Bestel dan nu Het grote Mahanüepuzzelboeh Ga naar www.pzc.nl/webwinkel (categorie Boeken) Wees er snel bij want op=op! SPORT 33 Het slechte weer is voor het tweede jaar op rij spelbreker bij het internationale tennistoernooi. Nummer één vliegt eruit ABONNEE VOORDEEL MIDDELBURG - De Hongaarse hoofdscheidsrechter bij de Chal lenger Zeeland, Laszlo Nyiro, vouwt zijn handen en kijkt sme kend naar het wolkendek dat over drijft. Hij vindt zijn actie zelf wel komisch. „Ik bid voor beter weer, maar ik zie ook wel dat het niet gaat komen." Nyiro kijkt afwisselend naar zijn horloge en de lucht. Het is kwart over negen 's avonds, het miezert al flink en er zijn donderwolken in aankomst. Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke moet nog aan haar partij tegen de Bel gische Alison van Uytvanck begin nen, maar het lijkt uitgesloten dat MIDDELBURG - De nummer één van de plaatsingslijst, Julia Cohen, vloog woensdag al uit het vrou wentoernooi. De Amerikaanse verloor in drie sets (6-3 4-6 7-5) van de Zwitserse Conny Perrin. De partij duurde bijna drieënhalf uur. De overwinning van Perrin was verdiend. Waar Cohen, de num mer 138 van de wereld, puur op de verdediging speelde en de ral ly's ontzettend rekte, durfde de er ook maar één rally gespeeld gaat worden. Even na negenen hebben de twee al een war- ming-up gedaan, maar verder dan tien slagenwisselingen zijn ze niet gekomen. „Ik moet wachten met de wed strijd eruit te gooien", zegt Mar- tijn van Haasteren, de technisch toernooidirecteur. Hij overlegt veel met Nyiro. „Pas als het echt hard regent, verplaatsen we de ge hele partij naar morgen." Van Uyt vanck dringt erop aan niet te lang te wachten. Ze geeft aan dat ze al een lange dag heeft gehad en - als er toch niet getennist gaat wor den - snel naar haar hotel wil. Als om half tien het onweer los barst, komt Van Haasteren met Zwitserse nog wel eens een aan vallende bal te slaan. In de laatste set kwam Perrin met 5-3 achter, maar vervolgens won ze vier games op rij. Ze maakte de partij af met een ace. In het mannentoernooi overleef den de Est Jurgen Zopp, als eerste geplaatst, de Belg Niels Desein en Bredanaar Matwé Middelkoop de eerste ronde. Desein, tweemaal verliezend finalist in Middelburg, had wel drie sets nodig. het definitieve 'play suspended'. Van der Meet heeft een déja vu. In 2012 werd haar eersterondepar- tij ook al afgekapt vanwege het slechte weer. Toen had ze net één set gespeeld voordat het onweer over Middelburg trok. De dag er na speelde ze de wedstrijd 's och tends uit. Van Haasteren baalt. „Ik heb het rond dit tijdstip nog nooit zo vol gezien bij dit toernooi. Het is na negenen en de tribunes zitten bijna helemaal vol. We hebben expres een Zeeuwse speelster zo laat op de avond gepland op het centercourt, om juist publiek te trekken. Dat is dus gelukt, maar ik moet iedereen teleurstellen." De wedstrijdleider heeft de pech dat de partij tussen Antal van der Duim en de Rus Andrei Plot- niy zo uitgelopen is. Van der Duim won de eerste set met 6-0 en dus dacht iedereen aan een walk-over. De slotwedstrijd zou gewoon om acht uur kunnen be ginnen. Maar Van der Duim ver loor de tweede set met 6-4 en liet het in de derde aankomen op een tiebreak, die hij nog wel nipt won. Van der Meet en Van Uyt vanck wisten toen eigenlijk al dat ze hun partij nooit konden uitspe len. Het duel van de beste Zeeuwse speelster van dit moment - ze staat 271e van de wereld - begint nu vandaag om één uur. Van Haasteren ziet daar een positief puntje in: „Daarmee hebben we de mooiste wedstrijdserie ooit op onze hoofdbaan. Dan zijn Berni- ce van de Velde, Angelique van der Meet, Thomas Schoorel, Les ley Kerkhove en Arantxa Rus ach ter elkaar te zien." Als het tenminste droog is. WOENSDAG 3 JULI 2013 Gaatu binnenkort op vakantie? (V www.pzc.nl/webwinkel (categorie Boeken) MT dLi V1 Bidden voor beter weer door Roeland van Vliet Met een sliding probeert Thomas Groeneveld middenvelder Jeremy de Nooijer van Sparta af te stoppen, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33