'We love Zeeland, and especially your bakfietsen!' 2 ZOMERKRANT ZOMERGASTEN hteuiatm&d <jezimet\e ft Wie: Chris Wanless en Christine Hauser Woonplaats: Hamburg Waar: Oostkapelle De Duitse Christine ging naar Australië om te studeren, maar toen ze daar Chris ontmoette, kwam er van die stu die niet veel meer terecht. Ze werd tot over haar oren verliefd - en hij ook. Christine emigreerde en het koppel betrok een woning op het zonnige continent. Negen jaar later be sloten ze dat het nu de beurt was aan Chris om zijn familie te moeten missen, waarop ze naar Duitsland verhuisden. Daar werd hun liefde be kroond met de geboorte van zoontje Nicholas, die in Oostkapelle op zijn eerste vakantie is. De keuze voor Zeeland lag vooral aan de kindvriendelijkheid van de provincie, vertelt Christine. „Als we in een Duits restaurant zitten en Nicholas gaat huilen, voelen we ons gelijk bezwaard. Hier heb je in restaurants spe ciale kinder-areas." Ook plekken om borstvoeding te geven zijn er, in tegenstelling tot in Duitsland, ge noeg. Bovendien zijn ze blij met de voor baby's ge schikte fietsen. Zoals Chris zegt: „We really love your bakfietsen!" Na een week vol tripjes naar Mid delburg, Vlissingen en Domburg, wat fietsrondjes Walcheren en enkele strandbezoekjes is het tijd om naar huis te gaan. Maar eerst kopen ze nog wat an sichtkaarten om naar familie en vrienden te sturen - en een hoop internationale postzegels. Meer weten? Kijk op: www.pzc.nl/zomerkrant Tips? U kunt ons mailen: zomer@pzc.nl Kinderen spelen haast niet meer buiten, bedachten ze bij Zeeland Buitenland. Het attractiecentrum aan de Brouwersdam biedt daarom allerlei activiteiten aan, van abseilen tot zwerftochten met hindernis sen. Ook leuk voor volwassenen trouwens. aah nee, ik ga val len!", schreeuwt een jongen die zich worstelend pro beert staande te houden. Hij staat boven het water met zijn voeten op één touw en houdt met zijn handen een ander hoger touw vast. Een groepje jongens staat aan de andere kant van het water de jon gen toe te joelen. „Doorlopen, sneller!" En ja hoor, de jongen gaat vol onderuit. Na kopje onder geweest te zijn, komt de jongen boven en lacht met zijn vrienden mee. Ongeveer tacthig kinderen van de eerste klas van het Thorbecke Voortgezet Onderwijs uit Rotter dam zijn op sportkamp bij Zee land Buitenland aan de Brouwers dam. „We zijn hier met de kinde ren van het topsport en high- school-programma van onze school", legt de twaalfjarige Milan uit. Hij is in een groepje van onge veer vijftien jongens de zwerf tocht met hindernissen aan het doen. „Ik vind het een erg leuk complex, waar je veel coole din gen kunt doen." Af en toe in het water vallen' is volgens Milan ook helemaal niet erg. „In het water vallen hoort er gewóón bij en elkaar er af en toe stiekem in duwen is ook wel erg leuk!", zegt hij lachend. Azar (12) is het hier wel mee eens. „Aan de touwen hangen en nat worden is erg leuk. Je bent gewoon zo lek ker bezig." „En dat is nou juist ook onze filo sofie", legt Jolanda van Rijswijk uit, gastvrouw van Zeeland Bui tenland, „lekker bezig zijn." Jolan da meent dat kinderen niet veel meer écht fysiek bezig zijn in de buitenlucht. „Kinderen spelen haast niet meer. Hier kunnen ze genieten van het echte buiten spe len!" Zeeland Buitenland bestaat al acht jaar, waarin het een aaqtal keer is uitgebreid. Het bedrijf richt zich voornamelijk op het sa menbrengen van mens en natuur en heeft een focus op bewegen, er varen en leren. Deze zomer kun je er gaan klimmen en abseilen, je kunt een zwerftocht met hinder nissen maken, het hoogtepar- cours trotseren, boogschieten en kanovaren. En wie denkt dat dit alleen voor kinderen leuk is, heeft het mis. Er komen regelmatig groepen vol wassenen voor bijvoorbeeld team trainingen of bedrijfsuitjes. „We organiseren activiteiten voor jong en oud", legt Jolanda uit. „Alle doelgroepen zijn welkom. De sa menstelling van activiteiten wordt op maat door ons gemaakt, kijkend naar de behoeften van de klant." De organisatie werkt ook vaak sa men met zorggroepen, waarbij een dergelijke flexibele aanpak wel noodzakelijk is. „We hebben altijd oog en oor voor kinderen met problemen. Zorg voor het kind staat bij ons hoog in het vaandel." Een tijdje geleden was er nog een groep slechtziende kinderen op het terrein voor een middag vol activiteiten. „Zo'n groep hebben we ongeveer één keer per jaar", vertelt Jolanda. „Dat is vaak weer een leermoment voor ons, want hoe ga je die kinderen uitleggen wat ze precies moeten doen wan neer de uitleg die je geeft nor maal erg visueel ingesteld is?" Gelukkig lukte het de instruc teurs uiteindelijk wel om de kin deren goed te begeleiden. „Het is geweldig om te zien hoe ook deze slechtziende kinderen van de acti viteiten kunnen genieten. Ze bou wen ook gewoon vlotten en doen aan alles mee!" Hiermee laat Jolanda nog eens zien dat de organisatie erg flexi bel is ingesteld. „De belevenis is voor elke groep anders, niks is hier standaard." De jongens van het Thorbecke Voortgezet Onderwijs uit Rotter dam klauteren ondertussen lek ker door de mooie natuur verder op hun zwerftocht. Uitdagingen, daar houden deze sportievelingen wel van. „Het slingeren vind ik toch wel het leukst, omdat het lek ker hoog en moeilijk is", zegt Jo- van (12). Waarna hij met zijn vrienden weer lachend, vallend en springend in het water verder gaat. door Simone Maas De filosofie is gewoon lekker bezig zijn door Kristy Evers Voor een onderdeel van de zwerf tocht met hindernissen moeten de jongens met stokken van steen naar steen springen. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42