Louter blije gezichten in Bruinisse 32 SPORT Van Goethem staat nu op acht overwinningen Nieuwe zege van Arjan Overbeeke in Deltaweek CHALLENGER ZEELAND SINT JANSTEEN - Voor Brian van Goethem begint winnen een ge woonte te worden. De wielrenner uit Sluiskil schreef dit seizoen al drie klassiekers op zijn naam en won ook vier criteriums. Dinsdag avond voegde hij in Sint lansteen er een nieuwe zege aan toe. Drie klassiekers winnen is niet niks. Toch vond Brian van Goethem zijn prestatie in de slot etappe van de Ster ZLM Tour van meer waarde dan die zeges. „Om derde te worden in een spurt met bijvoorbeeld een rasspurter als André Greipel is toch iets bijzon ders. Daarom hecht ik daar meer waarde aan dan aan die overwin ningen, al is winnen natuurlijk al tijd leuk", vertelde Van Goethem in Sint lansteen. „Vooral hier in ei gen omgeving met veel bekenden langs het parkoers is het zeker aan genaam om te winnen." De Zeeuws-Vlaming won vroeg in het seizoen de Omloop van Haarlemmerliede en Spaarnwou- de, schreef daarna de Ronde van. Drente Classic II op zijn naam schreef en een paar weken gele den gevolgd door de Ster van Moerdijk. Tussendoor was hij ook nog in enkele criteriums de sterk ste. Van Goethem zou graag prof worden, maar weet dat dat moei lijk is. „Ook daar is het crisis. Bel- kin heeft de Blancoploeg overge nomen en Vacansoleil is ook nog niet zeker voor volgend jaar. Als zich niets aandient, ga ik volgend jaar nog op deze manier." In Sint-Jansteen was Van Goethem samen met Johnny van der Klooster de uitblinker. „Ik voelde me vandaag beresterk en wist vooraf al dat ik hier goed ging rijden", verklaarde Van der Klooster die een paar maal be hoorlijk aanzette en daarmee de beslissing forceerde. Samen met Van Goethem en Jelle Meesters uit Etten-Leur kwam de Lewedor- per in de slotfase aan de leiding. Ook hij moest echter in de slot- ronde Van Goethem laten gaan. Meesters werd tweede en de der de plek was voor Van der Kloos ter. Jimmy de Bruijn spurtte naar de vierde plaats. YERSEKE - Arjan Overbeeke blijft sterk presteren in de Deltaweek. Ook dinsdag was hij de sterkste in de ORC2-klasse. Daarmee pro longeerde hij zijn prestatie van de dag ervoor. De overige Zeeuwen die in actie kwamen, vielen niet in de prijzen. De organisatie zag opnieuw een aantal schepen afhaken. Dinsdag hesen nog twintig boten de zei len voor de vijfde dag van de Del taweek. De vloot vertrok van Sint-Annaland en zal tot en met zondag op de Bevelanden verblij ven. Het parkoers was technisch zwaar, waardoor er een mooie strijd op het water van de Ooster- schelde ontstond. Arjan Overbeeke wist daar wel raad mee. Net als maandag ging de uit Veere afkomstige Over-, beeke voor Bram Soethoudt over de finish. Al in de tweede minuut kreeg Bruse Boys via Thomas Groene- veld, die na een voorzet van Tom my Pronk de bal met het hoofd verkeerd raakte, één van de grote kansen. In de 59e minuut liet Den nis Hoep het na om goed doorzet ten van Marco Ketting te belonen. Daarmee waren overigens de Bru se mogelijkheden wel genoemd. „We trekken de lijn door vart de competitie, want we misten van avond scorend vermogen. Maar ze hebben de dubbele cijfers niet ge haald", keek Bruse Boys-trainer Wim Nieuwland tevreden terug. Collega Adrie Bogers was ook con tent. Na de 10-0 zege op tweede klasser VDL zag hij zijn selectie voor de tweede keer aan het werk. „Ik ben gematigd positief. Deze weerstand was hoger. De te genstander voetbalde in het begin aardig mee", aldus Bogers. Spartaan Jeremy de Nooijer - zoon van Dennis de Nooijer - sloot zich aan bij Bogers' woor den. „In het begin kregen ze een grote kans. Ze waren heel de wed strijd aanwezig." De Nooijer heeft zichzelf dit sei zoen een doel gesteld: „Ik wil me in de basis spelen." Na veertien minuten zag hij zijn ploeg op 0-1 komen. De behendi ge Illias Ben Hassani klopte Mark Giljam, die zich wederom onder scheidde met een aantal prima reddingen. Via Stef Peeters en Bel Hassani liep Sparta voor rust uit naar 0-4. Met een compleet nieuw elftal leg de Sparta 'Bru' in de eerste elf mi nuten na rust op de pijnbank, want in die fase leken de Rotter dammers door goals Van Huseyin Dogan, Jaime Bruinier en Mario Bilate op weg naar de dubbele cij fers. In de 62e minuut verving Rien Giljam zijn broer Mark onder de lat. Donovan Beekman gaf hem voor het eerst het nakijken en in de 87e minuut was Giljam kans loos op een van richting verander de inzet van Paul Gladon. Toch deed ook de laatste goal niets af aan de prima verlopen avond. „Mijn complimenten over de orga nisatie bij deze club", gaf Bogers Bruse Boys een pluim. „Ver moeiend", reageerde Bruse Boys-speler Marco Ketting na af loop op het duel. Maar waar Sparta volop in de voorbereiding zit, gaat Bruse Boys na een lang seizoen nog een paar weken op va kantie. De competitie begint im mers pas op 7 september. WC door Wim de Vos door Klaas Verspoor BRUINISSE - Na afloop van het oe fenduel tussen Bruse Boys en Sparta Rotterdam viel er geen wan klank te horen. De ploeg uit de Ju- piler League sloeg negen keer toe op sportpark Volharding, terwijl de thuisploeg verzuimde om de eer te redden. Bruse Boys - Sparta Rotterdam 0-9 (0-4). 14. Illias Bel Hassani 0-1, 24. Illi as Bel Hassani 0-2, 38. Stef Peeters 0-3, 44. Illlias Bel Hassani 0-4, 51. Hu seyin Dogan 0-5, 54. Jaime Bruinier 0-6, 56. Mario Bilate 0-7, 68. Dono van Beekman 0-8, 87. Paul Gladon 0-9. Scheidsrechter: J. van den Berge (Bruinisse). Aantal toeschouwers: 750. Bruse Boys: Mark Giljam (62. Rien Giljam), Rudo van den Berge (62. Sven Spittel), Olaf Willemse, Johan Vroegindeweij, Rudi van der Bijl, Mar co Ketting, Jasper Maaskant (46. Erik Duffener), Thomas Groeneveld (62. George Geluk), Mats Willemse, Domi nique van den Berge (46. Dennis Hoep) en Tommy Pronk (46. Gerard Vogel). Angelique van der Meet vertrekt na een korte warming-up alweer richting de kantine van MLTC. Vanwege de regen kan ze niet aan haar duel met Alison van Uytvanck beginnen, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32