jaren een caravan bewoont. I Didier Volk heeft deze zomer negen weken lang vakantie. Op de tweede dag van de eerste week slpeg de verveling volgens hem al een beetje toe. Deson danks kon hij zich gisteren prima vermaken met zijn vrienden bij de plaatselijke cafetaria, foto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE - Met het opko pen van twee stukken landbouw grond in Burgh-Haamstede betaalt de provincie Zeeland mee aan het uitbreiden van de vroongronden tussen Renesse en Burgh-Haamste de.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50